To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

SLD do wyborów bez Grażyny Malczuk

SLD do wyborów bez Grażyny Malczuk

Podobnie jak Grzegorz Schetyna z PO w ubiegłym tygodniu, w tym poseł SLD Ryszard Zbrzyzny „namaścił” kandydatów swojej partii w wyborach parlamentarnych. Niespodzianką jest brak Grażyny Malczuk na liście.

- Grażyna Malczuk uznała, że chce wypełnić do końca misję radnej Sejmiku Wojewódzkiego, może to i racja, byłoby głupio tak rok po wyborach rezygnować na z funkcji rzecz innych zajęć – tłumaczył niedawną szefową SLD Ryszard Zbrzyzny na wczorajszej konferencji prasowej. Konferencję zorganizowały jeleniogórskie władze SLD. - Uważam, że Grażyna nie byłaby kandydatem bez szans. Ale na liście jest Józef Kusiak, który ma co najmniej tak duże szanse – dodał R. Zbrzyzny.

On sam będzie liderem listy w naszym okręgu. To oznacza, że musi przejąć rolę lokomotywy wyborczej po Jerzym Szmajdzińskim. - Kiedy razem z Jerzym Szmajdzińskim startowaliśmy w tym okręgu, to nasze role były podzielone. Jurek angażował się w południowej części regionu, a ja w północnej. W sumie robiliśmy niezły wynik wyborczy dla całej listy – przyznał.

Jak mówi, SLD ma „mocną listę”. Z drugiego miejsca wystartuje posłanka Elżbieta Zakrzewska, z trzeciego Małgorzata Szmajdzińska. Czwórkę ma były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, na piątym jest 22-letnia absolwentka KPSW Adrianna Świętochowska.

SLD ma w tym okręgu 2 mandaty, R. Zbrzyzny liczy na podwojenie tego wyniku. Tyle, że Czerwona Kotlina w ostatnich latach jakby coraz mniej czerwona. - Jest takie przysłowie chińskie: nie ważne jaki jest kot, czarny czy biały. Ważne, żeby myszy łapał – mówi Józef Kusiak. - Pracowałem w samorządzie jeleniogórskim przez 16 lat, w tym 12 na funkcji prezydenta i wiceprezydenta. Miałem możliwość i przyjemność pracowania z osobami, które dzisiaj pełnią funkcje wykonawcze. Jestem przekonany, że ten program, strategie, które wypracowaliśmy z mieszkańcami, są teraz realizowane. Jeśli zobaczymy na te inwestycje, które dzisiaj trwają, one były planowane przed laty.

Do Senatu w naszym regionie SLD stawia na Wojciecha Chadżego. To także nie jest zaskoczeniem, jego nazwisko pojawiało się już wielokrotnie w kuluarowych rozmowach. Przyjdzie mu się zmierzyć m.in. z Józefem Piniorem (PO), Tadeuszem Lewandowskim (PiS) czy Markiem Obrębalskim (Obywatele do Senatu). Czy czuje się faworytem? - Wszystko w rękach wyborców. Głosujemy na osobę, a nie na szyld polityczny – powiedział W. Chadży. - W tej sytuacji istotne jest, by był to człowiek, który nie traktuje sprawowanej przez siebie funkcji jak balsamu na swoje rozbujane ego.

SLD do wyborów bez Grażyny Malczuk

Komentarze (19)

Starzy działacze wciąż na topie ???? a kiedy pojawią się nowi młodzi energiczni ludzie w tej opcji którym będzie chciało się coś robić a nie tylko pilnować własnych interesów.

Młodzi już są i działają, jeśli chcesz się przyłączyć pisz na jeleniogorski@sld.org.pl

to się nazywa "zmiany przy korytku".

SLD jest chyba jedyną listę, która w pierwszej 5 kandydatów dała miejsce młodej osobie. Z drugiej strony wolę doświadczonego KUSIAKA, niż młodych idących do sejmu. Najważniejsze aby głosować na osoby stąd, Jeleniej Góry....

Dajcie już sobie spokój z tym Kusiakiem przebrzmiała melodia.Łabędzi śpiew faceta który tylko marzy aby znów załapać się do koryta.Skład listy jak budzi śmiech nawet elementy posmoleńskie są.

Mamy znakomitych ludzi na listach: do Sejmu doświadczonego samorządowca Józefa Kusiaka i młodą, pracowitą Adę Śmiechowską. Do Senatu startuje człowiek odpowiedzialny i znający problemy naszego regionu Wojciech Chadży.
Co do młodych to są i działają aktywnie. Na listach SLD też są widoczni (wystarczy spojrzeć na zdjęcie albo zapoznać się z listą w naszym okręgu). To świetne połączenie doświadczania i młodej energii dla regionu.

Młodzi są w SLD i działają prężnie a listę uważam za najlepszą z pośród wszystkich ugrupowań .
Jest z czego wybrać jeśli ktoś stawia na młodych proszę bardzo jest młodziutka Adrianna Śmiechowska jeśli zaś na doświadczenie proszę bardzo jest Józef Kusiak a jeśli na nazwisko to również jest z czego wybrać .
Natomiast kandydat do sejmu Wojtek to strzał w dziesiątkę naprawdę jest wstanie zapełnić lukę która powstała po Jerzym Szmajdzińskim ,ma ogromne doświadczenie jest ciepłym i łagodnym człowiekiem który ciężko pracuje .

Lewica w Jeleniej Górze w ostatnim czasie bardzo się zmieniła na lepsze czego dowodem jest lista naprawdę jest najlepsza i jest z czego wybrać !!!
Kandydat do Senatu po prostu rewelacja myślę że Lewica w Jeleniej dorobiła się nowego lidera !!!

Chadży mówi, że "W tej sytuacji istotne jest, by był to człowiek, który nie traktuje sprawowanej przez siebie funkcji jak balsamu na swoje rozbujane ego." Tym samym nawołuje, by na niego nie głosować:) Czyż nie???

Zakrzewska nie jest z SLD. Po 10.04.2010 dała się poznać jako rozgrywająca swój własny scenariusz. Nie wiem w czym przejawia się lewicowość gminnej parlamentarzystki. Dla mnie jest postacią kotrowersyjną i opozycyjną wobec jeleniogórskiego SLD. Cieszy fakt, że wśród kandydatów jest doswiadczony samorzadowiec, który potrafił porozumieć się ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi gdy pełnił funkcję szefa Jeleniej Góry.

Przy takiej obsadzie znów marne szanse na na jelogórzanina.

Moi drodzy szanse są ogromne jeśli Jeleniogórzanie ruszą się i pójdą na wybory !!!!! Jak będą siedzieć w domach to znowu przez następne 4 lata wszyscy będą tylko narzekać!!!! A naprawdę jest z czego wybierać na tej liście sądzę że każdy znajdzie coś dla siebie !!!

Adrianna Świętochowska - bo tak jest na liscie czy Anna Śmiechowska?

Czas na zmiany mamy porządną ekipe z Jeleniej Góry głosujmy na nich

A mnie się podoba skład, nasi stąd a nie przywiezieni w teczce z nikąd. Widać zmiany są młodzi, starsi i starzy razem. 22 latka studentka na starcie życiowym, coś dziewczyna widzi w lewicy, starszy Chaży, z doświadczniem przedsiębiorcy, troche samorządowym i wyga samorządu Kusiak. Jak będą trzymać sie razem, dobre TRIO.

Do anonimowy : Adrianna Śmiechowska, prawidlowo. Na liście jest błąd

Kusiak , Chadży i Ada

SLD będzie realizowało potrzeby ludzi, dlatego moja rodzina będzie głosowała na osoby znajdujące się na listach tego Komitetu Wyborczego.

Niezła reprezentacja naszego miasta.