Skuteczne kwarty „Wichosiek”

Julia Raban miała dobrą skuteczność w rzutach wolnych za jeden punkt.

Koszykarki zabobrzańskiego klubu wygrywają mecze w Dolnośląsko – Lubuskiej Lidze Kadetek U-16. W jeleniogórskich derbach zespół KS „Wichoś” pokonał miejskie rywalki z MKS MOS Karkonosze 58:37. Wczora, w 20. kolejce w hali „Jedenastki” zwyciężył WSTK Wschowa 63:53.

Ostatni komplet punktów cieszy mnie szczególnie, bo drużyna ze Wschowej ma już za sobą rywalizację w mistrzostwach Polski Energa Basket Cup przed dwoma laty. Całą ligę gramy w składzie o rok młodszym od przeciwniczek, co niewątpliwie zaprocentuje za rok. Przez trzy kwarty lubuskie koszykarki z WSTK dyktowały warunki gry. W czwartej części meczu moje podopieczne zagrały bardzo skutecznie wygrywając 27:15, co zadecydowało o zwycięstwie. W derbach z Karkonoszami trzecią kwartę zakończyły wynikiem 22:10 – podkreślił trener Rafał Sroka.

Doskonale spisała się Julia Raban. Zagrała z ogromny poświęceniem, zebrała z tablic ponad 20 ważnych piłek i zdobyła 11 punktów. Do wysokiej formy wróciła Paulina Grabowska, która była najbardziej skuteczna (22 pkt.). Znaczący wkład w sukces KS „Wichoś” miały bardzo uniwersalne zawodniczki, Anna Wałęska (12) i Paula Krzykowska (8). Ponadto celnie rzucały Anna Bankiewicz i Julia Wadecka (po 4 pkt.) oraz Nadia Biniek (2). W teamie z Zabobrza grały też Amelia Białas, Maja Kuryłowicz i Katarzyna Zimmer.