To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Skazana policjantka ma kolejny zarzut

Skazana policjantka ma kolejny zarzut

Policjantka jeleniogórskiego garnizonu Katarzyna H., która niedawno usłyszała wyrok (nieprawomocny) za kradzież z włamaniem i usiłowanie włamania, ma kolejne kłopoty. Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zarzuca jej, że pomagała poszukiwanemu przestępcy!

Prokurator w ubiegłym tygodniu przesłał do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia. Zarzutów jest kilka.

- Katarzynie H. zarzucono pomoc w podrobieniu dokumentu prawa jazdy poprzez przekazanie wydruków z policyjnych baz danych – wymienia Marcin Zarówny, zastępca Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze. - Nakłanianie do złożenia fałszywych zeznań oraz utrudnianie postępowania karnego i przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę, poprzez zarejestrowanie na swoje nazwisko samochodu stanowiącego własność osoby poszukiwanej na podstawie listu gończego.

Katarzyna H. miała też przekazywać na bieżąco tej osobie dane o stanie poszukiwań.
Była policjantka wydziału kryminalnego jeleniogórskiej policji została niedawno skazana wyrokiem za usiłowanie włamania do oddziału jednego z banków w Starej Kamienicy, jak również za kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego na terenie Karpacza. Wyrok zapadł 7 kwietnia, sąd wymierzył jej za to karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, 3 tysiące złotych grzywny i zakaz wykonywania zawodu policjanta na 7 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Katarzyna H. przez cały czas przebywa w areszcie.

Komentarze (18)

I jak tu ufać Jeleniogórskiej policji skoro sami nie umieją żyć zgodnie z prawem, szkoda że wcześniej nikogo nie zastanawiała mała wykrywalność przestępstw.

to jest śmiech na sali, taki mały wyrok dla plicjanta? no i tylko na 7 lat zakaz?! powina mieć zakaz dożywotnio a co ona sobą będzie reprezentowała po 7 latach, będzie zaufanym policjantem?!

w pudle pewnie bedzie miala fajnie dojechana bedzie pieknie i to mi sie podoba

Ten zakaz wykonywania zawodu nie ma żadnego znaczenia.Dla osób karanych nie ma miejsca w policji

w pudle juz nie bedzie taka madra jak robila na policji teraz to bedzie pomiatana jak zwykla lumpiara

Słyszałeś o wymazaniu kary? Teoretycznie, może wrócić do Policji, za cza jakiś....

Nie może powrócić. W policyjnych kartotekach nic się nie wymazuje.

Ciesze sie ze tak milo Pani policjantka skonczy mam nadzieje ze bedziemiala milych współwiezniów tego jej zyczymy obywatele.

to jest kpina taki wyrok,taka osoba powinna być przykładem i dlatego wyrok powinien być dużo wyższy dla przykładu innym łakomym cudzego mienia.

W pierdlu "przeczyszczą jej komin". Patologia !!!!!

Jaki przykład powinna dawać człowieku,co ty bredzisz?!!Prawo dla wszystkich jest takie same a od dawania przykładu to może zaczną najpierw ci co rządzą tym krajem!!!Nas.rała sobie w życiorysie to za to beknęła,a ty co taki święty jesteś?!!Gdyby tu pisało o jakiejś oszczanej dziubdziuś,która nie jest policjantką to nikt by nawet głosu nie zabrał!

Wierz mi ,że w jej przypadku nic nie ulegnie wymazaniu...ona przeszła na drugą stronę...takich rzeczy się nie zapomina

Zadał bym inne pytanie. Co ona wiedziała? Dlaczego była niewygodna? Dlaczego została wrobiona?

:0

:0

Ludzie dajcie spokój i tak dziewczyna już ma przerąbane czy ktoś wie właściwie jaka jest prawda WYROK JEST NIE PRAWOMOCNY więc zastanówcie sie nad tym co piszecie