Siódma wygrana „Wichosiek”

W przełożonym o dwa dni meczu drugoligowe koszykarki z zabobrzańskiego klubu zwyciężyły rezerwy TS Ostrovii Ostrów Wlkp. 65:51. Zespół trenera Eugeniusz Sroki nadal jest na czwartym miejscu. Ma jeszcze do rozegrania pięć spotkań, w tym trzy w jeleniogórskiej hali. W środę, 9 marca wyjazdowa potyczka w Poznaniu z Bemo AZS.

Wygrana z Ostrovią po wyrównanej walce nie przyszła łatwo. Początkowo „Wichośki” prowadziły 10:0 (kwarta 17:14), jednak w 13. minucie był już remis 23:23 (16:20). Bardzo dobrą zmianę dała juniorka Angelika Stefan, która zaliczyła 7 punktów z rzędu. Po przerwie młoda drużyna gospodyń dyktowała warunki gry. Zdecydowanie dominowała w trzeciej „ćwiartce” (19:7), w końcowej partii meczu kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń (13:10).

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrała Magdalena Dźwilewska (12 pkt.). Ostoją obrony była Daria Aleksandrowicz (na zdjęciu), która zebrała sporo piłek w ataku i w obronie oraz zdobyła 9 „oczek”. Swój rekord strzelecki w II lidze ustanowiła 16-letnia Aleksandra Lorenz. Trafiła za 20 punktów.