To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sieć szkół powiatowych po reformie

Sieć szkół powiatowych po reformie

Podczas wczorajszej (29 marca) sesji rady powiatu jeleniogórskiego rajcy przyjęli uchwałę dostosowującą kształt sieci szkół, do wymogów narzuconych ustawą o reformie edukacji.

Przyjęte rozwiązania są niemal identyczne z zawartymi w uchwale intencyjnej, którą rada powiatu przedstawiła do zaopiniowania dolnośląskiemu kuratorowi oświaty. Ten nie wniósł do jej treści żadnych uwag. Kontrowersje nie pojawiły się także podczas konsultacji społecznych.
- Obecnie powiat jeleniogórski jest organem prowadzącym dla czterech szkół – mówi dyrektor wydziału oświaty i zdrowia starostwa Sylwester Urbański. - Największe zmiany dotyczyć będą Zespołu Szkół Specjalnych w Miłkowie gdzie w miejsce sześcioklasowej szkoły podstawowej powołano ośmioletnią podstawówkę, zaś wygaszane gimnazjum i zasadniczą szkołę zawodową zastąpi szkoła branżowa pierwszego stopnia. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szklarskiej Porębie sześcioklasową podstawówkę zastąpi ośmioletnia szkoła tego typu, zaś miejsce „zawodówki” zajmie szkoła branżowa pierwszego stopnia, która będzie prowadzić kształcenie w wielu specjalnościach między innymi zdun.

W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie nadal będzie działało liceum ogólnokształcące, zaś zamiast uczniów z wygaszanego gimnazjum, prowadzonego przez miasto najprawdopodobniej do placówki będą uczęszczać dzieci z ostatnich klas szkoły podstawowej. W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach w związku z nikłym zainteresowaniem młodzieży, podjęciem w nim nauki, zostanie wygaszone liceum ogólnokształcące. Jako, że życie nie znosi próżni w jego miejsce zostanie powołana szkoła branżowa pierwszego stopnia. Aktualnie trwają badania mające określić w jakich chcieliby się kształcić jej potencjalni uczniowie.

DSC_6591.JPG
DSC_6594.JPG
DSC_6595.JPG
DSC_6596.JPG
DSC_6597.JPG
DSC_6607.JPG
DSC_6610.JPG
DSC_6612.JPG
DSC_6613.JPG
DSC_6614.JPG
DSC_6617.JPG
DSC_6619.JPG
DSC_6620.JPG
DSC_6621.JPG

Komentarze (2)

Proponuje aby na następna sesje Radni Pokój, Rybarczyk przyszli w dresach!!! Zero szacunku do Rady.......

Foto 13 :) Tego Pana z brodą nie stać już na prąd, że z powiatowego gniazdka ładuje telefonik :)