To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sejmik o skarbach Dolnego Śląska

Sejmik o skarbach Dolnego Śląska

Do 20 października wszyscy zainteresowani tematyką geologiczną i naturalnym bogactwami naszego regionu zgłaszać mogą się do udziału w Sejmiku Geologicznym, który odbędzie się w sobotę, 27 października tego roku, w Lwówku Śląskim. Tematem popularno-naukowego spotkania są „Geologiczne skarby Dolnego Śląska”.
Udział w sejmiku jest bezpłatny. Liczba uczestników jest jednak ograniczona. O przyznaniu akredytacji decyduje kolejność zgłoszeń.   

Uczestników spotkania czeka m.in. wycieczka do sztolni w Kowarach, otwarcie wystawy fotoreportażu z tegorocznego, XXI Lwóweckiego Lata Agatowego, prezentowanej w ratuszu, zwiedzanie zabytków Lwówka Śląskiego oraz przede wszystkim seminarium z udziałem zaproszonych gości, które trwać będzie od godz. 16.00 w tymczasowej siedzibie Lwóweckiego Ośrodka Kultury, w hotelu Olimp na Stadionie Miejskim.

W programie seminarium prezentacje: „UNESCO Geopark Łuk Mużakowa – na tropach epoki lodowcowej w regionie polsko-niemieckiego pogranicza” Ewy Brauer (Stowarzyszenie Förderverein Geopark Muskauer Faltenbogen e.V.), „Park Głazów w Nochten – dziedzictwo geologiczne i turystyka” Anity Schwitalla (Stowarzyszenie Förderverein Lausitzer Findlingspark Nochten e.V.), „Złoto na ziemi lwóweckiej i złotoryjskiej – historia i przyszłość” prof. dr. hab. Andrzeja Grodzickiego, „Skały i minerały Gór Kaczawskich oraz Pogórza Kaczawskiego” Antoniego Stryjewskiego (Muzeum Mineralogiczne U.Wr., Polskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk o Ziemi), „Archeologiczne ślady średniowiecznego i nowożytnego górnictwa rud metali nieżelaznych na terenie Dolnego Śląska” archeologa Bartosza Pawłowskiego oraz „Kultywacja tradycji górniczych na terenie Dolnego Śląska jako atrakcji turystycznej” Roberta Pawłowskiego (mistrza walońskiego, przewodnika sudeckiego, twórcy osady walońskiej w Szklarskiej Porębie).

Biuro organizacyjne: Lwówecki Ośrodek Kultury 59-600 Lwówek Śląski, ul. Przyjaciół Żołnierza 5, e-mail lok@lwowekslaski.pl tel. 757824532, fax 757824531.  

Sejmik Geologiczny 2018 - zaproszenie 1.jpg
Sejmik Geologiczny 2018 - zaproszenie 2-3.jpg