To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat

Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat

Platforma Wyborcza rozpoczęła kampanię wyborczą w Jeleniej Górze. Marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna, zapewniał dziś, że partia wystawiła najlepszych kandydatów, a kolejna kadencja będzie znowu dobrym czasem dla Jeleniej Góry.

Listę PO w okręgu legnicko-jeleniogórskim otworzy Grzegorz Schetyna, a miasto będzie reprezentowane przez Zofię Czernow i Jerzego Łużniaka. Kandydatem do senatu jest Józef Pinior – wrocławianin, legenda Solidarności.

G. Schetyna powiedział, że większość spraw obiecanych cztery lata temu udało się zrealizować, albo jeszcze jest w realizacji. Oddaliła się wizja budowy drogi ekspresowej S3 Szczecin-Lubawka.

- Ta droga powstanie, ale inwestycja wymaga koordynacji działań z Czechami. Nad tym będziemy pracować. Podobnie jest z linią kolejową Wrocław-Jelenia Góra. Pieniądze na te inwestycje trzeba znaleźć. Generalnie, powiem nieskromnie, uważam, że jako poseł reprezentujący ten region dobrze wypełniłem w mijającej kadencji swój mandat – dodaje G. Schetyna.

Na pytanie, czy wystawienie przez PO na kandydata do senatu Józefa Piniora, który związany jest z Wrocławiem, a nie z Jelenią Górą, było „puszczeniem oka” do elektoratu lewicowego, G. Schetyna odpowiada, że to nie był główny powód.

- Tacy ludzie, jak Pinior muszą mieć miejsce na polskiej scenie politycznej. On jest takim politycznym singlem, ciężko takim ludziom w polityce, a PO jako partia powinna im pomagać, wyciągać rękę i dawać możliwości. Stąd ta propozycja. Uważam, że będzie dobrym senatorem, ma dobre kontakty w Strasburgu i Brukseli, zawsze pomoże – dodaje.

Szersza rozmowa z Grzegorzem Schetyną w najbliższym wydaniu „NJ”.

Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat
Schetyna: PO ma w Jeleniej Górze dobry elektorat

Komentarze (22)

Czernow i Łużniak to całkiem nieżli reprezentanci naszego miasta i regionu. U boku Schetyny, który pewnie będzie ważną personą w kraju mogą przynieść wiele dobrego dla Jeleniej Góry i całego regionu. Oni mają doświadczenie w samorządzie, znają problemy i mogą mieć wpływ na ich rozwiązanie. Warto na nich głosować! Józef Pinior legendarny opozycjonista, człowiek czynu. Swietnie, że mamy szansę, żeby nas reprezentował w senacie. Pod wodzą marszałka Schetyny niezłą załoga.

Bezczelnością i lekceważeniem Jeleniogórzan jest wystawianie go z Jeleniej Góry. Mam nadzieję że na Jeleniej Górze skończy karierę polityczną, a przy okazji przysłuży się promotorowi.

która skumplowała się z czerwonymi. Czerwoni poznali się na typku i nie dali mu szansy za to PO z wielkim POszanowaniem jeleniogórskich działaczy PO wciska go na listy wyborcze

A czy na tej konferencji była jakaś publiczność - czytaj - zwykli ludzie, mieszkańcy miasta JG? Bo na wszytskich zdjeciach widac tylko stół prezydialny?

Niestety, ale parlamentarzyści najczęściej zamiast kierować się głównie dobrem całego kraju, kierują się najczęściej interesem swego miejsca zamieszkania (miasta, powiatu, regionu). Więc nie bądźmy frajerami i wyłuskujmy z tych list do Sejmu swoich i na nich głosujmy, a nie małpim pędem na pierwszego. Co do senatu to nie mam nic do pana Piniora, wręcz uważam go za bohatera czasu stanu wojennego, ale co innego czasy walki, a co innego czasy pokoju, czasu pracy codziennej. U nas z Jeleniej do Senatu ma kandydować dwóch zacnych: Tadeusz Lewandowski i Marek Obrębalski, nad nimi się zastanawiam i wszystkim też polecam ten wybór!

Mam nadzieję, że kolejnej kadencji nie będzie!

Jelenia Góra głosuje na jeleniogórzan !!!

to kojarzy mi się z Czesiem z Włatców Móch :)

Już mieliśmy niezłą reprezentantkę naszego miasta i regionu. Tak starała się przynieść coś dobrego dla miasta, że sprzedawała jakieś działki na Helu. Kasa oczywiście miała iść na jeleniogórskie kluby sportowe. Teraz u boku Schetyny dopiero będą cuda (lub códa bo w bulu nie wiem jak pisać).

"Platforma Wyborcza rozpoczęła kampanię wyborczą" heh, dobre! czernow to jakieś nieporozumienie. co do drogi s3 to super tyle tylko że będzie ona koło bolkowa a żeby się tam dostać z jeleniej to trzeba trochę czasu poświęcić

niektórzy tak myślą, traktując jeleniogórzan jako "wyborcze mięso"

Konferencje prasowe mają to do siebie, że są adresowane do dziennikarzy, a nie do tzw. publiczności. Publiczność, czyli widzowie, słuchacze, czytelnicy mediów dowiadują się o tym, co chcieli przekazać organizatorzy konferencji za pośrednictwem mediów właśnie. ;)

Wybory to taka forma hazardu! Wydaje się nam że mamy doskonałe karty w talii, a na koniec wychodzi że to blotki! W pokerze można sprawdzić co kto ma, tyle że wiąże się to z ryzykiem. W wyborach sprawdzając wcześniej to ryzyko zmniejszamy. Więc niech każdy zakrzyknie sprawdzam i zobaczy co nasi kandydaci do sejmu, senatu robią dzisiaj. W Sejmiku Wojewódzkim, parlamencie, radach miasta, powiatów i gmin. Czy głosowali dla dobra naszych ośrodków, czy też kierowali się dyrektywami partii, czy swej grupy politycznej. Np w Sejmiku: sprawdźmy czy nie głosowali czasami przeciw przyznaniu środków dla swego miasta tylko dlatego że są w opozycji i przeciwna im partia tak chciała!?! Czy w Radzie Miejskiej nie blokowali jakichś słusznych wniosków, bo to przeciwnik zgłaszał. Mamy jeszcze parę miesięcy, jeszcze parę sesji rad, sejmików, parlamentu. Sprawdźmy potencjalnych naszych kandydatów! Warto.

Sprawdzić trzeba też pana kazimierzap. czym ten pan się zajmuje w Urzędzie Miasta.

Co ma piernik do wiatraka, co ma to co robię w Urzędzie z tym jakie mam prywatne poglądy jako obywatel, mieszkaniec miasta?
Ala jak to cię tak mocno intryguje to zabytkami tego miasta, gminną ewidencją zabytków.
Oprócz tego możesz znaleźć przejawy mej prywatnej działalności tu:
http://fotopolska.eu/test.php?od_rok=2003&od_miesiac=&od_dzien=&do_rok=2...
i tu
http://wroclaw.hydral.com.pl/test.php?od_rok=2003&od_miesiac=&od_dzien=&...

Czy w Jeleniej trzeba sie urodzic, zeby byc z miastem zwiazanym? Jako wykladowca AE we Wroclawiu Pinior wykladal w Jeleniej. Tu mieszkal po 3 dni w kazdym tygodniu. Nie wystarczy?

Niektóre komentarze wyglądają, jakby je pisała jedna i ta sama osoba. Mam na myśli "ktosia: z manią prześladowczą jelenia góra dla jeleniogórzan (nawet nie potrafi powiedzieć jelonka), rowery dla cyklistów, Europa tylko dla Białych. Ty, Biała Silo, a który z kontrkandydatów to twój pracodawca?

Szanowny panie kandydacie Obrębalski. Jak już chce Pan kogoś kopać po kostkach, to najpierw niech się pan dowie, co to jest ip i wysyła do takiej roboty kogoś z wykształceniem wyższym niż podstawowe. Każdy sobie może porównać ip postów tutaj oraz ip komentarzy pod artykułem "Do Senatu głosujemy na ludzi, nie na partie".
jest tam np taki wpis pt. "Mamy dwóch kandydatów bez partii. Tadeusza Lewandowskiego lub Marka Obrembalskiego. Przynależność partyjna zapewne jest minusem a bezpartyjność zaletą."
wysłane z ip (IP:78.88.138.xxx) 2011-07-30 18:13:29

Dowodem dodatkowym jest to, że dokładnie to samo mówi Dutkiewicz. O "odpolicznianiu polityki" i przeciwko partiom. Najlepsze, że oni wszyscy porobili swoje kariery właśnie dzięki partiom. Są wśród nich byli posłowie, senatorowie, b. minister. Zbiegowisko, które nie łączy ze sobą nic, prócz chęci pobierania kasy z parlamentu. A fuj, Dutkiewicz. A fuj, Obrębalski. Super kampania internetowa. Czysta, rzetelna i uczciwa... jak i wy sami.