To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Samolotem z Wrocławia na Mazury. Czy to atrakcyjna oferta?

Samolotem z Wrocławia na Mazury. Czy to atrakcyjna oferta?

Wrocław – Olsztyn-Mazury to połączenie, które właśnie znalazło się w nowej ofercie wrocławskiego portu lotniczego. Podróż z Dolnego Śląska na Warmię i Mazury potrwa niewiele ponad godzinę, a całą trasę obsługiwać będą linie lotnicze Ryanair.

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Olsztyna to dobra wiadomość dla miłośników wypoczynku nad jeziorami i fanów żeglarstwa, a także mieszkańców Warmii i Mazur, którzy chcieliby odwiedzić Wrocław i cały Dolny Śląsk. Do tej pory podróż samochodem na Mazury zajmowała nawet pół dnia. Teraz możliwość krótkiego lotu ma zachęcić turystów do podróży w obu kierunkach. Jeszcze nigdy Mazury nie były tak blisko Dolnego Śląska.

Sprawdziliśmy,jak kształtują się ceny. Np. lot z Wrocławia do Olsztyn 19 lipca – ceny biletów zaczynają się od 85 złotych od osoby, a powrót tydzień później – od 96 złotych. Nawet jeżeli dochodzą do tego opłaty lotniskowe, to ofertę należy uznać za bardzo atrakcyjną.

Krótki czas podróży na Mazury to świetna perspektywa zwłaszcza dla osób, które planują spędzić tegoroczne wakacje w kraju. – Siatka połączeń wakacyjnych z wrocławskiego lotniska jest bardzo bogata. To nie tylko popularne kierunki na południe Europy czy lubiane destynacje czarterowe, ale też propozycje dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce.

Teraz do wygodnych i szybkich połączeń dochodzi możliwość podróży w wyjątkowo atrakcyjny region Warmii i Mazur – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Do Olsztyna polecimy dwa razy w tygodniu: w poniedziałki o godz. 11.55 i piątki o 17.35. W te same dni tygodnia turyści mogą podróżować także w odwrotnym kierunku: w poniedziałek o 13.25 i w piątek o godz. 19.05. – Nowe połączenie jest korzystne nie tylko dla wrocławian, ale również mieszkańców Warmii i Mazur, przed którymi otwiera się perspektywa szybkiej i bezpiecznej podróży na Dolny Śląsk.

Stale zachęcamy, by zwiedzać nasz region. Na turystów we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku czeka wiele zachwycających miejsc, dzięki którym wakacje będą źródłem wielu pozytywnych wspomnień – zachęca Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. –

Mnie to połączenie cieszy wyjątkowo, bo Mazury odwiedzam regularnie, przeżywając tam latem cudowny czas i doceniając walory tamtejszej przyrody. Uśmiecham się na samą myśl, że w ciągu godziny z drobnym okładem mieszkańcy Wrocławia mogą teraz przenieść się do mazurskiego raju. To połączenie godne polecenia tym bardziej, że, niestety, zaczyna nam zaglądać w oczy widmo czwartej fali pandemii i nowe mutacje koronawirusa, co znów może komplikować zagraniczne podróże. Choć mam ogromną nadzieję, że unikniemy najgorszego, w czym sami sobie dopomożemy – szczepiąc się – dodaje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Komentarze (2)

Zajmijcie się lokalnymi problemami ,było głośno o samolociku,pasie startowym ,helikopterze.
A dziury w ulicach jak byly tak są,kratki zatkane ,drzewa uschnięte stoją od 2 lat czekają na wichurę aby spaść na jakieś autko, szpital boryka się z problemami kadrowymi, nie ma pieniędzy na zwykłe uchwyty do papiery toaletowego ktory się wala w WC.

Olsztyn to Warmia.