To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Samochodowy gang rozbity

Samochodowy gang rozbity

Interesowały ich głównie auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Audi, BMW, Volkswageny – to był najbardziej chodliwy towar. Nie gardzili także luksusowymi samochodami polskich właścicieli. Po rocznej pracy operacyjnie jeleniogórscy policjanci rozbili gang samochodowych złodziei, który ma na swoim koncie co najmniej 67 samochodów.

W czasie realizacji tej sprawy zatrzymano w sumie 19 osób - 5 złodziei samochodowych, 3 paserów, 3 dilerów narkotykowych oraz 8 odbiorców narkotyków. Wartość skradzionych przez gang samochodów ocenia się na około 3 miliony złotych.

Szefem grupy był 25-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby, znany policji i notowany, który „robi w samochodówce” od jakiegoś czasu. Pozostali członkowie grupy też są znani policji, mają od 21 do 29 lat. Grupa kradła samochody z powiecie jeleniogórskim i lubańskim. Część aut w całości przemycana była na Wschód, inne były cięte na części w tzw. dziuplach i sprzedawane na giełdach samochodowych na terenie całej Polski.

Pozostałe osoby zatrzymane w różny sposób powiązane były z członkami grupy. W trakcie przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych osób podejrzanych policjanci zabezpieczyli kilkanaście tabletek ekstazy, ponad 100 działek amfetaminy, ponad 40 porcji marihuany, wagę elektroniczną do dzielenia na porcje narkotyków oraz liczne przedmioty służące do kradzieży pojazdów. Wśród nich także specjalistyczne narzędzia, przy pomocy których przestępcy łamali elektroniczne alarmy i inne antykradzieżowe zabezpieczenia pojazdów.

W sprawie tej czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, sześć osób zostało objętych dozorami policyjnymi oraz zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Jeden z członków rozbitego gangu (fot. KMP JG)
Samochodowy gang rozbity
Samochodowy gang rozbity
Samochodowy gang rozbity

Komentarze (1)

67 samochodow zap***ili a policia potrzebowala tylko jednego roku.BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO