To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza renowacja hotelu Sanssouci

Fot. polska-org.pl

Erbud podpisał umowę, wartą 38,5 mln zł netto, na przebudowę i rozbudowę budynku usługowo-mieszkalnego Hotelowy Resort Vital & Spa „Sanssouci” w Karpaczu, poinformowała spółka.Termin realizacji ustalono na 31 grudnia 2022 r., podano w komunikacie.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Hotel "Sanssouci" w Karpaczu, który nabył doświadczony inwestor Artur Kozieja (Prezes Zarządu Grupy Europlan) odzyska dawny blask. Obiekt zostanie odrestaurowany i rozbudowany. - Inwestycja rozpocznie się wiosną 2021 roku. Dzięki niej ten stylowy hotel, który przez kilkanaście lat pozostawał pusty i nieużytkowany odzyska dawną świetność, odtwarzając historię i pierwotny charakter – mówi Artur Kozieja. Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia. Zależy nam na stworzeniu hotelu bardzo luksusowego, o standardzie przewyższającym pięć gwiazdek. Posiadamy już pozwolenie na budowę, która będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2022 roku. Hotel będzie funkcjonował pod swoją pierwotną nazwą Sanssouci, która z języka francuskiego (sans souci) – oznacza „beztroski”. Po remoncie do dyspozycji gości będzie  109 pokoi, restauracja, sala konferencyjna, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Zostanie odtworzona także historyczna sala balowa. Hotel znajduje się w okolicach stacji narciarskiej „Pod Wangiem”, na granicy Parku Narodowego. Wierzę, że m.in. dzięki swojej idealnej lokalizacji stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów zagranicznych z Czech czy Niemiec, jak i krajowych – mówi inwestor.

Hotel Sanssouci położony jest w Karpaczu Górnym w okolicy legendarnego Kościółka Wang, przy ulicy Karkonoskiej, to niezwykłe miejsce z wielowątkową, fascynującą historią. Budynek usytuowany jest na wysokości 840m n.p.m., dzięki czemu z jego okien rozpościera się niezapomniany, panoramiczny widok na całą Kotlinę Jeleniogórską oraz Śnieżkę. Nieruchomość graniczy z Karkonoskim Parkiem Narodowym, co zapewnia spokój i ciszę. Grupa Europlan jest holdingiem inwestycyjnym działającym od ponad 15 lat na rynku budownictwa biurowego i hotelowego.

Komentarze (17)

Postawcie znak "zakaz wjazdu 500+" bo zdemolują obiekt.

To nie będzie hotel

Tylko APARTAMENTOWIEC

Burmistrz Karpacza już ogłosił sukces i nie chce zauważyć,
że inwestor nielegalnie usuwa drzewa i burzy bez pozwoleń sąsiedni budynek. Samowolka w Karpaczu ma długie tradycje.

Kretyńskie teksty "bolszewika" tylko pogrążają i kompromitują jego POlityczną opcję...

Im niższe poparcie dla PełO tym "bolszewik.Czekista" lub "Człowiek koń" jak się na innym portalu podpisuje, coraz bardziej wierzga, i wrzuca coraz więcej tych głupawych przekazów dnia, które mu POlitbiuro dostarcza.

A o tym, że przez kilkadziesiąt lat hotel był pod zarządem FWP i nosił nazwę UROCZA to autor nie wie czy przez gardło mu to nie przejdzie?

UROCZA FWP to chyba teraz pokłosie, może lepiej żeby odciąć się zdecydowanym cięciem od Uroczych wspomnień i Magicznego Funduszu...

Nowiny Jeleniogórskie, wyd. papierowe, marzec 2019 r.opublikowano tam szczegółową historię, i to nie tylko "Uroczej", ale też "Chrobrego.

Sprawdzajcie skrupulatnie wszystkich gości bo jak przeoczycie bolszewika to wam nas.ra na środku pokoju. Ten typ tak ma...

Kulawy hitler Kaczyński zabił 90 tysięcy Polaków.

Gratulacje! Zdobyłeś kolejną przepustkę do czubków. Skorzystaj wreszcie z którejś....

"Kretyńskie i idotyczne teksty "bolszewika" tylko pogrążają i kompromitują jego POlityczną opcję." Brawo WILK. Podzielam Twoja opinie.

Dobrze ma hajs to niech robi, zmieni się to miejsce! Ciekaw jestem tylko gdzie tych stu właścicieli apartamentów będzie parkować a szczególnie zimą np na sylwestra i święta ;)

Burmistrz oddaje wielką działkę miejską na parking dla tego pana i wciska radnym na sesję uchwałę do zatwierdzenia, bez obrony interesów miasta i mieszkańców - ten spryciarz aż się prosi o referendum i odwołanie go ze stanowiska.

Dzisiaj w Warszawie pod kolumną Zygmunta samotnie protestował Zbigniew Komosa.

Został brutalnie zatrzymany i wywieziony w putinowskim stylu przez milicję pisbolszewii.

"mężczyzna brał udział w "niezarejestrowanym zgromadzeniu" i nie podał swoich danych" - według milicji. I co?
Za jednoosobowe "zgromadzenie" zatrzymać faceta, bo osmielil sie podniesc transparent na pisbolszewicko-faszystowska bande zlodziei kulawego kurdupla hitlera kaczyńskiego???

Poziom chamstwa milicjantów i ich znajomosc przepisow porzadku publicznego wskazuje jednoznacznie na kursy i szkolenie przez bandziorow Lukaszenki.

Czy kryminalista Kaminski z MSW trzezwieje kiedys??

Czy ciagle naje*any i panierowany we wlasnych rzygach do kurdupla hitlera kaczyńskuego ciągle się modli??

W Karpaczu znów przybędzie kilkaset nowych miejsc noclegowych a oczyszczalni ścieków jak Karpacz nie miał tak nie ma,oczyszczalnia w Mysłakowicach nie daje rady przerobić tych wszystkich "brudów" i część śmierdzącej wody (ścieków) wypuszcza do rzeki. Super,to samo jest w Szklarskiej...Włodarze turystycznych wiosek powinni stuknąć się mocno w główki i najpierw zainwestować w infrastrukturę a potem wydawać pozwolenia na budowy tych molochów zwanych apartamentowcami.

Inwestycja rozpocznie się wiosną 2021r jak to?Za miesiąc lato to w końcu się rozpoczęło budowę czy nie?Co to za jakaś nazwa tego hotelu czy nie ma polskich nazw.Gdzie my żyjemy?Rozbiorą tę Polskę bez wojny