To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza remont w Powiatowym Urzędzie Pracy

Rusza remont w Powiatowym Urzędzie Pracy

Lada dzień ruszy remont budynku Starostwa Powiatowego przy Podchorążych w Jeleniej Górze, w którym swoją siedzibę ma również Powiatowy Urząd Pracy. Szykują się poważne zmiany. Istniejące od początku tego roku Centrum Aktywizacji Zawodowej przy PUP znajdzie nową siedzibę w ośmiu zaadaptowanych po archiwum pomieszczeniach na trzecim piętrze. To do końca października, do końca listopada natomiast ma się zakończyć wymiana pokrycia dachowego całego budynku.

Zakaz parkowania pod budynkiem Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy przy Podchorążych obowiązuje już od wczoraj. A to za sprawą przygotowań do potężnej inwestycji jaką wrocławska firma Architech Sp. Z o.o. rozpocznie realizować już od najbliższego czwartku.

- Do końca listopada chcemy przeprowadzić termomodernizację stropodachu. Dla Starostwa to tzw. gardłowa sprawa. Miesiąc wcześniej z kolei chcemy zakończyć przenosiny Centrum Aktywizacji Zawodowej do dawnego archiwum na trzecim piętrze – poinformował Bronisław Szeles, kierownik referatu ds. Administrowania i obsługi Wydziału Rozwoju i Obsługi Technicznej Starostwa Powiatowego.

Istniejące od stycznia br. CAZ ma z końcem obecnego lub początkiem następnego roku zająć obecną halę w prawym skrzydle budynku. Prowadzić do niej będzie winda przystosowana również do osób niepełnosprawnych. Do tego czasu wykonawcę czeka sporo robót. Hala przejdzie gruntowną modernizację. Oprócz postawienia w niej kilku ścianek działowych, tak by z ogromnej sali powstało osiem mniejszych pomieszczeń biurowych, czeka go jeszcze zmiana oświetlenia, wstawienie nowych okien połaciowych, dostosowanie ogrzewania i wykafelkowanie korytarza.

Na trzecim piętrze swoje miejsce znajdzie pośrednik, lider pracy (przedstawiciel aktywnego poszukiwania pracy) i doradca zawodowy oraz specjaliści ds. rozwoju. To tam będzie głównie odbywać się praca z bezrobotnym. Część administracyjna zostanie na dole. Nowe siedziby znajdzie ośmiu z dwudziestu dotychczas zatrudnionych pracowników w CAZie.

- Całkowity koszt inwestycji wynosi 642 tys. złotych, z czego 261 tys. złotych pochodzi z Ministerstwa, do tego 51 tys. złotych zostanie przeznaczonych na wyposażenie także z Ministerstwa, a resztę sfinansuje Fundusz Pracy – wyliczył Bronisław Szeles.

Na czas remontu pracownicy PUP i Starostwa Powiatowego mogą parkować na tzw. placu alarmowym, który mieście w pobliżu siedziby obu urzędów.

 

Rusza remont w Powiatowym Urzędzie Pracy