Rozbite Sudety II

W najciekawszej potyczce drużyn III ligi grupy dolnośląsko – lubuskiej pierwsi w tabeli koszykarze z jeleniogórskiego klubu w głogowskiej hali doznali dotkliwej porażki z wiceliderem, Basketem Chrobrym 47:93 (14:22, 12:15, 10:32, 11:24). Zespół rezerw Sudetów fatalnie wypadł po przerwie, gdy gospodarze zdecydowali się na obronę strefową. To zupełnie wybiło z rytmu gości. Przyjezdni koszykarze trafili zaledwie za 21 punktów, stracili 56. To druga z rzędu przegrana przyjezdnej ekipy.

Podopieczni trenera Leszka Oleksego wystąpili w ośmioosobowym składzie i osłabieni. Zabrakło czołowych zawodników, środkowego Pawła Minciela i skrzydłowego Karola Cierzniewskiego, którzy wspomogli kolegów z I ligi w meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński (razem zdobyli tam 13 punktów). Tylko przez 20 minut Sudety II były równorzędnym rywalem i przegrywały różnicą tylko jedenastu „oczek”. Wyróżniał się lider, 17-letni rozgrywający Michał Kozak (łącznie rzucił 18 pkt, w I połowie 12). Całość w najświeższych Nowinach Jeleniogórskich.