To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Restauracja „Ratusz 48” zaprasza do trzech stolików

Fot FB/Ratusz 48

Właściciel restauracji „Ratusz 48” otworzył lokal dla gości, bo nie otrzymał żadnej pomocy od państwa, a jego możliwości pożyczania już się wyczerpały. Zrobił wszystko, aby być w porządku: poinformował o swoim zamiarze sanepid. W lokalu przestrzega drobiazgowo wszelkich zaleceń.  

W centrum Jeleniej Góry w sobotę otwarta została restauracja „Ratusz 48” (specjalizuje się w kuchni azjatyckiej). - W lokalu zachowujemy wszelki reżim sanitarny. Stosujemy dezynfekcję, odstępy między stolikami nawet większe niż latem. Dlatego mamy ich tylko trzy. Pojawiają się ludzie zaglądają. Obroty mamy zdecydowanie wyższe niż przy ofercie tylko na wynos i z dowozem- mówi Igor Plis, właściciel restauracji. Przez dwa dni funkcjonowania jeleniogórskiego restauratora nie odwiedził nikt z kontrolujących. - Chcieliśmy być w porządku. Sam poszedłem do sanepidu i powiedziałem, że się otwieramy, bo inaczej po prostu upadniemy. Lokal został otwarty niedawno więc nie łapiemy się na żadną pomoc. Już nawet nie mamy skąd pożyczać – relacjonuje przedsiębiorca. W sanepidzie usłyszał, że pewnie będzie miał u siebie kontrolę. Igor Plis przyznaje, że w Jeleniej Górze nie zna innego przypadku otwarcia lokalu gastronomicznego. Duża część właścicieli miejscowych restauracji – jak się zorientował - stara się o pomoc z funduszy państwowych i nie chce ich stracić.

 

Dzisiaj, w poniedziałek 18 stycznia, otwarcie hoteli, pensjonatów, restauracji i innych firm z otoczenia turystyki, zapowiedziało ponad stu przedsiębiorców z Karkonoszy i Gór Izerskich (głównie z Karpacza).  

Komentarze (29)

Bardzo dobrze, tak trzymać!!! Jestem z wami!

Zapomniales dopisać ze jestem z wami ,dopóki się nie zaraże. Czy zanim dotrze do tej grupy wspomniana pomoc rzadowa nie powinna być to pomoc ze strony MOPS i UM ?

Nie. Wystarczy wyłączyć telewizor i epidemia znika. Sztucznie wyolbrzymiono szkodliwość nieskomplikowanej choroby, żeby niszczyć duże biznesy oraz takie malutkie jak ten tu.

Wystarczy stłuc termometr i zimy też nie ma, A Hose na złość Kaczyńskiemu zarazi się covidem :)

Ty już jesteś zarażony, tylko o tym nie wiesz! Jesteś zarażony nienawiścią, od swojego guru Prezesa, który nawet w kościele nie zapomina pluć jadem!

Po_trzask...... spadaj wPiSdu trolu

Brawo! Trzymam kciuki. Pan uważa tylko na radnego Gierusa i senatora Mroza, żeby na Pana Sanepidu nie nasłali.

Kodeks postępowania karnego, art. 997, ust. I: "Kto umyślnie i podstępem, samodzielnie lub w grupie dokonuje czynu ulepienia z opadów atmosferycznych w postaci śniegu bałwana w formie kaczki, podlega karze grzywny 500+ zł lub karze pozbawienia wolności do tylu lat, ile wynosi czas produkcji jednego polskiego samochodu elektrycznego."

Masakra. Facet łamie zakaz i jeszcze zaprasza gości do lokalu. Zarażonych ludzi w taki sposób wcale mi nie żal. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

W markecie bezpieczniej?

Do marketu musisz iść, do knajpy niekoniecznie....

Można wybrać lokalny sklepik, lub zrobić zakupy online. Tak wiem, można też sobie ugotować w domu... lecz tak nie wesprzemy lokalnych przedsiebiorcow. Zajęte 3 stoliki, dezynfekowane po klientach, obsługa w reżimie sanitarnym... W sklepach i marketach przewija się mnóstwo ludzi, nie każdy dezynfekuje dłonie, większość zakłada jedynie na usta kawałek zwykłej szmatki. Proszę odpowiedzieć gdzie jest większe zagrożenie?

Szczepionek nie ma. Nawet całkowity brak dostaw szczepionek nie wpłynie na dynamikę programu szczepień realizowanych przez narodowych socjslistow . Wystarczy za za cały naród zaszczepiony zostanie naszczalnik Kaczyński, naród się z niego odrodzi.

Brawo dla właściciela, może za nim pójdą następni właściciele lokali gastronomicznych

Ludzie są tak otumanieni tą tvpis propagandą że chodzą po mieszkaniu w maseczkach albo jeżdżą sami samochodem w maskach na twarzy. Tragedia!!° W naszym mieście od kilku tygodni pozytywnych testów jest po kilka dziennie a umiera jedna dwie osoby niby na covida co 3-4 dni. Na prawie 70 tyś mieszkańców. To dane ze strony duw.pl . Jaka to pandemia i jaka kwarantanna?. Opamiętajmy się ludzie.

Bardzo dobrze. Nie uda się rządowi zniszczyć małych i średnich przedsiębiorstw. Bo tylko o to w tych zakazach chodzi a nie o zdrowie. przecież kasyna i burdele są wg prawa otwarte.

Bardzo dobrze. W tym czasie w Kauflandzie kocioł ludzi jeden na drugim.

Brawo za odwagę, popieram. Wkrótce odwiedzimy!

Brawo

Brawo za odwagę

Do pań z sanepidu i policjantów .
WY MACIE PRŻELANĄ CO MIESIĄC NA KONTO PENSYJKĘ - ONI NIESTETY NIE. I pamiętajcie że mieszkacie w tym samym mieście ......
A restauratorzy powinni dokładnie spisywać dane interweniujących.

dokładnie! to samo politycy, Oni mają pensje na konto, otwarty hotel poselski i restauracje ;P

Ty Lońka ty jesteś sowiecki szczur i te twoje strachy to na lachy ty LESZCZU.

Na dodatek jesteś przygłup.

po-jak to przygłup

Ponad połowa osób, u których wcześniej odnotowano zaburzenia depresyjne czy lękowe, odczuła pogorszenie stanu zdrowia psychicznego na skutek stanu epidemii – wynika z badań...

Czekałem na to, kto u nas odważy się. Pójdę wesprzeć lokalny biznes.

Dowiedz się przedtem gdzie jest najbliższy oddział covidowy...

Nie podoba wam się szczepionka Pfizera i ich strategia - są pierwsi i najwydajniejsi - to czemu nie zrobicie sobie własnej wolskiej narodowo socjalistycznej szczepionki z podpisem hitlera Kaczyńskiego ? Co wam szkodzi żeby zamiast w rolnictwo, robolstwo, odtwórczość, propagandę - zainwestować w naukę, medycynę, farmację? Zobaczycie wtedy "jakie to wszystko proste", jak pan Józek z fotela pluje na firmy farmaceutyczne, bo tak mu akurat leży i "un to by dopiero zrobił".
Je*** pis.