To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Remis 1:1 w hicie okręgówki Piast - Victoria

Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki (stroje niebieskie) zawodzą kibiców od początku rundy wiosennej.

Po pierwszej, jesiennej części piłkarskiego sezonu beniaminek jeleniogórskiej klasy okręgowej z Ruszowa prowadził z przewagą pięciu punktów nad BKS-em Bolesławiec oraz siedmiu oczek nad klubami z Wykrot i Jeżowa Sudeckiego. Po dwóch wiosennych kolejkach, po niepowodzeniach rywali, liderzy z Victorii powiększyli prowadzenie kolejno do 9, 10 i 11 ligowych punktów. Kibiców mocno zawodzą sudeccy „lotnicy” (dwie porażki po 0:2). 

Na inauguracje rundy rewanżowej przed własną publicznością futboliści Victorii rozgromili beniaminka z Wojcieszowa 5:0. Dwa gole zdobył Bartłomiej Stelwach, jednego Jhonatan Bogres. Celnie strzelali też nowi pozyskani zawodnicy, Piotr Stefański (Nysa Przewóz) i Semir Ahmed (LZS Piotrówka). W następnej serii okręgówki w emocjonującym meczu na szczycie ruszowski zespół zremisował 1:1 w Wykrotach z trzecim w tabeli Piastem. Goście wyszli na prowadzenie po samobójczym golu Konrada Muzala. Wynik wyrównał grający trener „piastowiczów” Grzegorz Roman. Choć w drugiej połowie Victoria musiała sobie radzić bez dwóch piłkarzy ukaranych czerwona kartką, mimo kilku dobrych okazji gospodarze nie potrafili zdobyć drugiej zwycięskiej bramki. W najbliższej weekendowej kolejce (7 i 8 kwietnia) lider otrzyma punkty walkowerem po wycofaniu z rozgrywek TS Parzyce. Piast zagra w Lubaniu.

W ostatniej, 18. serii okręgówki BKS Bolesławiec stracił punkty w Warcie Bolesławieckiej po porażce 1:3. Inne wyniki: Stella Lubomierz – Woskar Szklarska Poręba Wojcieszyce 2:1, Pogoń Świerzawa – Hutnik Pieńsk 1:1, Cosmos Radzimów – Sparta Zebrzydowa 0:0, Łużyce Lubań – Gryf Gryfów Śl. 2:3.

Nadal nie wiedzie się piłkarzom z Jeżowa Sudeckiego. Po przegranej 0:2 w Zebrzydowej, drużyna trenera Artura Milewskiego na własnym boisku doznała przykrej porażki 0:2 z Granicą Bogatynia z dolnej części tabeli.

W sobotę, 7 kwietnia, Lotnik Jeżów Sudecki pojedzie ma mecz do pieńskiego Hutnika. Inne pary: Granica Bogatynia – Cosmos Radzimów, BKS Bolesławiec – Orzeł Wojcieszów, Gryf Gryfów Śl. - Stella Lubomierz, Woskar Szklarska Poręba – Pogoń Świerzawa. W niedzielę, 8 kwietnia, Sparta Zebrzydowa zagra z GKS-em Warta Bolesławiecka.