To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rekordowy okręgowy Puchar Polski

W I rundzie PP piłkarze KS Łomnica (na zdjęciu w granatowych strojach), zagrają na wyjeździe z WKS Pilchowice

Przed inauguracją ligowego sezonu w jeleniogórskiej okręgówce oraz w A i B-klasie, doskonałym sprawdzianem piłkarskiej formy i ligowych aspiracji będą mecze nowej edycji Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Jelenia Góra DZPN. Udział nie jest obowiązkowy, a mimo to zgłosiła się rekordowa ilość drużyn, zagrają 63 zespoły.
Trzy mecze zaplanowano w rundzie wstępnej PP. 

Już w najbliższą sobotę, 25 lipca 2020 r. o godzinie 17, zmierzą się GKS Gromadka II i KS Milików. W niedzielę, 26 lipca o godz. 11, juniorzy starsi marciszowskich Bobrów powalczą z Husarią Grzędy. We wtorek, 28 lipca o godz. 18, na boisku w Parku Paulinum w jeleniogórskich derbach juniorzy starsi Karkonoszy zagrają z miejscowym KKS-em JG.

W pierwszej rundzie okręgowego PP, w weekend 1 i 2 sierpnia, zostanie rozegranych 25 meczów. Na tym etapie z rywalizacji zwolniono drużyny czwartoligowe: Apis Jędrzychowice, Lotnika Jeżów Sudecki, Gryfa Gryfów Śl. i Karkonosze JG oraz beniaminków, Leśnika Osiecznica i Włókniarza Leśna oraz finalistę ostatniej edycji PP, bolesławiecki BKS. Kolejne terminy pucharowe w regionie to: druga runda – 19 sierpnia, trzecia runda – 2 września, czwarta runda - 16 września.

Jest o co walczyć. W minionej edycji Pucharu Polski zwycięzców regionalnych, wojewódzkich rozgrywek ze Ślęzy Wrocław (pokonali w finale Zagłębie II Lubin 3:1) nagrodzono pucharem, medalami i czekiem na 40 tysięcy złotych oraz awansem do centralnego etapu PP w przyszłym sezonie.