To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

RallyLand: Jeleniogórzanie znów dostali szansę

RallyLand: Jeleniogórzanie znów dostali szansę

Nasza Jeleniogórska załoga w składzie Tomasz Zawadzki/Bartosz Smętek stawi się na starcie 5 Eliminacji RallyLand WRC Puchar 2010. To niesamowite wyróżnienie dla rajdowców.

Tomasz Zawadzki nie kryje zadowolenia - Jestem niesamowicie szczęśliwy, że po raz kolejny dostaliśmy szansę na udział w zawodach tego cyklu. To w jakim tempie rozwija się RallyLand jest nieprawdopodobne i niezmiernie mnie to cieszy bo dla takiego zawodnika jak ja to fantastyczny sposób na pokazanie się z jak najlepszej strony i być może zaistnienie w wielkim świecie rajdów o oczym oczywiście marzę już od dawna - mówi.

-  Moje nastawienie i przygotowanie uznaje za bardzo dobre więc jeśli nic po drodze nie nawali to napewno pojedziemy szybko i będziemy chcieli znaleźć się jak najwyżej - dodaje.

Jak będzie okaże się już w niedzielę 18.lipca. Na kilka dni przed zamknięciem listy zgłosiło się już ponad 60-ciu uczestników. Przygotowane próby będą jak zwykle niezmiernie wymagające zarówno dla kierowców jak i dla sprzętu. Odcinki będa miały na tyle zróżnicowaną nawierzchnię iż dobór opon będzie dużym wyzwaniem. Na półmetku naszego pucharu w klasyfikacj generalnej zdecydowanie prowadzi załoga Waldemar Balcerek/Małgorzata Balcerek, jednak w poszczególnych klasach spawa nadal jest otwarta.

źródło: http://www.zawadzki-rally.pl/

Zobacz film z czwartej rundy: