To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Radni Cieplic biorą się za parkingi

Radni Cieplic biorą się za parkingi

Płatne, czasowe, a może dostępne bez ograniczeń mają być parkingi w Cieplicach? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za miesiąc. Radni uzdrowiskowej części miasta chcą poznać opinie mieszkańców i uregulować sprawę parkowania w śródmieściu tej dzielnicy.

- Najgorzej jest od poczty do Placu Kombatanta, na ulicy Fabrycznej i Placu Zdrojowym. To miejsca, z którymi musimy coś zrobić – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady Cieplic, która głównie ze względu na bezpieczeństwo i zanieczyszczenie uzdrowiskowej dzielnicy miasta zdecydowała razem z radnymi zająć się tą sprawą. By ustalić jedno stanowisko, postanowili również zapytać najpierw mieszkańców, co sądzą na ten temat.

- Dajemy sobie miesiąc. W tym czasie będziemy czekać na opinie jeleniogórzan. Co poniedziałek (w godzinach od 12 do 15) i środę (w godzinach od 17 do 19) w siedzibie Rady Cieplic w IILO, a codziennie pod adresem emailowym radacieplice@op.pl - mówi przewodnicząca, która sama przyznaje, że nie ma jeszcze jednego zdania na temat parkowania w Cieplicach. Wie natomiast, że to najwyższy czas, by problem zatłoczonych ulic rozwiązać.

Komentarze (30)

W Cieplicach nie ma ani zatłoczonych ulic, ani problemów z parkowaniem. Są irytujące innych kierowców eLki oraz auta parkujące w miejscach niedozwolonych - np: na Starmomiejskiej pod Szkołą Muzyczną czy na Staromiejskiej pod nr 10. Jest kilka nowych parkingów - niestety droga z największego z nich do centrum Cieplic jest delikatnie rzecz ujmując mało atrakcyjna wizualnie. Pomysł ze strefą płatnego parkowania w Cieplicach z pewnością świetnie wpisuje się w politykę obecnych władz miasta, szukających pieniędzy w kieszeniach kierowców. Ale czy Cieplice potrzebują takiej promocji? - moim zdaniem nie.

Panie Marcinie, to pan powinien kierować naszą dzielnicą. Nikt inny nie poświęca tyle uwagi sprawom Cieplic. Pani Bałkowska nie ma o tym pojęcia.

to ze w Cieplicach parkuja przy ulicy samochody nie jest zadnym klopote, jest ich znacznie wiecej, a argument o zanieczyszceniach jest juz zupelnie smieszny, poniewaz jest sporo bardziej szkodliwych zrodel zanieczyszcen. Wprowadzenie oplat za parkowanie przyczyni sie tylko do tego ze wiecej osob bedzie omijac centrum i robic zakupy w dyskontach, czyli rachunek zaplaci za to drobny handel z centrum... Zwlaszcza ze z zaparkowaniem generalnie klopotow nie ma, zawsze znajduja sie wolne miejsca.

Problem parkowania jest niepoprawnie interpretowany. Niektórzy po prostu nie zwracają uwagi, czy stawiają auto na chodniku, czy na miejscu parkingowym, a może na trawniku. To kwestia zmiany ich mentalności a nie tworzenia parkingów w każdym miejscu. Przykład: kolejka samochodów tuż pod bankomatem. Nikt nie zaparkuje parę metrów dalej, tylko najlepiej, jakby dokonywali wypłaty pieniędzy z okna w samochodzie. Co tu zmienią opłaty? Nic. I tak nie zapłacą, bo "tylko na minutkę stanęli".

Druga kwestia jest taka, że nie można wprowadzać nowych opłat w okresie bessy gdy wiadomo że pieniędzy jest mniej, a wydatki rosną. Ludzie przeklinają gazociągi i taurona, ledwo starczy im na paliwo, a teraz nie będą mogli nawet postawić auta pod własnym domem. Jak dla mnie to właśnie przez takich radnych ludziom żyje się coraz gorzej. Ja od razu mogę powiedzieć, że nie stać mnie na abonament parkingowy i w związku z tym nie będę mógł np. podjeżdzać do piekarni i sklepiku, tylko zmuszony będę parkować pod supermarketem, gdzie nikt opłat nie pobiera. i niestety, tam dokonywać zakupów.

Jak Cię nie stać na parkomat przy piekarni, to przejdź pieszo. Będziesz zdrowszy.

No niestety, do najbliższej mam ponad kilometr. Przy obecnym stanie ulic - sam śnieg i błotko - przejście i powrót zająłby mi ponad godzinę.

Problemy, które występują na Cieplickich drogach są następujące:

*liczba kursantów tamujących płynność ruchu;
*chodniki zastawione przez kierowców, którzy leją na pieszych;
*oblodzenie jezdni wynikające z braku odśnieżania wieczorami i nocą;

I tyle! Widział ktoś kiedyś korki w Cieplicach? O czym pani radna mówi?

Dodam też, że zanieczyszczenie powietrza nie bierze się w głównej mierze z samochodów, lecz z kominów cieplickich domów. Oczywiście, auta produkują smog, ale to max. 1/3 ogółu. Jeśli chce się znaleźć rozwiązanie problemu, to najpierw trzeba wiedzieć, co ten problem powoduje. I wtedy ten problem eliminować. Napewno nie jest nim "natężenie ruchu", bo niby gdzie mielibyśmy jeździć? Zupełnie nie rozumiem.

drodzy radni - to juz nie uzdrowisko a smierciowisko - tyle dymu z kominow i sadzy w powietrzu od jesieni do wiosny , samochody maja katalizatory a stojacy samochod nie wydziela spalin, jadący tak , wiec nie robcie z ludzi glupszych i nie udawajcie ze walczycie o czystosc powietrza - WAM SIE CHCE NASZEJ KASY I TYLE, te pare aut ktore sa parkowane wlasnie w tych miejscach mniej szkodzi spoleczenstwu niz wasze wydumane dzialania i dymy z kominow, bo ludzie z biedy w ktora popadli przez takich politykow jak Wy, pala czym sie da, To wy szkodzicie narodowi i okradacie na kazdym kroku , a nie zaparkowany samochod czlowieka ktory przyjechal do pracy i placi podatki. Zlodziejstwo w imie prawa to zbrodnia wobec spoleczenstwa panowie radni. Wk***ilam sie gdy pomysle ile zlego narobili pseudo myslacy i co nas spotyka z takimi politykami i spolecznikami.Czy Waszym zadaniem panowie pseudo rada jest zatruwanie zycie zubozalemu mieszkancowi Jeleniej Gory. Komuna tak nie gnebila jak wy

To ty już lepiej przestań myśleć..............

"Niczyje zdrowie, wolność, ani mienie nie jest bezpieczne kiedy obraduje Parlament."
Ten stary aforyzm Marka Twaina jest aktualny również w Śmierciowisku Cieplice. Żyjemy w czasach wielkiej smuty.

Dodałbym jeszcze: "Zwiększenie ilości nowych praw powoduje zwiększenie ilości nowych sposobów ich ominięcia." Tu przestrodze pani co nie ma jednego zdania.

I tylko kasować, kasować!!!!Nabijać forsę w kieszenie!

PANI BAŁKOWSKA NIECH SIĘ ZAJMIE TYM CZYM POWINNA !!!!!!!!!!!!!!!!! A ZAJMUJE SIĘ PIERDOŁAMI TAK JAK URZĄD MIASTA JELENIA GÓRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAŁO WAM KASY NIEROBY I DARMOZJADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Się czepiacie ;) Coś muszą zrobić,żeby pokazać,że są,że myślą,że są potrzebni. Nie mają zdania,ale wiedzą,że przyszedł najwyższy czas na zajęcie się zatłoczonymi drogami. Pani przewodnicząca nie lubi po prostu aut parkujących pod jej budynkiem. Tak jak i były "miłośnik", zatroskany o okolice szkoły muzycznej. Ech..... Wszędzie prywata ubrana w szaty społeczników :(

Słuszne i cenne uwagi Państwo macie, ale proszę nie zapominać, że powinniście je Państwo słać na podany powyżej adres e-mailowy, tj. RadaCieplice@op.pl (można w nazwach stron a także adresach e-mail używać wielkich liter, o czym nie każdy wie). Cieplice, to nasze maleńkie państewko-miasteczko (Cieplice Śląskie-Zdrój), więc jakość życia w nim przede wszystkim od nas, a nie od radnych zależy i proszę o tym nie zapominać, więc "naciskajmy", szczególnie radne, no i radnych, by nie zapominali o tym, że oni są w służbie dla nas, a nie dla jeleniogórskich elit politycznych!!!

To Pana zdaniem radni nie czytają tego forum?

Panie Marcinie, może czytają, ale z pewnością z prośbą do nas się w artykule z czymś zwracali, więc moja uwaga się odnosiła do tego fragmentu: "Co poniedziałek (w godzinach od 12 do 15) i środę (w godzinach od 17 do 19) w siedzibie Rady Cieplic w II LO, a codziennie pod adresem emailowym radacieplice@op.pl - mówi przewodnicząca, która sama przyznaje, że nie ma jeszcze jednego zdania na temat parkowania w Cieplicach". Uważam także, że z artykułów, jak i uwag w postach wymienionych, raczej trudno jest kogokolwiek rozliczyć, z e-maili i uwag w nich zamieszczanych jest znacznie łatwiej to uczynić, gdyż ślad korespondencji pozostaje...

Serdecznie Pana, jak i innych Ciepliczan (Ciepliczanki zwłaszcza;-)), pozdrawiam.

w CIEPLICACH POWINNO SIE PARKOWAC GDZIE TYLKO NA TO POZWALA KODEKS DROGOWY I NIE PANI BALKOWSKA USTANAWIA GO NMJESTEM ZA MARCINEM MIMO PEWNYCH REÓZZNIC STARZSE PANIE NIE MUSZĄ CHODZIC WIADOMO IM JEST CIEŻŚKO MIEDZY SAMOCHODAMI ALE DZIERLADKI SOBIE PORADZĄ

w CIEPLICACH POWINNO SIE PARKOWAC GDZIE TYLKO NA TO POZWALA KODEKS DROGOWY I NIE PANI BALKOWSKA USTANAWIA GO NMJESTEM ZA MARCINEM MIMO PEWNYCH REÓZZNIC STARZSE PANIE NIE MUSZĄ CHODZIC WIADOMO IM JEST CIEŻŚKO MIEDZY SAMOCHODAMI ALE DZIERLADKI SOBIE PORADZĄ

PANIE SZKLARSKI MAM JESZCZE TYSIĄC MASEK PRZECIWGAZOWYCH KUPUJE SZ

Kto mówi, że nie widzi problemów z przejezdnością przez Cieplice, niech spróbuje wjechać w ul. Fabryczną przy BZWBK ok godz. 15-17. Tam w ogóle powinno się wprowadzić zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Czy święte krowy (czyt. klienci banku) nie mogą zrobić kilku kroków np. z parkingu przy ZGL? Po drugie powinien być słono płatny parking pow. godziny na Staromiejskiej. Można podjechać, załatwić sprawę np. w aptece, poczekać na dziecko w muzycznej. Ale zostawiać auto na 3 tygodnie, bo się jest pacjentem sanatorium, to lekkie przegięcie. Podobnie studenci PWr oni zajmują dużą część tego parkingu na zbyt długo. Skoro we Wrocławiu Politechnikę stać na wypasiony kryty parking, to może pomyślą też w Cieplicach o swoich pracownikach i studentach?

Dziecino,masz słuszną racje.Popieram w całej rozciągłości.Jedyny mądry komentarz na tym forum.

Ja proponuję , aby Pani Przewodnicząca Rady Cieplic raczej poświęciła swoją uwagę i czas "wszechpanującym" i upierldliwym o każdej porze dnia i tygodnia L -kom, utrudniającym komunikację niemal na każdej ulicy Cieplic, oraz zatruwającym środowisko uzdrowiska TIR-om, parkującym i grzejącym od 03.00 w nocy swoje silniki przy ul. Cieplickiej. Jak wcześniej wspomniano nie istnieje problem parkingowy w Cieplicach, w sytuacji kiedy niektóre parkingi wręcz nie są nawet w 50% wykorzystane.

Mieszkańcy Jeleniej Góry za darmo, przyjezdni, kuracjusze - stała opłata parkingowa, np. na 1 dzień, 2,7,14, itd.

Proponuję ogrodzić Cieplice i za opłatą wpuszczać chętnych by mogli zobaczyć syf,brud,niedokończone inwestycje itp., może na słabościach naszej wiochy zbudujemy naszą przyszłość.Zamiast iluzorycznej wiary w naszą turystyczną potęgę stwórzmy skansen "Jak można zaprzepaścić szansę jaką podarowała nam natura i historia ".

W Cieplicach należy znieść zakazy parkowania wszędzie. przepisy Prawa o ruchu drogowym znają znak zakazu tak parkowania jak i postoju. Nie oznacza to, że bez ustawiania tych znaków zapanowałby chaos na ulicach. Inne przepisy przytoczonej ustawy regulują sposoby parkowania co do odległości od skrzyżowań, przejść dla pieszych, mostów itd.w małych miasteczkach znanej mi Italii uliczki są zapchane wręcz samochodami i nikomu to nie przeszkadza.serdecznie zapraszam wszystkich odwiedzających Cieplice, do bezpłatnego parkowania wszędzie, gdzie to jest zgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym po zniesieniu wszystkich zakazów zatrzymywania się i postoju. Wyobraźmy sobie oto zapchaną samochodami ulicę Fabryczną z obu jej stron. Jak mili będą wobec siebie kierowcy, którzy będą musieli ustąpić sobie miejsca, gdyż inaczej w wąskim miejscu nie przejadą. Jak cudnie będzie czuł się pieszy wiedząc,że żadne auto szybko w tłoku nie pojedzie. niechaj sobie parkują na całej ulicy Wolności czy Cieplickiej. Co komu będzie przeszkadzał zaparkowany samochód przed np. punktem lotto Pod Koroną, czy restauracją Ósmym Niebem? spowolni nieco ruch w naszym kurorcie. I dobrze. Ad chodników, przy Poczcie np. chodnik jest tak szeroki, że po zaparkowaniu nań pojazdu miną się panie z dwoma wózkami pełnymi pięcioraczków. Osobiście doceniam spacery po Cieplicach unikając jazdy samochodem. Cieplice są piękne i ni aż tak rozległe aby jechać wszędzie samochodem. Przyjezdnych nie należy irytować nieznaczną nawet opłatą za parkingi. niech zostawią kasę w Uzdrowisku, sklepie z ciu****i, warzywniaku, knajpce czy cukierni, nie czując się na dzień dobry złowionym na opłatę za parking, czy mandat.

niech żyją Cieplice Śląskie Zdrój. bez zaazów

niech żyją Cieplice Śląskie Zdrój. bez zakazów i zarazów. O!