To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rada Cieplic – będzie w kim wybierać

Rada Cieplic – będzie w kim wybierać

Sporo, bo aż 51 kandydatów wystartuje w wyborach do rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice. - W ostatniej chwili zgłosiło się mnóstwo chętnych – mówi Jerzy Lenard, przewodniczący komisji wyborczej.

Jeszcze wczoraj rano wydawało się, że wybory do rady Cieplic mogą zakończyć się farsą. Rano było zgłoszonych tylko 21 kandydatów. To niewiele zważywszy, że rada ma liczyć 15 osób. Zainteresowanie było znikome.

- Kandydatów rejestrowaliśmy do godz. 16. W ostatnich godzinach zgłosiło się mnóstwo osób – mówi Jerzy Lenard, przewodniczący komisji wyborczej. W sumie zarejestrowało się 51 kandydatów, w tym jest 19 kobiet. To sporo, ponad 3 osoby na jedno miejsce.

Ciepliczanie będą mieli większy wybór. Daje to też nadzieję, że kampania będzie widoczna i będzie można lepiej poznać kandydatów. Niektórzy już rozpoczęli agitację, na razie próbują dotrzeć do wyborców za pomocą portali społecznościowych.

Jak mówi J. Lenard, wśród zgłoszonych jest sporo młodych ludzi. - To dobrze, dla niektórych może to być świetna okazja na zaktywizowanie się w życiu samorządowym – mówi. 51 chętnych to sporo zważywszy, że radni rady Uzdrowiska Cieplice pracują społecznie, nie otrzymają diet.

Wybory do rady Cieplic odbędą się 20 marca. - Uprawnionymi do udziału w wyborach są mieszkańcy tzw. strefy uzdrowiskowej – mówi Jerzy Lenard. - Nie ma okręgów wyborczych, każdy otrzyma listę 51 nazwisk, ułożonych alfabetycznie.

Głosujący będzie mógł postawić krzyżyk przy 15 nazwiskach. Jeśli skreśli mniej, głos będzie ważny. Nieważny stanie się, gdy ktoś odda więcej jak 15 głosów bądź nie skreśli żadnego z kandydatów.

Pełna lista kandydatów zostanie ogłoszona w poniedziałek lub wtorek.

Komentarze (5)

Ciekawy eksperyment samorządowy. Tym bardziej wartościowy, gdyż odbywa się bez zaangażowania partyjek finansowanych z budżetu, bez podziału mandatów, kolejności na listach oraz obowiązkowym drukowaniu plakatów, banerów itp. itd.

3 chętnych na 1 miejsca i za darmo? to moze do rady miasta wprowadzić taki eksperyment, a zaoszczędzona środki przekazać na cel społęczny?

"Budza Energie Cieplic"

Jak alfabetycznie to gratulacje dla SMC

1)Jerzy Bilski
2)Robert Futerhendler
3)Leszek Kwasnicki
4)Kamil Labieniec
5)Maciej Rusek
6)Alicja Szklarska

http://www.milosnicy.cieplic.pl/index.php?option=com_content&view=articl...

uważajcie, że to będzie "dla was" - ręka rękę myje i nic tego nie zmieni, DO WIDZENIA

Na 51 kandydatów ... tylko 14 osób ze Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic.
To prawidłowa relacja stowarzyszenia w stosunku do wszystkich CIEPLICZAN...
Górą są wolni i niezrzeszeni!!! :woohoo: