To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pucharowe medale karateków

Pucharowe medale karateków

Trzystu zawodników i zawodniczek z 34 klubów karate, w tym z trzech stowarzyszeń kyoukushin (Tezuka Group Wałbrzych, IKO Nakamura Limanowa i WKB Józefów), rywalizowało w Wieliczce w zawodach pn. Oyama Top Puchar Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown. Ponadto rozegrano otwarty Puchar Polski Oyama PFK w konkurencjach semi - knockdown i lekki kontakt.

W pucharowych zmaganiach, które odbyły się 19 i 20 października, dziewięcioosobowa ekipa Jeleniogórskiego Klubu Oyama wywalczyła sześć medali, w tym trzy złote i trzy srebrne. Nie zawiedli najmłodsi karatecy. Na najwyższym podium stanęli Agata Leonarska i Dawid Mizera, drugie miejsce zajęli Adaś Lebioda i Olgierd Banasiak. Na miejscach 5 – 8 sklasyfikowano Antka Jeremenko.

W najbardziej prestiżowej konkurencji seniorów – knockdown startowali Damian Galuba i Dawid Gościniak. Obaj po ładnych i twardych walkach zakończyli rywalizację w eliminacjach, ale zdobyli kolejne doświadczenie – komentuje Rafał Majda.

Klasę w swoich kategoriach, jak zawsze, pokazali juniorzy z JK Oyama. Złoty medal zdobyła Natalia Grześ, srebrny Kacper Omelko. Ze względu na poważną kontuzję kolana finałowe starcie Kacper musiał oddać bez walki.

-2-.jpg
-4-.jpg
-1-.jpg
-3-.jpg

Komentarze (1)

nono dobrze czytac o takim klubie karate a nie przekrętach z dzielnicy S........