To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Puchar Świata to już!

Już za 10 dni kibice będą mogli ponownie porozmawiać z Justyną Kowalczyk.

- Nie ma mowy o zagrożeniu i odwołaniu narciarskiej rywalizacji najlepszych biegaczek i biegaczy świata – deklarują organizatorzy. - Śniegu na Polanie Jakuszyckiej nie zabraknie. W razie kłopotów przewidziano transport z górskiego „naturalnego magazynu śniegu” położonego ponad sto metrów wyżej, czyli z Cichej Równi. Próbna dowózka śniegu z Gór Izerskich już zdała egzamin. W razie potrzeby będzie kontynuowana od niedzieli, 12 stycznia. Metereolodzy prognozują jednak duże opady śniegu w połowie miesiąca.

Już w czwartek, 2 stycznia na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęto budowę zimowego stadionu dla kibiców. Teren w pobliżu strzelnicy biathlonowej i sporą część największego parkingu zajmie miasteczko dla zawodników i ich ekip narodowych. Po zakończeniu zawodów PŚ trybuny i kontenery z szatniami będą rozebrane i wywiezione.

 

Szklarska Poręba po raz drugi przeprowadzi zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zgłosili się sportowcy z 25 krajów czterech kontynentów. O przedłużenie pobytu do tygodnia poprosiły już ekipy Rosji, Chin, Szwajcarii i USA. Nie zabraknie gwiazd wielkiego formatu. Na Polanie Jakuszyckiej wystartuje drużynowa mistrzyni świata w sprincie, Kikkan Randall z Alaski. Startowe plany obiecał zmienić specjalista od biegania techniką klasyczną Eldar Roenning. Norweg zrezygnował z Tour de Ski, chce odpuścić bieg sztafetowy mistrzostw kraju w Molde i pobiec w Jakuszycach w PŚ. Pewny jest udział kultowej postaci narciarstwa biegowego, aktualnego mistrza olimpijskiego w biegu indywidualnym na 15 km „łyżwą” i mistrza świata w biegu łączonym z Fiemme, Szwajcara Dario Cologna. Po rehabilitacji nie czuł się na siłach, aby rywalizować w Tour der Ski. Kibice czekają na start znakomitej Szwedki Charlotte Kalli, Kanadyjczyka Devona Kershava i wielu innych narciarzy z rankingu Pucharu Świata. Fani z Polski wierzą w zwycięstwo królowej nart Justyny Kowalczyk, która w Szklarskiej Porębie będzie świętować swoje 31 urodziny.

 

W piątek, 17 stycznia w godzinach 14 – 16 zaplanowano w Jakuszycach oficjalny trening sprintu techniką dowolną. Trening na 10 km „łyżwą” i 15 km klasykiem w sobotę, 18 stycznia od godz. 10 do 12. Tego samego dnia początek pucharowych zmagań. Najpierw, o godz. 12.15 kwalifikacje kobiet i mężczyzn w sprincie stylem dowolnym. Finałowe biegi dwie godziny później.

 

W niedzielę, 19 stycznia na Polanie Jakuszyckiej start masowy w biegach klasykiem. O godz. 9.45 na dystansie 15 km wystartują mężczyźni. O godz. 12.45 zaplanowano rywalizację kobiet na 10 km.

 

Najnowsze informacje na temat zawodów PŚ w Szklarskiej Porębie można znaleźć pod internetowym adresem:http://pucharswiata.szklarkaporeba.pl i profilu na Facebooku: https://wwwfacebook.com/Worldcupszzklarskaporeba?fref=ts.

 

Gdzie i za ile kupić bilety?

 

Sprzedaż biletów prowadzona jest przez internet na stronach: http://pucharswiata.com/ oraz www.eBilet.pl.

Osobiście bilety można kupić w Biurze Turystyki Almar, przy ul. Jedności Narodowej 6 w centrum Szklarskiej Poręby (codziennie).

 

Nie ma wejściówek na sektory znajdujące się przy trasie biegu, są tylko na stadion. Nie ma też biletów ulgowych. Jedynie dla osób niepełnosprawnych na wózkach organizatorzy przewidzieli 50 miejsc w sektorze B. Cena biletu dla niepełnosprawnych to 35 zł, dla ich opiekunów 70 zł. Aby kupić bilet dla osoby niepełnosprawnej należy napisać na adres: bok@pucharswiata.com (i najlepiej od razu przesłać oświadczenie o niepełnosprawności).

 

Bilety są wysyłane (dla zainteresowanych) Pocztą Polską. Jednak każdy, kto zapłacił za bilet, dostał go od razu w formie elektronicznej na swoim koncie (jest to pełnoprawny bilet uprawniający do wejścia). Wysyłka nie jest konieczna.

 

Bilety upoważniają do wejścia na dany sektor na trybunach. W sektorach nie ma numerowanych miejsc. Nie ma sprzedaży grupowej, każdy kupuje bilet indywidualnie. Ewentualne zapytania dotyczące biletów można kierować do firmy, która prowadzi sprzedaż: Polish Sport Promotion, e-mail: bok@pucharswiata.com

 

***

Uwaga!

Dla czytelników „Nowin Jeleniogórskich” mamy po pięć dwuosobowych wejściówek na każdy z dwóch dni pucharowych zawodów. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w najbliższy czwartek 16 stycznia po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru wejściówek jest posiadanie aktualnego wydania „NJ” z niniejsza zapowiedzią wielkiego sportowego wydarzenia. Zapraszamy!

Komentarze (41)

A po co Szklarskiej Porębie ten puchar? Tylko z tego jeszcze będzie jakaś poruta. Zawody zimowe wielkiej rangi, to jest temat całkiem obcy burmistrzowi Sokolińskiemu ze Szklarskiej Poręby.

Uważam, że tylko starosta Jacek Włodyga może fachowo zająć się organizacją takiego pucharu. Starosta Włodyga jest człowiekiem wykształconym, o wielkiej kulturze, wręcz światowiec. Burmistrz Sokoliński ze Szklarskiej Poręby powinien pojechać po nauki do starosty Włodygi.

Dajcie sobie spokój z tym Włodygą.Wszystko na pokaz i sprzedaż.

Powinni Koteckiego aresztować i skazać na karę śmierci. Za krytykę burmistrza Sokolińskiego ze Szklarskiej Poręby. Słyszałem, że do plutonu egzekucyjnego chce się na ochotnika zgłosić Kaczmarski (pseudo Piękna Twarz). Członkami plutonu egzekucyjnego będą pracownicy księgarni burmistrza Sokolinskiego. Kotecki zostanie rozstrzelany przed księgarnią w samo południe.

Z tego wniosek, że jedyną rozrywką prezesa od rozrywki jest łamanie prawa i obrażanie innych ??? Wstyd mi za tego pana bo nie dość że niczego dobrego nie zrobił dla miasta to się jeszcze tak zachowuje. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.

Widzę, że teraz Kotecki pisze pod nickiem "bałwanek"... Gustowny nick, Robert. Przynajmniej wiesz kim jesteś. A na twoje kłamstwa i pomówienia są bardzo dobre dowody - wyroki sądowe.

Ja pomawiam? Coś ci się pomyliło, misiu. Natomiast jest mnóstwo dowodów (m.in. na tej stronie), że to ty pomawiasz różne osoby (np. dziennikarzy "Nowin Jeleniogórskich" czy burmistrza). Kłamczuszek z ciebie... A plusy dobitnie świadczą, po czyjej stronie są czytelnicy. Choć rozumiem, że tobie trudno się z tym pogodzić, że jesteś sam.

Nie kaczorku tu nie ma to co piszesz o pomawianym przez ciebie człowieku nie ma żadnego dowodu poza twoim uporczywym bełkotem. To twoja chora wyobraźnia podpowiada ci,że za każdym postem chowa się jeden człowiek, twoje urojenie i fobia...czai się zza każdego wpisu sypiąc skry ze swoich złośliwych oczek, to tylko ty słyszysz ten modelowany złośliwy chichot jakże złowieszczo się komponujący ze stukotem złośliwych paluszków na klawiaturze....słyszysz go ? ? ? Zawsze fascynowały mnie zmiany w mózgu osoby psychicznie chorej :) :) O jakich czytelnikach piszesz ??? Ten twój ****ski bełkot czytają może trzy no może cztery osoby...Ilość plusików które sobie hurtowo wbijasz nie świadczy o tym że inni myślą tak jak ty...świadczy jedynie o tym że bardzo byś chciał żeby tak było a to nawet nie jest prawie. Nie da się wszczepić takiej chorej wyobraźni nikomu...nawet wirtualnie :) :) :) Helouuu

Nie kaczorku tu nie ma na to co piszesz o pomawianym przez ciebie człowieku nie ma żadnego dowodu poza twoim uporczywym bełkotem. To twoja chora wyobraźnia podpowiada ci,że za każdym postem chowa się jeden człowiek, twoje urojenie i fobia...czai się zza każdego wpisu sypiąc skry ze swoich złośliwych oczek, to tylko ty słyszysz ten modelowany złośliwy chichot jakże złowieszczo się komponujący ze stukotem złośliwych paluszków na klawiaturze....słyszysz go ? ? ? Zawsze fascynowały mnie zmiany w mózgu osoby psychicznie chorej :) :) O jakich czytelnikach piszesz ??? Ten twój ****ski bełkot czytają może trzy no może cztery osoby...Ilość plusików które sobie hurtowo wbijasz nie świadczy o tym że inni myślą tak jak ty...świadczy jedynie o tym że bardzo byś chciał żeby tak było a to nawet nie jest prawie. Nie da się wszczepić takiej chorej wyobraźni nikomu...nawet wirtualnie :) :) :) Helouuu

Oj zalazł ci Pan Robert za skórę że taka nienawiścią ziejesz hi hi hi Pewnie opisał jakieś twoje machloje albo szwindle że się tak wściekasz i aż spać nie możesz ha ha ha

o debil się obudził....

siedzi taki debil w środku nocy przed kompem i płodzi te swoje obelgi. Ale dlaczego w nocy ? to w dzień już nie masz odwagi ??? I jeszcze chce tu komuś wmówić, że to nie on...No debil bo jak można nazwać postać dla której plusiki są sprawa życia i śmierci...no nieprzespanej nocy na pewno.

o debil sie obudził.... i jeszcze sie przyznaje ze sam sobie wstawia po 30 plusów...ale czego wymagać od debila

"No i jak w takim razie uznasz uporczywe publikowanie cudzego nazwisa (bez jak zakładam zgody zainteresowanego) ? Jako zgodne z prawem ???"

Czeste publikowanie czyjegos nazwiska nie jest zakazane. Jesli osoba, ktorej to dotyczy uwaza, ze jest nekana to powinna wystapic z pozwem cywilnym. Poniewaz jest to osoba publiczna trudno byloby jej uzasadnic przed sadem, ze wyrazanie opinii na jej temat jest nekaniem. Twoja sugestia, ze uzywam nicka 'czytelnik' czy jakos tam jest bledna.

W sobotę byłem w Szklarskiej. Nie było mnie już jakiś czas więc miałem okazję zobaczyć nowe parkomaty przy niedawno bezpłatnych parkingach. Na pewno będę o nich pamiętał, jak następnym razem zaplanuję wypad w góry.
To był początek długiego weekendu więc spodziewałem się samochodów po horyzont a tam prawie zupełne zero. W sumie to gdyby nie wycieczka turystów z Rosji to nie było by nikogo. Nie lubię tłoku na szlakach więc piesza wycieczka była ok ale w połączeniu z tą piękną, jesienną pogodą w styczniu w Szklarskiej po prostu wali trupem i marazmem. Strach pomyśleć jak tam musi być w środku tygodnia.

Caly ten region umiera smiercia naturalna! rzadza nim kompletni idioci ktorzy nie dosc ze niepotrafia wymyslic niczego co poprawiloby byt miejscowym...to zupelnie nie wiedza co zrobic zeby przyciagnac turystow!zero atrakcjii..brak tras narciarskich z prawdziwego zdarzenia...lepsze byly za Niemca!do tego ceny oderwane od rzeczywistosci..Szklarska i Karpacz to zwykle dziury jakich w PL sa setki.. nic na codzien sie tam nie dzieje!

Każdy narzeka na nudy w Szklarskiej czy Karpaczu, tylko po co tu teraz niby przyjeżdżać ? Niby co ma się dziać jak śniegu nie ma. Kowalczyk żadnych tłumów nie przyciągnie. Szklarska znowu będzie w plecy. Lepsze rozrywki we Wrocławiu w taką porę czekają na każdego. Pospacerować po górach owszem można ale od maja do września ma to sens. Po Karpaczu trochę ruskich się kręci i jest wrażenie tłoku. Ale to Gołębiewski i Sandra zapewniają ten tłok. Na kwaterach puchy.

Niektórym na stołkach wydaje się, że piękne widoki i pogoda załatwią sprawę rozwoju turystyki, a tu kłuje w oczy chociażby brak tras rowerowych, brak infrastruktury komunikacyjnej (dogodnych połączeń komunikacji podmiejskiej do Szklarskiej, Karpacza), bieda w ofertach kulturalnych, ceny z sufitu- blisko więc są Czechy i tam uda się większość zamiejscowych, a u nas najlepiej zostawić zadłużone po uszy skanseny bez jakiejkolwiek koncepcji..

[quote=niezorientowany]Nie kaczorku tu nie ma na to co piszesz o pomawianym przez ciebie człowieku nie ma żadnego dowodu poza twoim uporczywym bełkotem. To twoja chora wyobraźnia podpowiada ci,że za każdym postem chowa się jeden człowiek, twoje urojenie i fobia...czai się zza każdego wpisu sypiąc skry ze swoich złośliwych oczek, to tylko ty słyszysz ten modelowany złośliwy chichot jakże złowieszczo się komponujący ze stukotem złośliwych paluszków na klawiaturze....słyszysz go ? ? ? Zawsze fascynowały mnie zmiany w mózgu osoby psychicznie chorej :) :) O jakich czytelnikach piszesz ??? Ten twój ****ski bełkot czytają może trzy no może cztery osoby...Ilość plusików które sobie hurtowo wbijasz nie świadczy o tym że inni myślą tak jak ty...świadczy jedynie o tym że bardzo byś chciał żeby tak było a to nawet nie jest prawie. Nie da się wszczepić takiej chorej wyobraźni nikomu...nawet wirtualnie :) :) :) Helouuu[/quote]

A w Szklarskiej Porębie taka bieda,że nawet zima uciekła.

To weź się Kotecki do roboty zamiast trollować na forach to nie będzie biedy w twojej Szklarskiej Porębie. Tacy jak ty potrafią jednak tylko mieleć jęzorem i obrażać tych, którzy coś próbują zrobić.

Trudno porównywać nas do Czechów i ich inwestycji ,problemem u nas są cwaniacy którzy przyszli do samorządu po pensje i nie ma skutecznej kontroli na ich nieróbstwem,marnotrawienie przez nich grosza publicznego też jest bezkarne,nepotyzm jest standartem,całe rodziny na etatach w samorządach,instytucjach publicznych czy spółkach skarbu państwa dopóki prawo nie stanie się surowsze tak będzie.Premier chyba nie ma pojęcia o przerostach zatrudnienia w samorządach co będzie min.skutkowało bankructwem gmin.

Pigi czy Ty nie wymagasz za dużo od Pana Premiera, czy to On wybrał w Twojej gminie kierownika urzędu i zatrudnił w nim i jednostkach samorządowych ludzi o których piszesz? czy to On wybrał radnych i powiedział im łapy precz od "mojego" burmistrza? Jeżeli macie u siebie bajzel to nikt inny tylko Wy za niego odpowiadacie.

Wy to znaczy kto?

Ty nie?

Ja nie, nie głosowałam na osoby będące obecnie u władzy, kandydaci na których oddałam swój cenny głos niestety nie spodobali się większości. Premier nie ma nic wspólnego z wyborami samorządowymi, w gminach rządzą ludzie wybrani przez lokalną społeczność, odpowiedzialność za ich dokonania spoczywa głównie na tych którzy obdarowali ich swoim zaufaniem. Ja do nich nie należałam i nie należę.

Komuś się starosta przypomniał. Było minęło, emeryci powinni wnuki bawić.

Dajcie sobie już spokój z tym Sokolińskim czy jak się tam nazywa ten Wasz niby Burmistrz.Oferma i tyle!!!!!.Jakby u Nas na wsi była taka Lebiedziński to byśmy Go na taczkach wywieżli poza wieś.A wy wybieracie Go drugi raz to też o Was świadczy fatalnie.

Może byście dali spokój,z tymi atakami?

Niby mieszkańcy,a hieny,co wam to daje?

Paru gnojków,przepycha się na forum,żal dupsko ściska,towarzysze,idzcie w PIs-du,albo w PO-filjeję,obojętnie,uwolnijcie ludzi od polityki,mamy was dośc.

Gnojki partyjne,nic więcej...

W osobistym imieniu dziękuje wolontariuszom HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAA puchar się odbędzie.Buło trudno ale w jedności siła

Jest źle bardzo źle , nie oszukujmy się to tragedia - chodzi o pogodę i plusowe temperatury i tyko o nią chodzi , z tego co wiem była pomoc z strony wolontariuszy i bez nich było by gorzej, przepraszam ale taka jest prawda .Coś się z klimatem pogmatwało niczyja to wina a może jednak Nie ??? kto to wie do końca.Wiem że ludzie pomagali i proszę na forum ich nie uważać za frajerów . Bo takie pogłoski chodzą , a bo poco i dla czego . tacy ludzie są dla mnie i będą egoistami. Przykro mi o tym pisać ale taka jest realna prawda .Pozdrowienia dla ludzi którzy chcieli pomóc. bardzo was lubię wasz Krzysztof