To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przyszłość przed studentami Politechniki?

Przyszłość przed studentami Politechniki?

Cieplicki Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej nie będzie zamknięty. Przeciwnie – planowany jest jego rozwój – tak deklarowały władze wrocławskiej uczelni na dzisiejszej inauguracji roku akademickiego w Jeleniej Górze.

- Senat uczelni podjął uchwałę o rozwoju Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych – mówił dr inż. Maciej Pawłowski, dyrektor ośrodka w Jeleniej Górze. - Tym samym możemy zadać kres pogłoskom, które krążą na temat uczelni.

Potwierdził to także obecny na inauguracji prof. dr hab. inż. Andrzej Kasprzak – prorektor Politechniki Wrocławskiej ds nauczania. - Studiujecie Państwo na jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej uczelni w Polsce – zwracał się do studentów. To studia trudne, ale po ich ukończeniu łatwo o pracę.

Uczelnia jest zadowolona z naboru. W tym roku tylko w jeleniogórskim ośrodku przyjęto 209 osób. To więcej, niż w ubiegłym. Sporym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim nowo utworzony wydział budownictwa. To odpowiedź uczelni na zapotrzebowanie na rynku pracy. Dobrze nabór wygląda też na wydziale mechanicznym.
Nie było natomiast wystarczającej liczby chętnych do studiowania na wydziale elektrycznym – nie udało się utworzyć grupy.

Po podsumowaniu działalności uczelni odbyła się immatrykulacja studentów.
- Politechnika to licząca się w Polsce uczelnia, dlatego ją wybrałem – powiedział nam Maciek Kaczmarek, świeżo upieczony student wydziału mechanicznego. - Uzyskanie dyplomu jej ukończenia to powód do dumy. Lepiej skończyć Politechnikę, niż np. wyższą szkołę zawodową.

Wybrał wydział mechaniczny, bo interesuje się mechaniką. - Zastanawiałem się jeszcze, czy nie iść na informatykę. Ale trochę za dużo już informatyków na rynku pracy. A na moim kierunku też mamy dużo do czynienia z informatyką – powiedział.
Później wręczono dyplomy ukończenia studiów absolwentom. Jeleniogórski oddział uczelni w ubiegłym roku wykształcił ponad stu inżynierów.

Na koniec uczestnicy wysłuchali pokazowego wykładu. Kolejnych już studenci nie będą słuchać z taką przyjemnością. Dlaczego? Będą musieli robić notatki do egzaminu...

ZOBACZ ZDJĘCIA Z INAUGURACJI