To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przebudują drogi, ale w powiecie

Nie udało się Jeleniej Górze pozyskać pieniędzy na remonty dróg z tzw. Schetynówek. Możemy za to liczyć na rządową pomoc przy remoncie trasy do Karpacza i przebudowę dróg w Siedlęcinie.

Jelenia Góra złożyła dwa wnioski: na remont ulicy Karola Miarki i przedłużenie jej do Wojewódzkiej. Zadanie to miałoby kosztować 6,2 mln złotych, miasto starało się o dofinansowanie rzędu 3 milionów. Niestety, wniosek znalazł się poza pulą, jest pierwszy na liście tych, które nie zakwalifikowały się do dofinansowania.

Słabo oceniony został natomiast inny wniosek: przebudowy ul. Łomnickiej od przejazdu kolejowego do granicy z gminą Mysłakowice. Wartość tego zadania to 5,2 mln. złotych a miasto chciało uzyskać 2,7 mln. dofinansowania. Ta droga miała być remontowana m.in. z myślą o Euro 2012 i przyjazdem którejś z drużyn do Pałacu Wojanów.

Dużo więcej powodów do zadowolenia ma powiat jeleniogórski. Uzyskał 1,2 mln złotych na przebudowę odcinka drogi Karpacz – Jelenia Góra a także 2,3 mln złotych na przebudowę dróg w Siedlęcinie.

Zadowolone mogą być władze Karpacza – na budowę ul. Parkowej uzyskały 3 mln złotych a także Mysłakowice – otrzymały 435 tys. złotych na przebudowę ul. Szkolnej. W Piechowicach szykuje się remont ul. Kamiennej, miasto dostało na to zadanie 85 tys. złotych.

Dofinansowano też inne zadania w miastach w naszym regionie: gmina Lwówek Śląski na przebudowę ul. Ogrodowej otrzymała 950 tys. złotych (szerzej o tym piszemy TUTAJ), gmina Lubań – na drogę w Henrykowie Lubańskim - 595 tys. złotych, Bogatynia - prawie 1,8 mln złotych na przebudowę kilku ulic, Zgorzelec na budowę drogi na Przedmieściu Nyskim – 1,5 mln złotych. Lubań otrzymał też pieniądze na przebudowę ulic Esperantystów i Worcella – 1 mln. Ponadto zakwalifikowano projekty powiatu bolesławieckiego – przebudowa drogi Brzeźnik – Nowogrodziec – 2 mln złotych oraz zgorzeleckiego – przebudowa ul. Reymonta – prawie 2,5 mln.

Ogółem dotacja na tzw. Schetynówki na Dolnym Śląsku wyniosła prawie 33 mln. złotych.

Komentarze (3)

Ot zwykła rzecz w dzisiejszej Rzeczypospolitej.... prezydent wystąpił z partii i PO już dała po łapkach! Podobnie działała NarodowoSocjalistycznaNiemieckaPartiaPracy

popieram przedmówcę - oto najlepszy dowód, że nie warto głosować na tych partyjniaczków...
a tym bardziej na Schetynę

Ciekawe, że tak zadłużony powiat jeleniogórski remontuje drogę właśnie do Karpacza. Oj ucieszy się starosta J. Włodyga z takiego prezentu na koniec kadencji. A droga powiatowa w Szklarskiej Porębie Dolnej i Średniej w kierunku na Świeradów od lat wymaga naprawy tylko, że to nie jest ... Karpacz.