To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydent Zawiła!

Prezydent Zawiła!

Marcin Zawiła został wybrany prezydentem Jeleniej Góry zdobywając 9363 głosy (54,57 proc.). Przewaga nad Markiem Obrębalskim miejscami była minimalna, a w niektórych komisjach ten drugi miał lepszy wynik. Wstępne dane mówiły o różnicy około półtora tysiąca głosów. M. Obrębalski zdobył ostatecznie 7794 głosy (45,43 proc.). 

Radość ze zwycięstwa Zawiły była w jego sztabie ogromna, ale współpracownicy i sympatycy zapowiedzieli, że będą go trzymać za słowo.

- Dziękuję moim wszystkim kontrkandydatom z pierwszej tury i Markowi Obrębalskiemu. Dziękuję przede wszystkim jeleniogórzanom, którzy na mnie głosowali. Jelenia Góra miała w swej 900-letniej historii różnych włodarzy. Ja chciałbym, żeby za moich czasów ludziom żyło się lepiej, byli bardziej majętni, żeby miasto się rozwijało – mówił tuż po wzniesieniu zwycięskiego toastu M. Zawiła.

Kandydat, jego współpracownicy i sympatycy świętowali zwycięstwo w restauracji „Arkadia”. Ten lokal Zawile przynosi szczęście, bo także tutaj w 2007 roku oczekiwano na wyniki w wyborach do sejmu, a te okazały się zwycięskie.

M. Zawiła zyskał przewagę w 32 obwodach głosowania. W obwodzie zamkniętym w Szpitalu Wojewódzkim poparło go 5 osób, czyli tyle samo, co Obrębalskiego. Największe poparcie Zawiła miał w Sobieszowie - w SP 15 zdobył 77,30 proc. głosów, a w swoim obwodzie, w Cieplicach, w przedszkolu integracyjnym przy Junaków, "x" przy jego nazwisku postawiło trzy czwarte głosujących.

Z kolei M. Obrębalski największe poparcie wyborców miał w obwodzie zamkniętym - w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritasu (63,63 proc. - 7 głosów) i w "Simecie" - 59,90 proc.

Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 39,98 procent.

Komentarze (20)

Pantofel u władzy i wieczysta Radna ZimnaZośka ?

Wygrali Ci co nie głosowali czyli 80 % jeleniogórzan.W jeleniej na każde wybory głosy sa kupowane i każdy to wie."czerwona dolina" się nie zmieniła tylko maleńka roszada rudych lisów w radzie miasta.

To trzeba było wystartować i wygrać, bo marudzisz teraz jak stara jędza a nie wróżka. Bełkot pt. "czerwona dolina" jest g****, nudny i dawno temu zużyty przez podobnych tobie zramolałych frustratów.

polecam na naszym klubowym blogu - http://jg-kk.blog.onet.pl/,, List otwarty do Nowej Rady Miasta,, - dotyczące budowy Drogi Rowerowej (Jana Pawła II i Grabarów) i Czy Karkonosze powyżej Jagniątkowa mogą być atrakcyjne dla turystyki pieszej miasta Jeleniej Góry -

No to teraz będą wyć ci, którzy nie poszli wybierać ! Trzeba było póść i oddać głos, bo jak widać z wyników - każdy głos się liczy ! Teraz milczeć i jazgotać !

I przez cztery lata mieszkańcy Jeleniej Góry będą musieli szykować się na podnoszenie cen mediów, podatków i wyprzedawaniu wszystkiego w naszym mieście by zmniejszyć zadłużenie Polski kosztem Jeleniogórzan. Mam nadzieje że M.Zawiła będzie prężnie rozmawiał z inwestorami chcącymi postawić u nas zakłady przemysłowe by tysiące bezrobotnych Jeleniogórzan mogło znaleźć w nich prace i mogło terminowo płacić rachunki a nie pogłębiać jedynie zadłużenia poprzez nie płacenie coraz większych kwot.

wróżka napisał:
Wygrali Ci co nie głosowali czyli 80 % Zawieje od ZimnejZośki

Gratuluję wyboru. Szkoda, że JG utraciła w sejmie jedynego godnego reprezentanta. W kampanii bardzo zainteresował mnie pomysł Zawiły utworzenie parku technologicznego. Poseł Zakrzewska odkryła istnienie takiego parku w Karpnikach. Informuje o tym na swojej stronie internetowej, jednocześnie ubolewając że wielotonowe ciężarówki mają utrudniony dojazd do firm tworzących ten park. Wg mnie prezydent Zawiła powinien rozważyć współdziałanie z emerytowanym wójtem Mysłakowic dla realizacji przedsięwzięcia. Wystarczy tylko udobr***ć starostę, ażeby pozdejmował znaki drogowe. A wówczas stworzone ponownie zostaną warunki dla zmiany funkcji tej części Kotliny Jeleniogórskiej /rolniczo-turystyczno-krajobrazowa o wybitnych walorach historycznych/ na funkcję ukazaną na stronie internetowej
< www.polskal.pl/galeria.html >

No to teraz mamy prze... . Trzeba zwijać swój kram i sie przeprowadzić .

Drogi obywatelu. Przy Kościele Garnizonowym jest prężne koło przyjaciół Radia MaRyja. Tam tobie podobni będą szykować błoto do obrzucania nim uczciwych i rzetelnych ludzi, dołącz do nich, bo w kupie siła przecież.

Całe szczęście, tylko kramiku nie zapomnij, mniej do sprzątania pozostanie, aha i zabierz ze sobą swoich kolegów sąsiadów z podobnymi kramikami. Niech inne tereny Wam lekkimi będą.

Przegrałeś/łaś a pomawianie innych świadczy tylko o Tobie! Wynik mówi sam za siebie: Zawiła wygrał w JG a Pietrowski w M-cach! Ty już teraz możesz powalczyć o stanowisko Sołtysa Karpnik lub Prezesa stowarzyszenia... Lubisz rozsyłać po nk i forach linki więc i ja przekieruje Cię na ciekawą stronę. Może to Cię uspokoi:
http://www.zamek.dobczyce.pl/zwiedzanie/skansen.html
Pozdrawiam i powodzenia za 4 lata:)

Zdjęcia z kopalni naprawdę MEGA!!! Wrzucę sobie na tapetę....
Dzięki

Jako mieszkaniec Kotliny Jeleniogórskiej nie brałem udziału w mysłakowickich igrzyskach. Zatem nie czuję się ani wygrany ani przegrany. Jako kibic samorządowych zmagań wyrażam pogląd, że dzielnicą Mysłakowice prze najblizsze 4 lata kierował będzie wójt emeryt o charakterze wielkiego białoruskiego przywódcy. Pietrowskiemu gratuluję. Ponad 40% mieszkańcom - współczuję.

SZKODA GADAĆ KURkicioL ZWYCIĘZYŁ

Prawo wyborcze do poprawki !!!
Art. 33. 1. Osoby, którym przysługuje prawo
wybierania, wpisuje się do spisu wyborców.
2. Wyborca może być wpisany
tylko do jednego spisu.
Zaświadczenie o głosowaniu w innym okręgu wyborczym
wystawia urząd /burmistrz, wójt ,prezydent./ Na drugą turę wyborów jadę do
Jeleniej wesprzeć pana Zawiłę i tu jestem dopisany do spisu wyborców.cytuj
Słowa córki Zawiły o rodzinie z Warszawy OSZUKAŃCZE PRAWO. Nawet w TV
powiedzieli jak PO –wcy zjechali nie tylko do Krakowa by oddać głos na
kolegę z PO.
--------------------------------------------------------------------------------

....mamy POwtórkę z historii, czy to jakaś klątwa nad JG!? czy to czerwona kotlina, w której czas się zatrzymał?

bylem pewien,ze Pan Marcin postawi na mlodszych...a tu znowu ta stara baba
szkoda....ale wierzę,ze Pan da radę.
Trzymam kciuki

"Wybraliście mnie ludzie do Sejmu RP na cztery lata, żebym Was tam reprezentował i pracował na rzecz naszego regionu.Ale znudziło mi się. Teraz PrezydĘtem jestem a o Was niech się martwi ktoś z Legnicy, albo nawet Suwałk.Mnie już to lata.Jak mi nie będzie szło ,albo znowu mi się znudzi ,to znów se wystartuje do Sejmu , abo nawet w europosły. A co!? Partia POmoże, spece od wizerunku popracują, wywiesi się baner na najwyższym kominie ,pojeździ się autobusem ,wypije piwo w pubie i durni ludzie to kupią. Bo fajny i miły w obejściu jestem gość. Najważniejsze, że zawsze jakiś fotel pasuje do mojego tyłka.I pamiętać mi tu! Zawsze macie na mnie głosować!" Wasz PRezydent najlepszy.