To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydent łaskawy wobec... zmarłych

Prezydent Marcin Zawiła umorzył zaległości czynszowe kilkudziesięciu najemcom mieszkań komunalnych i lokali użytkowych. Obdarowani nie ucieszą się jednak z tego gestu.

– Decyzja ta dotyczyła 81 lokali – poinformował Marcin Zawiła – a jedyną przyczyną umorzenia był fakt śmierci osoby zadłużonej. Umorzyliśmy długi tylko w sytuacji, gdy lokal nimi obciążony powrócił do miasta i mógł być ponownie zasiedlony bądź zagospodarowany – wyjaśnił M. Zawiła.

To wydaje się logiczne, w takiej sytuacji praktycznie niemożliwe jest ściągnięcie należnych zobowiązań. Decyzje dotyczyły 69 mieszkań, 9 lokali użytkowych i kilku garaży.

W sytuacji, gdy zadłużone mieszkanie przejął po zmarłym inny członek rodziny, dług nie został umorzony.

Jelenia Góra, podobnie jak i inne miejscowości, ma problem z dłużnikami. Tych jest coraz więcej. Według sporządzonego w kwietniu opracowania o stanie gospodarki mieszkaniowej (było to jeszcze przed połączenie ZGL-i), w 2010 roku aż 31% najemców miało zaległości z tytułu czynszu i innych opłat. Liczba ta szybko rośnie, w 2007 roku na czas nie płaciło tylko 19% najemców.
 

Komentarze (4)

a dziwicie sie dlaczego?

Od dziś mamy Marcina Łaskawego! Niech żyje Król :)) A co z rzeczami bardziej przyziemnymi... i nie chodzi mi tu o glebę :evil: