To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezydenci z gestem...

Prezydenci z gestem...

Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej otrzymał od prezydenta Jeleniej Góry 35 tys zł rocznej nagrody. Mniejsze sumy, ale także duże, dostali inni prezesi w Jeleniej Górze i Bolesławcu. 7 tys zł przypadło nawet Marcinowi Zawile, dyrektorowi Książnicy Karkonoskiej, mimo że trwa postępowanie wyjaśniające, czy nie naruszył dyscypliny budżetowej.

- Nie naruszyłem dyscypliny – mówi wypoczywający nad morzem poseł Marcin Zawiła. – Wszystko jest w porządku.

- Właśnie w tej chwili wyjaśnia tę sprawę komisja – informuje tymczasem prezydent Marek Obrębalski.

Postępowanie nie przeszkadza, by Marcin Zawiła, jako dyrektor Książnicy Karkonoskiej, otrzymał z rąk prezydenta Obrębalskiego 7 tys zł rocznej nagrody. Czy tak powinno się postępować? Prezydent uchylił się od odpowiedzi uśmiechem.

Oprócz Marcina Zawiły roczne nagrody dostali także inni dyrektorzy ośrodków kultury. Sumy wahały się od 5 do 7 tys zł.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 31/10.

Komentarze (9)

To jest chore co pan M. Obrębalski uskutecznia. Przecież oni dostali pieniądze nie za swoją prace lecz za ciężką prace szeregowych pracowników bo szefowie czy prezesi jedynie za podpisywanie dokumentów i wyjazdy w delegacje dostają kasę. Nie dość że zadłużył na miliony złotych Jelenią Górę to jeszcze szasta na lewo i prawo pieniędzmi z kredytów które to my będziemy latami spłacać klepiąc bidę bo nie będzie przez wiele lat pieniędzy na strategiczne dla miasta wydatki jak też na bieżące takie jak Np. Łatanie dachów, wymianę okien w budynkach komunalnych, nie wspominając już o i tak wysokim bezrobociu i coraz bardziej ubogich mieszkańcach naszego miasta!!!

Fajnie jest bawic sie w Janosika ,z naszych pieniedzy,,,, :angry: ,lepiej by te kase przeznaczyc np na wyprawki dla dzieci czy turnus kolonijny dla powodzian---Nie podoba mi sie to!!Jako wyborca mam prawo to okazac!! :s

tanie państwo ... q.rwa

Ja cię kręcę. Przecież są jeszcze 13-stki, a może o 14-stki. Nieźle.

To wszystko demagogia i dziecinada. Nikt nikomu nie broni kandydować w wyborach na prezydenta Jelonki, wygrać wybory, a następnie rządzić mądrze i sprawiedliwie.

stawki za energię cieplną. Wmawia nam się, że każda podwyżka jest uzasadnina, teraz rozumiem - 35 000 nagrody rocznej dla prezesa jest równie dobrym uzasadniniem jak każde inne.

Może boi się że niedługo zostanie bezrobotnym,musi usposobić przychylnie do siebie tych co więcej mogą a wtedy może któryś zatrudni kolegę.

to wszystko jest chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!