To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prezentacja i sparing Karkonoszy

Prezentacja i sparing Karkonoszy

Zawodnicy wszystkich grup młodzieżowych oraz seniorzy piłkarskiego Klubu Sportowego Karkonosze Jelenia Góra zaprezentują się wkrótce jeleniogórskiej publiczności. Tymczasem już dzisiaj (czwartek) będzie można zobaczyć zawodników w boju.

Seniorzy prowadzeni przez Marka Siatraka rozegrają dzisiaj (czwartek, 9 marca) sparing z GKS-em Warta Bolesławiecka. Co prawda jest to tylko mecz kontrolny i jego wynik nie ma większego znaczenia, ale jeleniogórzanie mają coś do udowodnienia. W ligowej potyczce przegrali z Wartą 2:3, choć prowadzili już 2:0. sparing odbędzie się na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, początek o godz. 19. Karkonosze wystąpią bez Michała Piechuty, który został sprzedany do Odry Ścinawa – lidera legnickiej ligi okręgowej. Nie będzie też Gio Gogolashvilego, w którego powrót z Gruzji wierzą już chyba wyłącznie najwięksi optymiści. Lista nieobecnych może być dłuższa, gdyż wciąż nie wiadomo, czy w meczu zagrają Marek Wawrzyniak i Tobiasz Kuźniewski.

Więcej o tym, jak wyglądają przygotowania Karkonoszy do piłkarskiej wiosny, będzie można dowiedzieć się w najbliższą sobotę (11 marca). O godzinie 15. w Galerii Nowy Rynek odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu. Kibicom pokażą się nie tylko seniorzy, ale i wszystkie grupy młodzieżowe, funkcjonujące w klubie. Odbudowywana od kilku lat szkółka Karkonoszy jest obecnie największą w regionie a drużyny młodzieżowe regularnie wygrywają silnie obsadzone turnieje. Jest to prawdziwa wizytówka klubu ze Złotniczej. Prezentacja jest otwarta, zarząd zaprawa sympatyków.
Więcej o przygotowaniach drużyn młodzieżowych do sezonu napiszemy w następnych „Nowinach Jeleniogórskich” (z 14 marca).