To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Prawybory na deptaku

Prawybory na deptaku

Prawie trzy godziny mieszkańcy Jeleniej Góry „nogami” wybierali najlepszego ich zdaniem kandydata na prezydenta miasta. W nietypowych prawyborach samorządowych przechodzili przez jedną z sześciu bramek z nazwiskiem swojego faworyta. W zabawie, która miała zachęcić jeleniogórzan do wzięcia udziału w prawdziwych wyborach (21 bm.), Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej zdeklasował rywali. Zdobył 313 głosów.

Drugiego kandydata Marka Obrębalskiego (KKW Razem dla Jeleniej Góry), poparło 130 osób. Robert Prystrom (Wspólne Miasto), zyskał 101 sympatyków. Tylko po 11 głosów otrzymali Marzena Machałek (PiS), Sylwester Urbański (SLD) i Elżbieta Matiasz. Dwójka czołowych pretendentów miała satysfakcję z wyniku.

Wyborcy nie tylko głosowali, mogli także porozmawiać z kandydatami. Agitacja chętnych na fotel szefa miasta była mile widziana. Przy skwerku z rzeźba jelonka na ulicy 1 Maja najaktywniej ze swoimi sztabami i zwolennikami działali Marcin Zawiła i Marek Obrębalski. Tego pierwszego wspierali żona Gabriela, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak, Zofia Czernow, znany aktor Piotr Konieczyński z córką i grupa ...niemieckich turystów. Podobnie jak M. Zawiłę obecnemu prezydentowi pomagali kandydaci na radnych i wolontariusze. Na krótko pojawiła się Elżbieta Matiasz. Na głosowanie na Roberta Prystroma zachęcał głos z megafonu mikrobusa i aktywna młodzież. W koleżeńskiej atmosferze i dobrym humorze kandydaci na prezydenta rozdawali ulotki i wyborcze gazetki. Wszystkich, niezależnie od wyboru bramki, cukierkami częstował szef organizatorów imprezy z Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, Leszek Wrotniewski.

Komentarze (6)

Jeleniogórskie Forum Samorządowe -javascript:JOSC_emoticon(":cheer:")dziękuje mieszkańcom Jeleniej Góry za udział w Prawyborach - javascript:JOSC_emoticon(":lol:")dziękujemy równierz komitetom Roberta Prystroma, Marka Obrębalskiego, Marcina Zawiły oraz osobiście javascript:JOSC_emoticon(";)") pani Elżbiecie Matiasz, Marcinowi i Markowi za aktywny udział w tej zabawie - do zobaczenia za tydzień przy urnach wyborczych - javascript:JOSC_emoticon(":huh:") :cheer:

Wybory to nie zabawa, a może w obecnej rzeczywistości politycznego rozgardiaszu. PO poproście o głosy przedszkolaków ,bo sąd we wrocku wydał o WAS właściwy wyrok.100 tysięcy kary zapłacie za sianie nieprawdy na cele charytatywne to mało!!!. PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ POWINIEN SĄD ZAKAZAĆ DZIAŁANIA ZA SZKODY OBYWATELSKIE ,ROZSIEWANIE OSZCZERCZYCH PLOTEK I ROZGRABIENIE MAJĄTKU NARODOWEGO i kilkudziesięciu kolesi wsadzić do kicia.

Widać że jeżeli Zawiła wygra to będzie dalej brnąc ślepo w turystykę kosztem mieszkańców i miejsc pracy dla tysięcy mieszkańców zarejestrowanych w PUPie i tych którym skończyły się zasiłki i szukają jedzenia i złomu w śmietnikach.

Poprzednio to startował Sajnog. To jak? on ma cos oddac? ma z czego w sumie - zastepca obrebalskiego.

Podwójny Znaku zapytania masz krótką pamięć tak jak Prystrom zero odpowiedzialności tylko do żłobka /czyli ŻłobO KORYTA/ Sanog za swoją kampanię zapłacił, rozliczył się uczciwie co do gronia . PRYSTROM ZOSTAŁ DŁUŻNIKIEM PRYWATNYCH OSÓB na sumę ponad 50.000 zł to co wiemy CZYLI WINDYKACJA KONIECZNA, może znajdą się jeszcze inni naiwni i poszkodowani .informuje zainteresowanych spod ??

Przez cztery lata można było łatwo odzyskać długi, jeżeli takowe były ??? Taki komentarz świadczy jedynie o obawach konkurenta do fotela prezydenta. OSZUSTWEM jest taki komentarz