![Pożar w warsztacie mechanicznym](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/43502/zakl1.jpg)
Ogień pojawił się około godziny 19. na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze. – Spłonął samochód, znajdujący się w pomieszczeniu. Dwa inne, które stały na zewnątrz, udało się uratować, lecz są uszkodzone – powiedział starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Nie wiadomo, co było przyczyna powstania ognia. W pomieszczeniach znajduje się warsztat samochodowy. W środku nie było nikogo, płomienie zauważyli mieszkańcy sąsiednich budynków. – Pożar był mocno rozwinięty, w akcji uczestniczy 8 zastępów straży pożarnej: zawodowej i ochotniczej – mówi A. Ciosk. Po godzinie 20. ogień został opanowany, co oznacza, że nie rozprzestrzenia się.
Komentarze (13)
Widzialem akcje prawie od poczatku i jestem pod wrazeniem sprawnosci naszych strazakow. Doslownie w kilka minut opanowali plomienie.
Mialem duzy szacunek do Nich ale teraz jest jeszcze wiekszy.
p.s. szukali chyba hydrantu.... kurcze...biegiem.
p.s.2 warsztat ( montaz inst. gazowych) nalezy do mlodego chlopaka na dorobku. Wielka szkoda...oby byl ubezpieczony
R.K. to mój kolega i zakładał mi instalację jeszcze do pierwszego auta. Trudnił się tym fachem od lat i był uczciwy i niedrogi. Wielka szkoda, że kogoś takiego spotkało coś takiego...
Zdjęcie 47 chyba widać pod wrakiem KANAŁ ? Auta na gaz mają zakaz wjazdu do garaży podziemnych i stawiania nad kanałami.
taki z ciebie szofer jak z koziej d*** trąba. Samochody na gaz NIE MAJĄ ŻĄDNEGO ZAKAZU wjazdu do garaży podziemnych itp, to tylko fanaberia zarządcy itp. Prawo nie zabrania wjazdu samochodom z instalacją do garaży podziemnych. Zapoznaj się dokładnie z przepisami a potem pisz. Równie dobrze należałoby zakazać używania butli gazowych w mieszkaniach, bo skoro nie ma czujników przy podłodze to przecież niebezpieczne. misiu*AMENTO!
http
Wszędzie jest zakaz tylko nie w Polsce bo tu panuje bałagan ,,paniał!!
Chodzi o wjazd do garaży podziemnych.
Rozdział 7
Instalacja gazowa na paliwa gazowe
§157.
8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości
powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom
podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których
znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej
podłogi.
nie mogą być używane !!!!. Przed wjazdem włączasz na benzynę i wjeżdżasz do takiego garażu zgodnie z przepisami. Finito :)
nie mogą być używane !!!!. Przed wjazdem włączasz na benzynę i wjeżdżasz do takiego garażu zgodnie z przepisami. Finito :)
Wszystko jasne ,butle reduktor i resztę zostawiam w skrzynce przed wjazdem .Nic dziwnego że tylu kierowców jeździ na 'dwóch gazach"
Pieprzysz bzdury niedoinformowana maso, a wystarczyło wcześniej poszukać, niż narażać się chociażby tylko na moje impertynencje wobec Ciebie. Poniżej zapis z września 2014roku:
"Jak sytuacja wygląda prawnie? Przepisy kodeksu drogowego w ogóle nie poruszają tej kwestii, podobnie jak przepisy przeciwpożarowe. Mówi o niej natomiast rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące wentylacji parkingów. Czytamy w nim, że zamknięte parkingi podziemne, na których parkują samochody zasilane LPG i których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu, muszą być wyposażone w wentylację "mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan" (rozporządzenie MI z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i jego nowelizacja z 12 marca 2009 r.)
Czujniki takie montowane są w podłodze i po wykryciu przekroczenia norm automatycznie włączają mechaniczną (wiatraki z zasilaniem) wentylację.
Ale tutaj uwaga. Obowiązek ten dotyczy tylko budynków projektowanych i budowanych po 2009 roku, czyli po wejściu w życiu rozporządzenia. Przepis ten dotyczy również starszych zabudowań, ale wyłącznie w przypadku ich rozbudowy lub przebudowy.
A co z parkingami wybudowanymi wcześniej? Otóż, przepisy tego (wciąż) nie regulują. Jak czytamy na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, "w ramach nowelizacji aktualnie obowiązującego rozporządzania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 563) przewiduje się wprowadzenie, w kontekście omówionego powyżej wymagania przepisów techniczno-budowlanych, obowiązku umieszczania, przy wjazdach do garaży zamkniętych z podłogą znajdującą się poniżej poziomu terenu, czytelnej informacji o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu parkowania w tych garażach samochodów zasilanych gazem płynnym propan-butan".
Ponieważ dopiero przewiduje się wprowadzenie obowiązku odpowiedniego znakowania parkingów i garaży, to znaczy, że takiego przymusu nie ma. A jeśli nie ma takiego przymusu, to owszem administrator danej nieruchomości, czy teraz wspólnota mieszkaniowa, mogą podjąć decyzję o zakazie parkowania samochodów zasilanych LPG, ale jednocześnie nie mają żadnych narzędzi prawnych, by taki zakaz wyegzekwować."
http
ciekawe komu przeszkadzal???!!!
Ja akurat nie załuję tego starego brodatego gościa. Zawsze po ****sku, na pełnym gazie wjeżdża i wyjeżdża tym swoim czderwoniutkim polonezem, nie patrzać na pieszych. Burak buraczany i tyle. pozdro