To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powstanie nowy zakład?

Niewykluczone, że w Jeleniej Górze powstanie wkrótce zakład branży farmaceutycznej. Do miasta zgłosił się inwestor zainteresowany takim rozwiązaniem. Alternatywną lokalizacją dla jego biznesu mógłby być Łowicz.

- Inwestor jest zainteresowany działką lub gotową halą, spełniającą warunki dla takiego obiektu – mówi Cezary Wiklik, doradca prezydenta.

Nie podaje jednak, o jakiego inwestora chodzi. Przedstawiciel spotkał się z prezydentem Marcinem Zawiłą. Ten wskazał mu kilka miejsc, między innymi tereny objęte specjalną strefą ekonomiczną przy ulicy Spółdzielczej. Ten walor oraz obecność na rynku pracy osób z doświadczeniem w pracy w branży farmaceutycznej zainteresowały inwestora.

- Wspólnie rozważano przeróżne koncepcje i harmonogramy tworzenia tej firmy w Jeleniej Górze – mówi C. Wiklik.

Jak dodał, przedstawiciele inwestora byli zadowoleni ze wskazanych rozwiązań, jedno z nich poddadzą analizie ekonomicznej. Do szczegółowych rozmów strony powrócą w najbliższym czasie.

Komentarze (8)

Istotne, że potencjalny inwestor nie zamierza stworzyć "Celwiskozy II" lub nie jest przedstawicielem kopalni Polskal.

Bakutil w Siedlęcinie?

Nareszcie zaczyna się coś dziać na lokalnym rynku pracy. Taka stagnacja z wielotysięcznym bezrobociem nie może długo trwać.

A już myślałam że nowy zakład karny powstanie, bo póki co to przestępcy wiodą prym w Jeleniej....

przyjmie inwestora z otwartymi rękami tak jak przyjął właściciela parkingu wielopoziomowego aż tamten osiwiał

Narazie to mamy tylko GADU GADU a żadnych decyzji jeszcze nie ma, więc nie ma się czym póki co podniecać. Na dzień dzisiejszy to najważniejsze że w lutym i w marcu ZORKA będzie przyjmowała ok. 120 pracowników - I TO JUŻ JEST COŚ !!!

ale czy nie jakiś kolejny aferant, co to kupi grunt tanio, sprzeda drogo, a niczym się nie zajmie - podajcie nazwę i wszystko będzie jasne, osobiście jestem sceptykiem: inwestorzy nie pojawiają się ot tak

Posiadam 1,2 ha ziemi do sprzedania w tamtej strefie przy spółdzielczej