To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powstanie nowe osiedle

Miasto ma do sprzedania na Os. Europejskim jeszcze blisko setkę działek

Berlińska, Wiedeńska czy Rzymska to jedne z najmłodszych ulic w mieście. Na wczorajszej sesji radni miejscy uchwalili powstanie Osiedla Europejskiego. Nowy podział będzie dotyczył terenu pomiędzy ulicą Nowowiejską a Krakowską.

Miasto próbuje w tym miejscu sprzedać sto działek pod zabudowę mieszkalną i mieszkalno-usługową. Jak na razie nowych właścicieli ma tylko osiem z nich. Na jednej stanął już dom, a jego mieszkańcy poprosili o nadanie numeru porządkowego. Radni zdecydowali, że nazwy ulic pochodzące od europejskich stolic będą pasować do zaplanowanych na przyszłość w pobliżu ulic m.in. Wileńskiej czy Lizbońskiej. Wyrastające osiedle będzie więc nazywane Europejskim.

Komentarze (15)

Co za absurd? Radni uchwalili powstanie Osiedla Europejskiego. No to teraz domy i punkty usługowe będą powstawać jak grzyby po deszczu. A w praktyce ten uzbrojony teren od lat nie był mile widziany przez inwestorów, a teraz jeszcze dochodzi sąsiedztwo obwodnicy południowej.

Tu szkoły zamykają, bo niz dmeograficzny idzie, a tu nagle ma powstac nowe osiedle. Zaiste dziwne to wszystko...

Znów osiedla dla bogaczy, szeregowego pracownika nigdy nie będzie stać by tam mieszkać.

troche hałas bedzie z tej obwodnicy

a co myślicie o mieszkaniach na Zaułku nr 15? To jest w pobliżu Transportowej. W miarę nowy blok, wybudowany ok. 2004/2005 roku. Proszę i jakieś opinie.

Do obywatela o take Polskie dziesiątki lat walczyła Solidarność,na tym Obywatelu polega kapitalizm,jedni są bogaci a drudzy biedni

Proponuję; Łagiewnicką,Toruńską, Licheńską, Dziwisza ,Smoleńską ,Tych co na Wawelu,OjDyra ,i nas bidaków.

11,02 chopie to nie kapitalizm ,nawet ten 19 wieczny toż to imperializm czystej krwi.

FAJNE TE NAZWY ULIC. JESZCZE JAKBY TAK POWSTAŁO FAKTYCZNIE ŁĄDNE OSIEDLE TO CIEKAWE WYCIECZKI ROWEROWE BY TAM BYŁY.

A po ile te działki ?? bo ja bym ze dwie może trzy kupił i strefę KIBICA na ełro 2012 zrobił tylko czy mi Kablówkę zamontują tam ??

A ja zrobię konkurencję miastu i sprzedam swoje działki w Piechowicach po 40zł za metr, a mam ich sporo.Stworzymy osiedle normalnych.

dzialki byly od dawna... tylko chce zobaczyc mine wlascicieli jak zobaczyli dwupasmowke pod nosem.... Dzialki chyba po 50 tys tam sa.

za zaprojektowanie osiedla domków jednorodzinnych przy obwodnicy, należy się się władzom miasta jakiś architektoniczny nobel. Teraz całkiem niezły kawałek gruntu przy obwodnicy będzie prawdopodobnie bardzo długo leżał odłogiem.

Skąd te nazwy ulic? Nie mam nic przed tymi przymiotnikami, ale może najpierw takie nazwy jak: Lwowska, Tarnopolska, Zbaraska, Stanisławowska? Nie zapominajcie skąd napłynęła większość mieszkańców Jeleniej Góry. Berlińska, Wiedeńska, i kolejne ińskie niech będą w odpowiedniej kolejności.

TO SA DZIALI NA SPRZEDAZ??
To sa jakies "zapomniane " i brzydkie tereny!!!
Nalezy je wyczyscic - ogrodzic - KAZDA i napisac: DO SPRZEDANIA nr tel, z kim nalezy to zalatwiac!!!
Niesamowite jak nasi urzednicy pracuja !!!- jak sie nie wie jak to powinno wygladac - to trzeba sie nauczyc !!