To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powstaną Termy Cieplickie i trzeci Orlik, bursa będzie jak nowa

Powstaną Termy Cieplickie i trzeci Orlik, bursa będzie jak nowa

Za 2,5 miesiąca będzie kolejny Orlik, w wakacje oddana zostanie do użytku wyremontowana bursa szkolna przy ul. Kilińskiego. - Za ponad rok będziemy mogli się wykąpać w Termach Cieplickich – powiedział prezydent Marek Obrębalski, który dzisiaj podpisał umowy z wykonawcami tych trzech inwestycji.

Największą inwestycją będą termy. Ich budowa pochłonie prawie 43 miliony złotych. W grę wchodzi basen rekreacyjny o pojemności ok. 440 m. kw., dwa mniejsze baseny termalne, zespół odnowy biologicznej, wanny hydromasażowe, brodziki, zjeżdżalnie itd. Do tej pory budowa basenów wywoływała uśmiech na twarzach mieszkańców, gdyż o inwestycji mówiło się od lat i zawsze kończyło się na słowach. Teraz to realne. - Wykonawca wejdzie za kilka dni na plac budowy – powiedział Marek Obrębalski.

- To jeden z ciekawszych obiektów, które do tej pory budowaliśmy – powiedziała Katarzyna Witan Kolanowska (na zdjęciu), prezes spółki Tiwwal, która wygrała przetarg. Spółka budowała kilka podobnych obiektów w centralnej Polsce, m.in. duże otwarte kąpielisko w Mszczonowie pod Warszawą, zamknięte kąpielisko w Mińsku Mazowieckim. Na przełomie czerwca i lipca Tiwwal oddał duże otwarte kąpielisko w Moszynie.

Dzisiaj podpisano także umowę na remont bursy szkolnej przy ul. Kilińskiego. Miasto pozyskało z unijnych środków 1,5 mln złotych na to zadanie, cała inwestycja będzie kosztowała ponad 4mln złotych. Pierwotnie jednak kwota ta miała być o połowę niższa.
- Ostatnio nawet radni podnosili kwestię dość szerokiego zakresu prac modernizacyjnych. Podzieliliśmy modernizację na dwa etapy. Drugi etap znalazł się na liście rezerwowej, ale ostatecznie połączyliśmy je w jedno zadanie, stąd taka wysoka kwota – powiedział Marek Obrębalski.

- Termin wykonania zadania jest bezpieczny, zakres prac taki, że poradzimy sobie bez problemów. Nie jest to nasza pierwsza inwestycja dla miasta, wcześniej remontowaliśmy budynek pod ośrodek pomocy społecznej – powiedział Stanisław Tomkiewicz, prezes firmy Pre Fabrykat z Miłkowa, która będzie remontowała bursę.
Firma prowadzi obecnie 12 inwestycji na terenie Dolnego Śląska. - Remontujemy dużo większe obiekty, niż bursa. Sto procent naszych zamówień to zamówienia z publicznych przetargów. Istniejemy od 1994 roku, zatrudniamy obecnie ok. stu pracowników – dodał StanisławTomkiewicz.

Firma w ciągu dwóch tygodni firma rozpocznie prace. Remont będzie prowadzony na czynnym obiekcie, mieszkają w nim uczniowie. - Będziemy z kierownikiem ustalać zakres prac, ale to da się pogodzić. Remontowaliśmy już kiedyś czynny hotel i wykonywaliśmy przy tym nawet roboty strzałowe – powiedział prezes Pre-Fabrykatu.
Remont zakłada gruntowną przebudowę budynku z dostosowaniem sal do potrzeb uczniów. W grę wchodzi m.in. budowa windy, toalet i pomieszczeń dla niepełnosprawnych, termomodernizacja, zagospodarowanie terenu wokół bursy a także zakup sprzętu informatycznego i mebli. Termin zakończenia 25 lipca 2011 roku

Jest też nowy wykonawca trzeciego w mieście Orlika. Wybuduje go wrocławska firma „Nest” za 1,33 mln złotych (mniej więcej tyle samo kosztował drugi Orlik – przy SP nr 6 w Cieplicach). Obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej nr 13. Co prawda czasu jest mało, gdyż pozostało 2,5 miesiąca. Prezes firmy Kacper Wójcik zapewnił jednak, że wykonawca zdąży z inwestycją. - Wybudowaliśmy już kilkanaście Orlików – powiedział. Termin zakończenia robót to 30 XI.

Komentarze (2)

W grę wchodzi basen rekreacyjny o pojemności ok. 440 m. kw - nieźle!!! Pojemność w metrach kwadratowych!!!

może trzeba przemnożyć przez Pi razy drzwi?! :P