To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powiat jeleniogórski – SLD o trzy głosy przed PO

SLD – 24,89, PO – 24,88, PiS – 16,24, Razem dla Regionu – 16,15, Rodzina Karkonoska – 10,89, Karkonoska Wspólnota Samorządowa – 6,16 proc. - oto wyniki wyborów do Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Lewica pokonała Platformę o trzy głosy (5832 do 5829), PiS okazał się lepszy od komitetu Razem dla Regionu – o 19 głosów.

Na listach SLD najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli starosta Jacek Włodyga z Karpacza, ustępujący ze stanowiska burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak oraz jeleniogórski strażnik miejski Grzegorz Rybarczyk z Piechowic.

Na listach PO w roli liderów sprawdzili się najlepiej Grzegorz Truchanowicz (radny powiatowy minionej kadencji), Rafał Mazur z Piechowic oraz Robert Tarsa z Przesieki.

Największą lokomotywą PiS-u okazał się kowarski nauczyciel i radny minionej kadencji Jarosław Kotliński. Jego 14,47 proc. w okręgu ((600 głosów) to najlepszy indywidualny procentowy wynik tych wyborów w powiecie jeleniogórskim. Pod względem liczby głosów najlepiej wypadł Wichniak (692 - 12,81 %)

Na listach RdR największe poparcie dla szefa Rady Powiatu Jeleniogórskiego poprzedniej kadencji Zbigniewa Jakiela, a wśród kandydatów Rodziny Karkonoskiej – dla Krzysztofa Łubińskiego z Kowar.

Komentarze (14)

Arkadiusz Wichniak otrzymał najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów ubiegających się do Rady Powiatu. Ten świetny wynik to szansa, że w zarządzie powiatu reprezentowana będzie w końcu Szklarska Poręba i zachodnia częśc Kotliny Jeleniogórskiej, a nie tylko Karpacza, jak to było przez ostatnie 8 lat. Nie można bowiem miec za nic głosu wyborców.

Brawo mieszkańcy Szklarskiej Poręby :lol:
Po raz kolejny mieszkańcy powiedzieli von
nieudacznikom,wichrzycielom i ludziom dbającym tylko o własną prywatę!!!

Wszystkim mieszkańcom Szklarskiej Poręby i Piechowic składam serdeczne podziękowania za wsparcie mojej kandydatury do Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Jestem gotowy do pracy na rzecz całej społeczności kotliny jeleniogórskiej. Pozdrawiam Arkadiusz Wichniak

Panie Arkadiuszu, takie pierwsze pytanie na rozpoczęcie kadencji. Czy jako radny całego powiatu zrobi pan coś, żeby wyciąć krzaki przy linii kolejowej do Szklarskiej Poręby? Przez lata nikt nie pomyślał o wyeksponowaniu w ten sposób walorów widokowych tej linii, jednej z najatrakcyjniejszych w kraju, nawet po otwarciu Kolei Izerskiej! I proszę się nie wymigiwać od odpowiedzi, wiem, że pan czyta ten portal. Jeśli pan zlekceważy moje pytanie, będzie to dla Pana pierwszy, bardzo negatywny wynik sprawdzianu wrażliwości na głosy społeczne, którymi został pan wybrany zaledwie dzień wcześniej. Zatem pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

oni maja w dziubdziuś wyborców i wynik pana Wichniaka.
oni już poukładali.
Starosta włodyga
wicestarosta Jakiel
I jeszcze PO z Karpacza i Kowar do zarządu.
I tyle w tym temacie.
Stołki już mają na kolejne cztery lata.
A wyborcy? a kogo oni interesują.

niewiadome co kryją w rękawach Mazur i Tarsa

Sprawa wycięcia krzaków wzdłuż linii kolejowej to zadanie zarządcy terenów kolejowych. rozmowy w tej sprawie zostały podjęte ale ostateczne decyzje muszą podjąć decydenci w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Pozdrawiam. A. Wichniak

Oczywiście, ale zarządca (czyli PKP PLK) sam z własnej woli prawdopodobnie nie wytnie, bez nacisków odpowiednich osób i instytucji, głównie samorządowców. A ci - jak na razie - nic w tej kwestii nie zrobili (sądząc po efektach pracy). Mógłby pan napisać, jakie rozmowy i z kim zostały podjęte, i na jakim są etapie (albo skierować do odpowiedniego źródła)? Przyzna pan, że pańskie miasto, czyli Szklarska Poręba, najwięcej zyskałoby po przeprowadzeniu takich prac. I na odwrót - najwięcej traci na niepodjęciu działań.

Nie mam żadnych wątpliwości,że Pan Wichniak lepiej się nadaje na starostę niż ten dziadek z karpacza, który nie wiele robi. Nowiny Jeleniogórskie nazwały go kiedyś Mister Bankiet i wiele w tym racji.
Za kadencji Wichniaka Szklarska Poręba wiele zyskała i to samo może być w powiecie, pod warunkiem, że zarząd powiatu nie będzie się składał z Panów Bakietów.

Nie wiem jak inni, ale bardzo dobrym kandydatem na starostę bylby Andrzej Sztando. Facet ma kilkanascie lat doswiadczenia samorzadowego w polsce i za granica. jest mlody i za dobra kase wynajmuja go jako doradce wladze z wielu innych powiatów. Dalby rade zrobic cos dobrego z tej masakry

SUMUJEMY GŁOSY NA KOMITETY 3963+2484+1863+1490+384+996+451+185= 11.816
Sumujemy głosy nazwisk na prezydentów: 4360+3268+1400+1818+907+161 =11.914
11.914 -11.816= 98. .NO,NO, Komu dopisano 98 głosów ?. Co na to Komisarz wyborczy Pani sędzia Habzda ? Skąd się wzięło 98 głosów więcej ?
W/g powyższego do wyborów poszło tylko 19,21% z uprawnionych 62.000 ludzi.TAK JAK PRZEPOWIEDZIAŁAM.

Już jest wszystko ustalone SLD dogadało się z platformą. Stanowiska podzielone. W powiecie nic się nie zmieni. Dalej to samo bagno.

SLD sie odmładza. Pojawiają sie nowi inteligentni i bardzo dobrze wyksztalceni ludzie np Sztando. Miejmy nadzieje że z korzyscia dla nas.

A jak tam poszło riczardowi od sekt? bo się orientuję ;)))