To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powalczą o tytuł „Najlepszego Górala Wschodnich Karkonoszy”

Powalczą o tytuł „Najlepszego Górala Wschodnich Karkonoszy”

Miłośnicy biegów i kolarstwa górskiego w sobotę, 15 sierpnia, powinni odwiedzić Kowary. Tego dnia dwie imprezy: „XVIII Kolarski wjazd Kowary - Okraj” oraz „II Bieg Górski Kowary - Okraj”.

By posiąść zaszczytny tytuł „Najlepszego Górala Wschodnich Karkonoszy”, trzeba będzie podjąć morderczą wspinaczkę z kowarskiej starówki na wysokość 1046 m n.p.m. - do malowniczo położonej wioski Mala Upa na Przełęczy Okraj. Przewyższenie ponad 500 metrów to wyzwanie nawet dla zawodowców. Kolarzom na trasach szosowej i MTB oraz biegaczom na pewno łatwo nie będzie.
Zapewne jednak stawią się na starcie liczną grupą, bo obie imprezy cieszą się coraz większą popularnością. Biegacze - rywalizacja w stylu alpejskim - będą mieli do pokonania 10,3 km. Start wspólny zawodników przewidziano na godzinę 9:30. Kolarze ruszą w wyścig o godz. 11:00. Godzinę wcześniej wielka parada cyklistów ulicami miasta. Wezmą w niej udział gwiazdy kolarstwa: Marcin Więckowski (ścigał się w latach 50.; jako pierwszy wygrał trzy razy z rzędu Tour de Pologne), Bernard Pruski (jako zawodnik sukcesy odnosił także w latach 50.; był potem trenerem, m.in. reprezentacji Austrii). W honorowym przejeździe wezmą też udział kolarze, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 r. i w Wyścigu Pokoju w 1965 r.
Zapisy na tegoroczną edycję kowarskich zawodów sportowych już trwają. Chętni powinni odwiedzić stronę internetową www.kowary.pl. Zgłoszenia w dniu zawodów będą możliwe tylko w razie wolnych miejsc.
 

Komentarze (2)

Miałem się wybrać ale w taki upał lekka przesada........