To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Potwór z Maciejowej zniszczony

Fot. Zapomniany pałac i park  Maciejowa

Budził kontrowersje, ale niewątpliwie był atrakcją, która przyciągała dziesiątki turystów. Ktoś zniszczył potwora z Maciejowej, który znajdował się w zabytkowym parku.

– Smutna wiadomość, potwór z parkowego mauzoleum został zdewastowany – poinformowali społeczni opiekunowie parku na swoim profilu na facebooku. – Mamy nadzieję, że uda się ująć sprawców.

Potwór stał tam od kilku miesięcy. To rekwizyt z horroru „Redwood”, do którego zdjęcia kręcono w ubiegłym roku w Maciejowej. Produkcja ta będzie miała swoją premierę w tym roku (już ukazał się zwiastun). Ekipa filmowa postanowiła pozostawić budzącego grozę bohatera na pamiątkę opiekunom parku. Ci zostawili go w mauzoleum Beckera, które obecnie jest częściowo remontowane (naprawiany jest dach).
Sprawca (lub sprawcy) zadał sobie nie lada trud, żeby dokonać zniszczenia. Potwór był za kratą, zamkniętą na kłódkę. Ktoś pokonał to zabezpieczenie, wszedł do środka i zniszczył go.
Opiekunowie parku przed sezonem wiosenno-letnim dokonali szeregu prac porządkowych w parku. Odnowiono m.in. teren przy ruinach wieży zabytkowej, oznakowano ścieżki w parku. Co prawda nie wszystkim podobało się, że potwór stoi w miejscu poświęconym pamięci rodzinie Beckerów, byłych właścicieli parku i nieistniejącego już pałacu, w dodatku wcześniej na jego miejscu była figura Chrystusa. Trzeba jednak przyznać, że stał się niemałą atrakcją turystyczną. Co weekend to miejsce odwiedza od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Ludzie podchodzą, robią sobie z nim zdjęcia. Opiekunowie parku zamontowali też prowizoryczne tabliczki, przybliżające zwiedzającym historię tego miejsca.
– Zastanowimy się co dalej zrobić z resztkami potwora – napisali na facebooku opiekunowie parku.
 

Potwór w pełnej krasie.
IMG_0458.JPG

Komentarze (18)

patrzymy na zachód, chcemy zarabiać jak tam, ale mentalnie ciągle wiocha ze wschodu...

Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce. Trzeba to nazwać właściwie: hołocie wszystko przeszkadza!

Co siedzi w głowie takiej osoby? k****nizm w czystej postaci.

W głowie takiej osoby siedzi mózgojad

I z głodu zdycha powoli.

..a komu przeszkadala figurka Jezusa Chrystusa,a ktora na pewno byla
poswiecona !

Nikomu nie przeszkadzała. Ksiądz jakiś czas temu postawił ja na terenie kościoła w Maciejowej.

Robota katolibów.

Budził kontrowersje - podobnie jak rzadkie i chronione czarne łabędzie, które jakiś "bojownik z szatanem" wymordował... Kiedy w końcu Polski Naród wyrośnie z tych średniowiecznych stereotypów?

Wstyd. Im większe bydło tym większe zasieki. Mam tylko nadzieję, że opiekunowie parku dalej będą robić swoje.

To nikt inny jak Wiedźmin Geralt z Rivii, pogromca potworów !!!

Tego akurat Geralta widziałem wczoraj przed północą, jak przygotowywał magiczne eliksiry na wampiry...Smar do miecza zawierał tajną ingridyencyję z południa, co wompierze samym zpachem odpędzi. Zawart został dla zabezpieczenia dłoni w kwadratowym pieczywie i podgrzany. Sprzdawno go w pobliskim Tureckim karawanseraju. Eliksir w flaszy taką miał moc piekielną, że specjalnego oznaczenia wymagał na flaszy, ale też na dla bezpieczeństwa koloru mu zadano, który tylko przez przesączynie przez chleb usunięty zostać mógł. Wiedźmin widać już zdążył przygotowania do walki rozpocząć, gdyż oczy mu lśniły nienaturalnym blaskiem a mowa, zmieniona, była nie do odróżnienia do zwierzęcych pohukiwań i warknięć. Sypał też z ust słowa magiczne oraz pieśni bitewne by animuszu sobie dodać, ale straszydło okropne z z za winkla wypełzło było i rozwarło swą paszę w potwornym wrzasku, który poskromił naszego wojownika i wręcz na uwieź go wziął i odeszli. I tylko echo poiwtarzało krzyk potwora:
-JanuszTYgnojuTY Obejsrany Pijaku TY. Gdziesięwłóczysz!

Szkoda że kamery tam nie było to cała Jelenia Góra wiedziałaby co za pajac z chorym rozumem zdewastował tę atrakcję. Może karma wróci i tenże potwór będzie tego pajaca nawiedzał

[quote=porcyja]Szkoda że kamery tam nie było to cała Jelenia Góra wiedziałaby co za pajac z chorym rozumem zdewastował tę atrakcję. Może karma wróci i tenże potwór będzie tego pajaca nawiedzał[/quote]

Pewnie jakiś jeleń z Jeleniej Góry :D

wg mnie to chory psychicznie musiał być sprawca, niezależnie jakim kierował się motywem. Skoro człowieczku chory to zrobiłeś to udaj się do psychiatry bo jak ci się pogorszy to możesz nieszczęście większe spowodować

[quote=gwiazdor]wg mnie to chory psychicznie musiał być sprawca, niezależnie jakim kierował się motywem. Skoro człowieczku chory to zrobiłeś to udaj się do psychiatry bo jak ci się pogorszy to możesz nieszczęście większe spowodować[/quote]

Pewnie jakiś jeleń z Jeleniej Góry :D

To robota potomków kresowiaków, od 45 roku niszczą i dewastują w naszym regionie. Taka mentalność, zero poszanowania czyjejś czy wspólnej własności. Podcinać ręce, to by więcej nic nie zniszczyli.

może po prostu ktoś próbował pokonać potwora i mu się udało ,jak rycerz :)

Znam ja tego bohatyera, co tego dokonał czynu chwalebnego. Tego akurat wampirobójcę widziałem wczoraj przed północą, jak przygotowywał magiczne eliksiry na wampiry...Smar do miecza zawierał tajną ingridyencyję z południa, co wompierze samym zpachem odpędzi. Zawart został dla zabezpieczenia dłoni w kwadratowym pieczywie i podgrzany. Sprzdawno go w pobliskim Tureckim karawanseraju. Eliksir w flaszy taką miał moc piekielną, że specjalnego oznaczenia wymagał na flaszy, ale też na dla bezpieczeństwa koloru mu zadano, który tylko przez przesączynie przez chleb usunięty zostać mógł. Wiedźmin widać już zdążył przygotowania do walki rozpocząć, gdyż oczy mu lśniły nienaturalnym blaskiem a mowa, zmieniona, była nie do odróżnienia do zwierzęcych pohukiwań i warknięć. Sypał też z ust słowa magiczne oraz pieśni bitewne by animuszu sobie dodać, ale straszydło okropne z z za winkla wypełzło było i rozwarło swą paszę w potwornym wrzasku, który poskromił naszego wojownika i wręcz na uwieź go wziął i odeszli. I tylko echo poiwtarzało krzyk potwora:
-JanuszTYgnojuTY Obejsrany Pijaku TY. Gdziesięwłóczysz!