Dlaczego potrójne? – To stulecie budynku, który został wybudowany w 1913 roku – wyjaśnia Iwona Kumek, dyrektor szkoły – a także stulecie szkoły, bo od samego początku nieprzerwanie odbywało się tu nauczanie. Nie przerwały go ani pierwsza, ani druga wojna światowa. Jest to też święto ulicy, bo w momencie budowy szkoły powstała tu ulica.
To obecnie ulica Gimnazjalna (dawniej Schulstrasse).
Podczas dzisiejszego jubileuszu prezydent Marcin Zawiła wręczył szkole czek na 10 tysięcy złotych. Przypomniał, że jest absolwentem „Norwida”. – Do dzisiaj przetrwało wiele wspomnień z tamtych czasów, od realizowania swoich pasji historycznych, jazdy na nartach, występów teatralnych – mówi. – Spędziłem tu 4 lata nauki, potem 8 lat pracowałem tutaj. Także z tej setki w 12 latach życia szkoły miałem swój udział.
Podczas obchodów odbyła się prezentacja multimedialna na temat historii szkoły. Wcześniej uczniowie wnieśli urodzinowego torta ze świeczkami.
Obecnie w „Norwidzie” uczy się ponad 500 uczniów. – Jestem tu od września, ale bardzo mi się podoba. W porównaniu do gimnazjum, jest tutaj dużo lepsza atmosfera i lepszy kontakt z nauczycielami – powiedział Beniamin Sobot. Podkreślił, że to szkoła bezpieczna. – Nie żałuję decyzji o przyjściu tutaj – dodał.
Dyrektor Iwona Kumek przyznaje, że niż nie dał szkole się mocno we znaki. – Przygotowaliśmy bogatą ofertę, od przedmiotów matematycznych, po humanistyczne, teatralne, po klasę dziennikarską, trzech kultur. Utworzyliśmy 6 klas, tak jak przed rokiem – mówi I. Kumek. – Liczebność klas też jest podobna, jak przed rokiem. Uczniowie są wyśmienici, prezentują wysoki poziom intelektualny.
Jak powstała szkoła?
mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C. K. Norwida
Komentarze (8)
Mam nadzieje,ze po ukonczeniu szkoly uczniowie nie wybiora studiow dziennikarskich,jak widac,nie mozna tam zdobyc umiejetnosci poslugiwania sie poprawna polszczyzna,o tempora,o mores!
[quote=lubię wypić] sposób na życie Kobuszewskiego , co się męczyć[/quote]
Jakbyś chodzil lub chodzila do Żeroma to dopiero lubilbyś wypić bo po tej szkole to az się w co poniektórych przypadkach chce.Pozdrawiam.
Beniamin Sopot, a nie "Sobot".
'Uczniowie są wyśmienici, prezentują wysoki poziom intelektualny.' szkoda, że niektórzy nauczyciele traktują uczniów jak totalnych debili i starają się pokazać jak 'mali' są w stosunku co do nich..
A kto to ta pani ze zwichrowaną fryzurą? I co za przystojniak z długimi siwymi włosami? ;))
Jam jest król Julijan, i tam rzondzem!
Ubolewam nad tym, iż żaden dziennikarzyna nie podpisał się z imienia i nazwiska pod tym gniotem . Zwracam się zatem do autora/autorki o wzięcie do ręki podręcznika do języka polskiego ze szkoły podstawowej i poszukanie jak się odmienia słowo TORT przez przypadki. Powodzenia profesjonalisto!