To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Potrącona na pasach

Potrącona na pasach

Chwila nieuwagi kierowcy citroena o mały włos nie skończyła się tragicznie. Samochód skręcał z ulicy Wojska Polskiego w stronę Słowackiego. Nie zauważył młodej kobiety, która była na przejściu dla pieszych.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie w jednym z najruchliwszych miejsc Jeleniej Góry. Samochody skręcają w Słowackiego z kilku kierunków, do tego dochodzą dwa przejścia dla pieszych, które są w pobliżu skrzyżowania.

- Tutaj się nie przejdzie, jak się czeka, aż któryś kierowca przepuści pieszego – mówili okoliczni mieszkańcy, którzy przyszli zobaczyć co się stało – tutaj było już tyle potrąceń i kolizji, że strach. Miasto zamontowało oświetlenie nad przejściem dla pieszych, ale to za mało. Chyba tylko światła by pomogły.

Po kilku minutach na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Kobieta szybko została opatrzona i przewieziona do szpitala. Na szczęście tam okazało się, że rany są powierzchowne, a kobieta nie doznała poważniejszych urazów.

Potrącona na pasach
Potrącona na pasach
Potrącona na pasach

Komentarze (8)

Przepis mowi jednoznacznie pojazd mechaniczny MUSI przepuscic pieszego i tu niema zadnego tlumaczenia.Zabrac prawojazdy do konca zycia temu kierujacemu.

XXL jestes chyba osoba ktora nie ma prawa jazdy, bo widac malo wiesz na ten temat. Pieszy tez musi zachowac ostroznosc bo kierowca czasem tez zawodzi. Niestety ludzie tacy jak Ty wchodza na pasy bez spogladania na boki i mysla ze w tym momencie sa krolami drogi i gó*no ich reszta obchodzi.

Wchodzi na przejście nagle rezygnuje po chwili gdy ty ruszasz z miejsca z nowu ta święta krowa wchodzi na pasy....przykładowa sytuacja których jest wiele chodzą jak te ping pongi :)
Strasznie to denerwuje.

Byłam w Londynie, ruch b. duży, kultura jazdy nieporównywalna do naszej. Nawet gdy pieszy przechodzi na czerwonym świetle, samochody uprzejmie się zatrzymują. U nas każdy burak, który kupi złom w Niemczech ma przekonanie, że jest królem jezdni.

piesi jak chodza wszyscy wiedza, ale auto to zazwyczaj grubo ponad tona zelastwa, i taki pieszy ma marne szanse w takim starciu. takze duzo jezdze, ale rozjezdzac ludzi za to ze chodza jak swiete krowy to gruba przesada. policja wsadzi 300zl i jutro mozna jechac dalej. chory kraj

W końcu Nowiny mają porządnego fotografa!

Ooo fajne Nogi!

Widocznie w innym Londynie byłem.