To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Potrącenie pijanego na Karola Miarki

Potrącenie pijanego na Karola Miarki

Późnym wieczorem doszło do groźnego zdarzenia. Kierujący mazdą potrącił mężczyznę, a ten w wyniku odniesionych obrażeń - został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 22 w okolicy przejazdu kolejowego. Na miejscu zjawiła się policja i karetka pogotowia. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 54-letni mężczyzna został potrącony przez kierowcę mazdy, który miał zmrożone i zaparowane szyby i to on najprawdopodobniej zostanie ukarany w tym przypadku - mówi nadkomisarz Bogumił Kotowski z KMP Jelenia Góra.

Poszkodowany ze złamanym podudziem, karetką został przetransportowany do jeleniogórskiego szpitala. Miał w 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Z ustaleń wynika, że poszkodowany szedł prawidłowo. Nadal trwają czynności wyjaśniające to zdarzenie, gdy zostaną zakończone będzie można orzec o winie w tym zdarzeniu - dodaje nadkomisarz.
 

Komentarze (4)

jak poszkodowany szedl prawidlowo..przebiegajac przez jezdnie w niedozwolonym miejscu??tam nie ma pasow....nj piszac takie rzeczy schodzi na psy...

jelonka to zdarzenie opisuje inaczej ciekawe kto pisze prawde

Nowiny piszą głupoty.Jak mógł iść prawidłowo kiedy nawalony jak stodoła przecinał skrzyżowani na szagę.Co z tego ,że wlazł na jezdnię z lewej strony jak zrobił to niespodziewanie,był ubrany w ciemną kurtkę no i było to w nocy.
Pytanie powstaje gdzie miał oczy pijaczek,czy myślał,że jest szybszy od auta,czy w ogóle myślał?

Patrząc na zdjęcia to nie widzę żeby szyby samochodu były szczególnie zamarznięte i zaparowane.
Dla mnie sprawa jest jasna ,pijany ponosi odpowiedzialność za wypadek.Gdyby kierujący miał "promile" to byłaby jego wina bez względu na okoliczności,ale jak pieszy jest na bani to prowadzą dochodzenie.Widać z tego jasno,że prawo nie jest jednakowe dla wszystkich.A to Polska właśnie.