To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Poszukując... miejsc i fotografii

Poszukując... miejsc i fotografii

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę fotografii Beaty Chłopeniuk "…poszukując…". Wernisaż prezentacji, zorganizowanej w ramach programu Strefa gościnnie w „Galerii na Górze”, 8 marca o godz. 18.00. 

Wystawę tworzy 30 czarno-białych fotografii powstałych w latach 2016-2019, oddających fascynacje autorki naturą i wędrowaniem do niezwykłych miejsc. Artystka nie prezentuje jednak wizerunków swoich odkryć, lecz ich chwilowe widma. Świadoma ulotności tych wizualnych przedstawień  nasyca je własnymi emocjami, nadając swoim pracom formę swoistych łączników pomiędzy własnym stanem ducha a zapisem wyglądu miejsc. Jej fotografie są czymś więcej niż tylko fragmentami przestrzeni z Rudaw Janowickich, Popielówka, Lubomierza czy Jeleniej Góry. Wprowadzają nas w znajomy i bliski świat, który z zachwytem oglądamy po raz pierwszy. Autorka tym samym odkrywa w nich siebie, dzieli się własną wrażliwością i umiejętnością wydobywania ukrytego piękna i cudowności z rzeczy banalnych.

Beata Chłopeniuk, urodziła się w Nysie. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, którą ukończyła w 2017 roku. Należy do Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Jej drugą pasją jest teatr. Gra w Teatrze Karawana przy MDK Muflon w Jeleniej Górze. Jej wystawa w Muzeum Karkonoskim potrwa do 31.03.2019 r.

Beata Chłoeniuk - Popielówek 1.jpg
Beata Chłopeniuk - Droga.jpg
Beata Chłopeniuk - Lubomierz.jpg
Beata Chłopeniuk - 222.jpg

Komentarze (2)

fotografii się nie tworzy....fotografię się robi, ponieważ fotografia nie jest sztuką....

Wow! aleś się popisał... niewiedzą!