To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Posprzątali Cieplice

Posprzątali Cieplice

Były butelki, puszki, części RTV i AGD. Wszystko to zebrały dzieci, które dzisiaj wyszły posprzątać Cieplice. - Dzięki temu, będzie o wiele czyściej – przyznała Anna Bałkowska, przewodnicząca społecznej rady jednostki pomocniczej.

- Było dużo śmieci, najwięcej plastikowych butelek – powiedziały Karolina Tragarz i Agata Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

- Szliśmy wzdłuż wałów, tam było sporo śmieci – dodali ich koledzy z klasy: Marcel Kwapiński i Nikodem Rudnicki.
- Ja znalazłem butelkę i dziwną folię – dodał Marcin Sęk. - A ja jakąś część od pralki – powiedział Kuba Pietrzak.

- Mamy rękawiczki, worki, jesteśmy przygotowani – mówiła tuż przed wyjściem Małgorzata Matwiejczyk, wychowawczyni klasy VB ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieplicach. - Sprzątamy osiedle XX-lecia i okolice naszej szkoły, czyli te miejsca, którymi dzieci chodzą w drodze na lekcje.

Akcja zainicjowana przez radę Cieplic zakończyła się sukcesem. Do sprzątania przyłączyły się wszystkie szkoły i placówki z uzdrowiskowej dzielnicy miasta. Każda z grup, która dzisiaj przyszła na start sprzątania, miała przydzielony teren do posprzątania.

- Przedszkolaki będą sprzątały najbliższą okolicę, starsze dzieci i młodzież pójdą trochę dalej – tłumaczyła Anna Bałkowska.

Były też drobne potknięcia. Niektóre grupy sprzątały teren raptem kilkanaście minut. Praktycznie zaraz po rozejściu się wróciły do szkół. - Można było też zrobić start w kilku miejscach Cieplic, wówczas posprzątalibyśmy znacznie większą część miasta – mówiła jedna z opiekunek.

Najważniejsze jednak, że frekwencja dopisała a większość uczestników bardzo chętnie wzięło udział w akcji. Anna Bałkowska powiedziała nam, że podobną planuje zorganizować wiosną przyszłego roku, przy okazji Dnia Ziemi.

Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice
Posprzątali Cieplice

Komentarze (7)

świetna akcja,moze jak dzieci same posprzataja to bardziej beda szanowac otoczenie!

Od sprzątania jest pan Kasztelan, a dzieci powinny się uczyć matematyki, żeby żaden TVN nie mógł im wcisnąć kitu.

Wspaniała akcja,pożyteczna i dla miasta i dla dzieci.

Podczas okupacji niemieckiej Polacy także byli byli kierowani do prac porządkowych, a nie do szkół. Na szczęście były tajne komplety. Może warto je wprowadzić w dzisiejszych ciężkich czasach. A akcja dla dzieci jest bardzo POżyteczna, uczą się chodzić z workiem i zbierać śmieci. Prawdopodobnie będą tą pracę wykonywać u Niemców. No bo co innego jak się w czasie lekcji nie uczą.

wybralam sie dzis na spacer po Jeleniej i kiedy na kazdym kroku widzialam ten brud(rowniez na pl.Ratuszowym)przyszlo mi do glowy,ze w czasie kiedy jest ogolnoswiatowe sprzatanie Ziemi to wszyscy prezydenci,burmistrzowie,wojtowie oraz wszyscy,ktorzy chca byc przywodcami i" dzialac w imieniu"powinni pierwsi wyjsc sprzatac i "skrzyknac"spolecznosc po to abysmy wszyscy nabrali nawyku sprzatania

tylko dzieci śmiecą najmniej i po brudasach sprzątają.........

W Niemczech tez dzieci maja takie akcje, nawet juz w przedszkolu. Akademicy tez musza po sobie sprzatac.