Porażki Karkonoszy i BKS-u w IV lidze

Kapitan Karkonoszy Mateusz Firlej (nr 18) i Paweł Juźwik (nr 15) muszą grać skuteczniej.

Szesnasta kolejka nie była udana dla dwóch klubów z regionu jeleniogórskiego. Piłkarze Karkonoszy wysoko, 0:4 przegrali w Ścinawie z trzecią w tabeli IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej Odrą. Zespół bolesławieckiego BKS-u doznał porażki 0:3 w Złotoryi z Górnikiem. Ligowe mecze z kompletem punktów zakończyli zawodnicy Apisu i Włókniarza.

Futboliści „Karków” tracili bramki w 12, 15, 33 i 82. minucie. Drużyna trenera Krzysztofa Pietrzyka grała w składzie: Błaszkiewicz – Juźwik (Kaziemko), Gałach (Staniszewski), Buzała (Proietti), Zatylny (Habasiński), Wawrzyniak, Walczak, Lekszycki, Firlej, Denis i Bębenek.

Do przerwy BKS przegrywał tylko 0:1 po golu w 44. minucie (po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i strzale głową). Gospodarze z Górnika wygrali zasłużenie. Ich dobrą grę w drugiej połowie przypieczętowały dwie kolejne bramki w 77. i w 85. minucie.

Futboliści Apisu wynikiem 3:0 zakończyli mecz w Jędrzychowicach z Orkanem Szczedrzykowice. Dwa trafienia do siatki gości miał Mateusz Baszak, jedno Karol Hodowany. Bramkarz Apisu Konrad Skóra obronił rzut karny egzekwowany przez Adriana Wójcika. Zwycięstwo 3:1 nad Spartą Grębocice ucieszyło kibiców 3KF Włókniarza Mirsk. Do przerwy hat – tricka zaliczył Adam Tylus, który jesienią grał w B-klasowej Kwisie Mroczkowice. Honorowego gola dla spartan z rzutu karnego zdobył Łukasz Suszkiewicz. Czerwone kartki ujrzeli Tomasz Bieleń (Sparta) za uderzenie rywala bez piłki i Adam Kowalski (Włókniarz) za kopnięcie zawodnika gości bez piłki.
Pauzowała ruszowska Victoria.

Aktualnie w tabeli IV ligi piłkarze Apisu zajmują czwarte miejsce – 32 punkty, bramki 41:20, Karkonosze piąte – 26 pkt., bramki 24:16. Zespół BKS-u plasuje się na 11. pozycji – 14 pkt., bramki 10:25. Degradacja zagraża 3KF Włókniarzowi z 14. lokaty – 11 pkt., bramki 16:25 i czerwonej latarni Victorii Ruszów – 4 pkt., bramki 10:48.