Porażka po błędach w końcówce meczu

Szczęście było blisko, do drugiego w tym sezonie zwycięstwa w I lidze centralnej kobiet jeleniogórskim koszykarkom zabrakło niewiele. Wbrew oczekiwaniom kibiców w sobotnim meczu zespołu MKS MOS Karkonosze z Olimpią Wodzisław Śląski nie było happy endu. Gospodynie przegrały 64:67 na własne życzenie.

Ze Ślązaczkami (trzy ligowe zwycięstwa), niezwykle ambitna i waleczna drużyna trenera Ireneusza Taraszkiewicza toczyła wyrównaną walkę doprowadzając osiem razy do wyniku remisowego. Prowadzenie zmieniało się pięciokrotnie. Po przerwie miejscowe zagrały agresywnie i skutecznie w obronie, jednak w trzeciej kwarcie były gorsze o dziewięć punktów (46:55), W kolejnych minutach „Karkonoszki” doprowadziły do stanu 60:63 i po czterech punktach z rzędu do 64:63. Niestety, w końcowych nerwowych minutach czwartej kwarty, podobnie jak wcześniej, jeleniogórzanki nie wykorzystały wielu stuprocentowych okazji do zmiany wyniku spotkania i upragnionego zwycięstwa.

Tym razem jeleniogórzanki miały tylko 13 strat piłki, ale o porażce znów zadecydowała fatalna, tylko 30,8 procentowa skuteczność w rzutach z gry. To już piętnasta w tym sezonie porażka koszykarek MKS MOS Karkonosze. Punkty dla pokonanych: Daria Walczak 19, Marta Klementowska 16, Aleksandra Lorenz 10, Celina Kwietoń 7, Patrycja Gałka, Konstancja Karaś i Angelika Stefan po 4.

Po wyjazdowej konfrontacji w Krakowie, 16 lutego w jeleniogórskiej hali mecz z MUKS-em Poznań.