Porażka KPR-u z medalistkami Startu

W czwartej kolejce Superligi kobiet jeleniogórskie szczypiornistki przegrały w Elblągu z zespołem Kram Startu 25:28 (13:14). W meczu z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski drużyna KPR-u była równorzędnym rywalem i pokazała się z jak najlepszej strony. Przez całe spotkanie waleczne przyjezdne stawiały mocny opór. Najwięcej, dziesięć bramek zdobyła Aleksandra Tomczyk (na archiwalnym zdjęciu w środku z nr 9), siedem Joanna Załoga.

W ekipie miejscowych brylowała skuteczna Sylwia Lisewska (12 goli), którą wspomagały Joanna Waga (5) i Agnieszka Balsam (4) oraz bramkarka Sołomija Szywerska. Stratę trzech trafień do Startu jeleniogórskie piłkarki wyrównały w 24. i w 53. minucie. W końcowej fazie dobrego sportowo spotkania sędziowie Łukasz Kamrowski i Piotr Wojdyr nie podyktowali faulu na Oli Tomczyk. Oprócz wyżej wymienionych bramki dla KPR-u strzeliły Martyna Żukowska 4, Sabina Kobzar 2 i Marta Karwecka 1. Ta ostatnia w 57. minucie ujrzała czerwoną kartkę.

Po środowej (20 września) serii Superligi elblążanki zajmują czwarte miejsce w tabeli (9 pkt., bramki 117:97). Zespół trenera Michała Pastuszko plasuje się na siódmej pozycji (5 pkt, bramki 94:107). W następnym meczu zaplanowanym w jeleniogórskiej hali w sobotę, siódmego października, KPR zagra z aktualnym liderem kobiecej ekstraklasy, MKS-em Perła Lublin (12 pkt., bramki 141:81).