To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ponad tysiąc interwencji policji

Ponad tysiąc interwencji policji

Pełne ręce roboty mieli jeleniogórscy policjanci w okresie świąt Bożego Narodzenia. W regionie doszło do 2 wypadków, zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących, 42 zostało ukaranych mandatami. To tylko część statystyki.

Wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie prowadzone były od piątku do wtorku. – W tym okresie odnotowano dwa wypadki drogowe – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (22 grudnia) około godziny 17.05 na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letnia kierująca pojazdem osobowym z nieustalonych przyczyn potrąciła przechodzącą przez przejście pieszą – przypomina E. Bagrowska. Drugi miał miejsce w sobotę (23 grudnia) w Karpaczu. Autobus PKS-u wjechał w budynek. – Do szpitala przewieziono pięć osób, w tym kierowcę i czworo pasażerów.
Oba te zdarzenia opisywaliśmy oddzielnie.
Łącznie, jak wyliczyła rzeczniczka, w okresie świąt Bożego Narodzenia policjanci podjęli 1001 różnego rodzaju interwencji. Na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do 26 kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy stracili prawo jazdy na 3 miesiące za to, że w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km na godzinę. Funkcjonariusze ukarali też mandatami 42 kierowców za różne wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.
– Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu – mówi E. Bagrowska. – Policjanci zatrzymali łącznie 10 nietrzeźwych kierowców, z czego jeden miał ponad 3 promile oraz kierował wbrew zakazowi sądowemu.
– Przed nami kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami – apeluje podinsp. E. Bagrowska.

Komentarze (6)

no, patologia swietuje.

,, pilem alkohol na Swieta,ale jechalem autobusem.Moja Rodzina mieszka w ceplicach i tam bylem autobusem

Bo tylko debil zasiada za kierownicę pijany. Dla takich powinny być najwyższe kary - minimum po tysiaku i rekwira prawka na rok.

Takie coś jest przestępstwem, gwoli informacji, a prawko traci się obligatoryjnie na co najmniej 3 lata. Doinformuj się.

Mi nie zabrali i co powiesz? Nawet nie kazali mi wysiadać, bo widzieli, że ledwo się powstrzymuję od puszczenia wymiotów. Doinformuj się.

Za jazdę po pijaku powinna być orzekana bezwzględna kara pozbawienia wolności. Nie na 10, 20 lat. Wystarczy miesiąc, pół roku, czy rok. Rok za kratkami moim zdaniem takiemu durniowi jest w stanie przemówić do rozumu.
Kary finansowe nic nie dają, zabieranie prawa jazdy też nie skutkuje. Bardzo często kierowca "ukarany" zabraniem prawka i grzywną ponownie siada za kółko, co potwierdzają statystyki.
Bo debil zawsze będzie debilem.
Moim zdaniem tyko kara pozbawienia wolności, co poskutkuje między innymi utratą pracy oraz opinią kryminalisty w środowisku daje szansę na zahamowanie tej plagi pijaków na drogach