Polki słabo w sprincie – Cyl też daleko

Na obiektach w Oslo-Holmenkollen rozpoczęły się dziś przedostatnie z serii zawody w biathlonowym Pucharze Świata. W sprincie na 7,5 km zwyciężyła Niemka, Simone Hauswald. Zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - Agnieszka Cyl i Magdalena Nykiel - nie mogą jednak zaliczyć tego startu do udanych . Obie zajęły odległe lokaty.

Przed startem w dzisiejszych zawodach Agnieszka Cyl była dobrej myśli: Nowe trasy (w sumie tylko odrobinkę zmienione, ale można się tu czuć jak na autostradzie), nowa piękna strzelnica, mam nadzieje, że to wszystko przyniesie mi mnóstwo szczęścia - pisała na swojej stronie internetowej.

Niestety, szczęścia zabrakło. Najlepsza z Polek w klasyfikacji generalnej - Cyl pudłowała dziś dwukrotnie i ostatecznie zajęła dopiero 39. lokatę. Jeszcze słabszy występ zanotowała dziś Magdalena Nykiel - klubowa koleżanka Agnieszki. Trzy niecelne strzały pozwoliły się jej uplasować na odległym, 77. miejscu. Trzecia i najlepsza dziś z polskich reprezentantek - Weronika Nowakowska - pudłowała tylko raz i zawody ukończyła na 27. pozycji.
W dzisiejszym sprincie tryumfowała Niemka, Simone Hauswlad, wyprzedzając Darię Domraczewą z Białorusi i Szwedką Annę Carin Olofsson-Zidek. W klasyfikacji generalnej Agnieszka Cyl z 110 pkt. zajmuje 30 miejsce.

W ramach zawodów w Oslo biathlonistki zmierzą się jeszcze w sobotę (20.03, godz. 14:15) w biegu na dochodzenie na 10 km (bez udziału Magdaleny Nykiel) oraz w niedzielę (21.03, godz. 14:15) w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. Zmagania naszych zawodniczek można śledzić na antenie Eurosport.