To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pół metra śniegu spadło w Karkonoszach

Fot. Mateusz Brz, FB KPN

Nawet pół metra śniegu zalega miejscami w Karkonoszach. Przebieg niektórych szlaków jest trudny do znalezienia. Na niektórych jest bardzo ślisko. Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR apelują do turystów o ostrożność.

Karkonoski Park Narodowy informuje, że nie zamyka jeszcze szlaków letnich, nie demontuje kładki na Łomniczce. "Jesień jeszcze ma, według prognoz, wrócić, ale w górach warunki są w tej chwili zimowe, śnieg jest głęboki miejscami nawet na pół metra, ciężki i mokry. Jest ślisko. " -pisze KPN na swoim facebooku. 

Na dole na szlkach jest bardzo ślisko. W wyższych partiach Karkonoszy śniegu jest więcej. Miejscami wiatr nawiał nawet półmetrowe zaspy. Warunki w górach są trudne. Przebieg niektórych szlaków jest kłopotliwy do odczytania. W rejonie Śnieżki śnieg ma padać co najmniej do soboty.

121615129_179846570380134_2767699983346548796_o.jpg

Komentarze (6)

Narodowi socjaliści pisbolszewicy mordują Polaków.
"Marcin Jędrychowski: W Małopolsce możemy mówić już o "drugiej Lombardii"
Dyrektor został zapytany przez dziennikarza, czy w takim razie można już mówić o "drugiej Lombardii". - Patrząc na przykład województwa małopolskiego, to myślę, że tak. Problemy w tym regionie zaczęły się już w lipcu i sierpniu, kiedy cała Polska była na wakacjach, a my mieliśmy tutaj naprawdę niewesołą sytuację. W ciągu doby stwierdzono u nas 1100 przypadków zakażeń, a konsekwencją tego jest to, że eskalacja zachorowań zaczęła się u nas wcześniej - dodał.

- Śmiertelność będzie wzrastała. To będzie naturalną konsekwencją ograniczonych zasobów, jakimi dysponujemy. Nie ma się co oszukiwać, że jeśli chodzi o wąskie gardło, jakimi są intensywne terapie, w którymś momencie będą podejmowane racjonalne decyzje, że ratujemy 30-, 40- czy 50-latka, a niestety osoba, która jest w wieku podeszłym i jest obciążona dodatkowymi chorobami (…), to takie intensywne leczenie nie będzie wdrażane - przyznał Jędrychowski. Dalej dyrektor dodał, że "takie decyzje w województwie małopolskim już są podejmowane" przez zespoły medyczne."

Palant z ciebie i tyle. Tylko judzić potrafisz -zgłoś się na ochotnika do pomocy w zakaźnym

Człowieku czemu zamęczasz ludzi swoją bolszewicka twórczością. Czuć tobą na każdych forach. Z przyjemnością kopnol bym cię w d..e nogą której nie mam. Ja nie mam nogi a ty rozumu, ludzkość nie ucierpi na tym zdarzeniu.

gdzie on sie zglosi ? komu pomoze ? nie potrafi ... bezrobotny na utrzymaniu mamusi, tylko wypisuje bzdury

Jak zapobiec szalejącej epidemii w państwie małego kulawego hitlera kałczyńskuego?
Notatka z posiedzenia:

- zatrzymać Giertycha
- zatrzymać Ryszarda K.
- polecić jabłka

A gdyby tak napisać "W Karkonoszach spadło pół metra śniegu" ?