To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pokój nie został odwołany

Pokój nie został odwołany

Jerzy Pokój pozostanie przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Czwartkowa próba odwołania go, zainicjowana przez radnych Dutkiewicza, skończyła się fiaskiem. Opozycja uważa, że to nie koniec tej sprawy.

Odwołania Pokoja domagali się radni z klubu Obywatelski Dolny Śląsk. Chodziło o dotację unijną, z której Pokój skorzystał blisko dwa lata temu. Chodziło 1,5 miliona złotych na rozbudowę Western City w Ściegnach. Radni opozycji uważali, że nie miał on prawa skorzystać z takiej dotacji, bo wniosek oceniała instytucja podległa urzędowi marszałkowskiemu.

 

Po burzliwej dyskusji na sesji okazało się, że Pokój zostaje. Za jego odwołaniem było 15 radnych (ODŚ i PiS), przeciw – 17 radnych (koalicja rządząca PO, SLD, PSL). Jeden głos był nieważny.

Radny wojewódzki PiS-u Tadeusz Lewandowski uważa jednak, że to nie rozwiązuje tej sprawy.

 

– Jerzy Pokój zadeklarował, że osobiście zgłosi się do wojewody celem wydania opinii, czy dotacja, którą w owym czasie otrzymał, była zgodna z prawem, czy też nie - przypomina. – Jeżeli nie, to skutkuje to wygaszeniem mandatu i zwróceniem dotacji włącznie z odsetkami. Jeżeli opinia będzie dla niego korzystna, to wnioskodawcy jego odwołania pewnie pójdą z tym do sądu.

 

– Jest rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku – przypomniał T. Lewandowski – co prawda w odniesieniu do radnego powiatowego, ale zasada jest ta sama, tym bardziej, że ta dotacja nie zawiera samych środków unijnych, ale i środki budżetowe. Ono nakazuje wygaszenie mandatu radnego i zwrot dotacji.

 

– W tej sprawie nie tyle chodzi o mnie jako przewodniczącego, ale o odwołanie całego zarządu. To jest wojna o przejęcie samorządu województwa przez Obywatelski Dolny Śląsk i jedna z prób ataku – odpowiada Jerzy Pokój. – Sąd dwukrotnie rozpatrywał zarzuty, które stawiają moi oponenci i w pierwszej jak i w drugiej instancji odrzucił.

 

– Kwestia tej dotacji była wielokrotnie kontrolowana, włącznie z kontrolą ABW i nie ma cienia wątpliwości, że wszystko jest czyste. Ta sprawa została dla mnie zamknięta – dodał J. Pokój. – Mam duży żal do członków Sejmiku z naszego regionu, którzy dają się manipulować. A porównywanie tej sprawy do jakiegoś wyroku białostockiego jest absurdem. To taka sama różnica jak między wizytą a wizytacją.

Komentarze (29)

Socjalizm = Pokój, Kapitalizm = 2 Pokoje z Kuchnią

Pokój z nim !

Ostatnio się swoją gablotą po Jeleniej bujał!

Nie został odwołany???? Dla mnie o wiele ważniejsze jest zastanowienie się nad tym jak to się stało, że ktoś taki mógł zostać powołany!!! To jest nasz prawdziwy problem.

Jestem za Pokojem. Pokoj buduje niezgoda rujnuje.

Owszem, Pokój buduje! Niestety, tylko sobie. W dodatku na koszt innych.

Ten pazerny działacz PO, jako były radny AWS ostro krytykował wraz z Jurkiem Nalichowskim uprawiane w złym stylu partyjniactwo i niegospodarność SLD w tzw."czerwonej kotlinie".Grzmiał z mównicy sejmiku na nietrafne pomysły i działania lewicowej koalicji będąc w opozycji.Dzisiaj wszedł w buty już nie SLD, ale samej PZPR.Duchy J.Szmajdzinskiego i Janusza Pezdy patrzą na to z góry i chichiczą z latwowierności wyborców.

piszesz tak jak by te duchy nie były wcześniej pazerne,proszę nie wybielac aparatczyków z nieboszczki pzpr,bo niedługo się okaże ,że czas komuny był mlekiem i miodem płynący,gdyby finansowo nie zbankrutowali władzy by nigdy nie oddali.

ja tam jestem ciekawy jakim cudem udało mu się przekonać SB, aby ustawić krzyż w górach. \

Pokój to jeden z najbardziej przebiegłych cwaniaków. Ma szerokie plecy we władzach PO i to na szczeblu centralnym. Teraz szykuje sobie nową BEZZWROTNĄ DOTACJĘ, lada dzień złoży wnioski. Zmieni się też struktura własności jego firmy, oficjalnie pozbywa się w niej udziałów. Wszyscy wiemy kto je NIBY przejmie.

A kto przejmie te udziały Nostradamus ??

Udziały przejmie przedpokój z panią kuchnią + pakamera ;p

No proszę, nie udało się odwołanie Pokoja, a ekipa Dutkiewicza już zacierała łapki... No bo jakże to tak - szefem sejmiku wojewódzkiego nie jest gość z Wroc, a jakiejś pipidówy ?!?! - przecież to skandal! Szefem sejmiku musi być ktoś z wrocka (albo co najmniej być uległy Dutkiewiczowi) - ludzie muszą w końcu zrozumieć, że zadłużony po uszy wrocek musi mieć swojaka za szefa Sejmiku, by 95% kasy wojewódzkiej szło na tę "metropolię". Prosty lud Dolnego śląska musi zrozumieć (sądząc po komentach - prosty lud Jeleniej Góry już zrozumiał), że Pokoja z prowincji trza zastąpić kimś z wrocławskiej metropolii! Prosty lud musi poznać brutalną prawdę, że Dolny Śląsk = Wrocław, a poza wrocławiem jest tylko wielkie dolnośląskie pole do zaorania.

Te gwiazdy z prowincji rzekomo reprezentujące Jelenią Górę w sejmiku wojewódzkim, firmują strategię dla Dolnego Śląska na lata 2014-2020, gdzie najważniejszą atrakcją turystyczną tegoż Dolnego Śląska ich zdaniem jest Dolina Baryczy. O Karkonoszach nawet się nie zająknęli. Radni PO zachowują się bardzie nierozsądnie - zamiast czym prędzej usunąć zgniłe jajo i odciąć się od jego niechlubnej działalności, wolą bronić towarzysza wbrew zdrowemu rozsądkowi i razem z nim iść na dno. NA DNO! To już koniec - niemal wszystko co dało sie spieprzyć w Jeleniej Górze zostało przez tę ekipę spieprzone. Z nieodśnieżonego Parku Zdrojowego - Marcin Kaflik

No to nie opieprzaj się na necie, tylko chwytaj się za łopatę i do roboty chłopie! Tylko nie nie wykop krokusów, jak będziesz odśnieżał te trawniki w parku. No i nie zapomnij zrobić sobie pamiątkowej fotki i zawiesić na fejsie - przyda się w kampanii wyborczej jak bedziesz sie lansował na radnego albo prezia.

@Kaflik. Wyluzuj chłopie. Zamiast twórczości na forach internetowych weź się za coś pożytecznego. Odśnież Park Zdrojowy. Ruch na powietrzu dobrze Ci zrobi.

Masz wf-ie kompleksy prowincjusza? Przecież tu wcale nie chodzi o to, gdzie mieszka pan Pokój! Sprawa tej dotacji
zatacza coraz szersze kręgi i jest mocno dyskusyjna. Uczciwość wśród naszej władzy to już chyba tylko śmieszne,
wyświechtane słowo. Nawet nie pamiętają, co ono znaczy...

Jak to jest że ukradł nasze pieniądze (podatki) na rzecz rozbudowy Western a koledzy po fachu jego obronili???..
Czyli że oni też nas okradają!!!!!!!!!!!!
Żenujące ale prawdziwe co oni tam wyprawiają...
ZŁODZIEJE!!!!

Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Zasłużył sobie za nielojalność wobec swoich wyborców. Sprzeda każdego żeby utrzymać się przy władzy. Pamiętamy i nie zapomnimy gazetki popierającej Włodygę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokoj to cwaniak jakich malo juz jako szef gopru niezle kombinowal zeby przejac budynki po fwp zapomnial tez chyba jak odmuwil poszukiwania dziecka zaginionego z pdps

Odmówił. To wszystko można wyczytać z buzi tego pana.

Skąd wziąl forse na ranczo.?Był tylko naczelnikiem GOPR.

Pokój proszony do pokoju....

Trzeba mieć honor odejść w pokoju. A tak na marginesie ani jeden pozytywny wpis. To oznacza nieuchronny koniec kariery politycznej.

non omne uod licet honestum est.

quod oczywiście

Po+SLD+PSL=Pokój,ponadpartyjna wspólnota interesów.

PO+SLD+PSL=strona internetowa za 66 mln.zł

PO+SLD+PSL=strona internetowa za 66 mln.zł