To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pokaż nam swoją ulubioną trasę - w nagrodę koszulki

Koszulkę jeleniogórskiego rowerzysty prezentuje Zbigniew Leszek „Bicykl”, pomysłodawca ich wykonania.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Jelenia Góra 2016 sfinansowano wykonanie serii koszulek dla rowerzystów z nazwą i herbem naszego miasta. Wyruszając na trasy w takich koszulkach – każdy rowerzysta staje się rozpoznawalny. Daje to możliwości zawierania nowych znajomości oraz promuje Jelenią Górę.

Naszej redakcji udało się uzyskać 3 koszulki dla turystów-rowerzystów (każda o wartości około 120 złotych). Chcemy je przekazać naszym Czytelnikom. Oczekujemy jednak czegoś w zamian. Koszulki przekażemy osobom, które podzielą się z Czytelnikami Nowin Jeleniogórskich opisami swoich ulubionych tras rowerowych.

Wymagania wobec przygotowanych opisów tras nie są wielkie. Warunkiem koniecznym jest wyznaczenia startu i zakończenia w granicach Jeleniej Góry. Długość trasy od 15 do 30 kilometrów. Mile widziana będzie mapka wycieczki. W opisie mogą się znaleźć informacje o szczególnych obiektach lub zabytkach jakie rowerzysta spotka na trasie. Można się też podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat sieci tras rowerowych w naszym regionie. Prosimy nie zapomnieć o zamieszczeniu swoich danych wraz z numerem telefonu.
Na opisy tras w redakcji przy ul. Curie-Skłodowskiej 13 czekamy do dnia 13 września. Można także przesyłać je drogą elektroniczną na adres: konkurs@nj24.pl. Autorzy najciekawszych otrzymają koszulki. Jeśli wśród propozycji znajdą się oryginalne pomysły zamieścimy je na łamach Nowin.
 

koszulka 1.JPG
Koszulki 2.JPG

Komentarze (12)

Można wiedzieć dlaczego te koszulki są w astronomicznych cenach 120 zł. Można zrobić o wiele więcej tych koszulek o wiele za niższą cenę i chętnie bym taką kupił by promować Jelenią Górę, ale za taką cenę to raczej jakaś przesada jest zarobek dla tego co wyprodukował te koszulki. Czyli promocja miasta na zasadzie zarobku tej osoby która to wyprodukowała te koszulki. Czy tak to mam to odczuwać?? czy się może mylę???? Może ktoś mnie wyprostować? Czy mówię poważnie jak było????

Jak nie miałeś koszulki w rękach to nie oceniaj. Może jest jakości za 250 pln a ktoś zrobił dla miasta np po kosztach?
120 zł za techniczną koszulkę to raczej tanioszka! Ale mam na myśli porządne a nie z marketu.

Kup sobie,Szymciu, koszulkę kolarską w "normalnej" cenie 20-30 zł i nie marudź. Ewentualnie daj namiary na sklep, gdzie takowe sprzedają.

Szymcio - jak dobrze widzę to jest tam naszywka Questa. A to oznacza, że wykonana z dobrego materiału. Tania więc nie jest. Sam mam koszulkę z Questa i uwierz mi - była droższa :-)

Gdzie można kupić takie koszulki

Szkoda że taki krótki dystans

Na tych terenach to już chyba KPN położył swoje łapska i znów nic z tego nie wyjdzie, ale może się mylę.

No przesada. Bardzo dobrej jakości koszulkę można kupic od 40-80 Zlotych. Reszta to reklamy . Koszulki zawodnicze ok.200

Ta koszulka na zdjęciach na pewno nie jest szczytem technologii. Materiał z tych grubszych i gęsto tkanych, raczej słabo przewiewnych. Ściągacze w rękawach to typowa wszyta guma, a nie szeroka taśma silikonowa. Suwak odkryty i raczej marnej jakości bez funkcji blokującej rozpinanie przy odpowiednim ustawieniu. Takie suwaki się marszczą przy pochyleniu do przodu. Brak tzw. garaży na suwak u dołu i u góry koszulki. Brak paneli z innego materiału na całej koszulce, plecy zapewne zrobione z tego samego co front, a nie z lżejszej siateczki. Nie wiem jak dół, ale pewnie nawet nie ma paska silikonowego, nie mówiąc już o szerokiej elastycznej taśmie z przodu u dołu. Krój zapewne mało sportowy, raczej worek, który pasuje na grubasków. 120zł to cena rynkowa w tej firmie, a jakość wykonania i koszt produkcji to pewnie około 50zł, może mniej. Krótko mówiąc technologia z lat 90, a nie współczesna. Pan Leszek może się cieszy, bo dawniej jeździł w jeszcze gorszych, a zawodniczych włoskich koszulek pewnie w ręku nie miał. Ja bym takiej koszulki nie chciał, więc nie biorę się za opisywanie żadnych tras.

A że jeszcze tak zapytam - pozwolenie na użycie godła państwowego rozumiem, że jest? Przypominam, że to nie jest symbol, który można sobie dowolnie umieszczać na różnych produktach i wykorzystanie trzeba uzgadniać. Komercyjne wykorzystanie jest zakazane ustawowo.