To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Podwyżka dla prezydenta

Podwyżka dla prezydenta

Marcin Zawiła będzie zarabiał o ok. tysiąc złotych więcej od swojego poprzednika Marka Obrębalskiego. Radni dzisiaj przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

- Mógłby chociaż zasłużyć – komentuje jeden z radnych. - Nie przystoi rozpoczynanie kadencji od podwyżki.

Decyzję podjęto w dość kuriozalny sposób. Po pierwsze, projektu tej uchwały nie było w porządku obrad. Po drugie, wprowadzono go dopiero pod koniec obrad, jak dziennikarze opuścili salę. Nie było też na niej samego Marcina Zawiły. Ale to nie wszystko. Projekt uchwały był tak skonstruowany, że nie było w nim mowy wprost o podwyżce a o ustaleniu wynagrodzenia prezydenta. Dopiero, kiedy radni zaczęli się dopytywać, co uchwalają i jak te skomplikowane zapisy przełożą się na zarobki prezydenta wyszło, że będzie on zarabiał o ok. tysiąc złotych więcej od poprzednika. Uchwała oczywiście przeszła bez problemów.

- Pensja prezydenta nie była waloryzowana od czterech lat, stąd ta podwyżka – tłumaczył przewodniczący rady Jerzy Lenard.

Komentarze (43)

Ale apetyt, jak świnka.

Dobry początek

to cala moja wyplata-ostatnia podwyzka byla w 2006

Słuszna decyzja Pan Marcin będzie o 100% lepszym Prezydentem jak jego poprzednik.
Serdeczne gratujacje.

Jestem ciekaw czy sprawy miasta też będą tak szybko i skutecznie załatwiane.

ciekawym skąd już dziś wiesz,że będzie o 100% lepszy (wywróżyłeś to z fusów czy położyłeś pasjansa???) Ale jeśli tak, to może i podwyżka także powinna być adekwatnie wyższa (o 100%)??? A tak na marginesie, pomijając zupełnie jej zasadność, to termin, a przede wszystkim tryb uchwalenia tej podwyżki, jest po prostu żenujący...

Pomnik na Pacu Ratuszowym za życia i zgłoszenie do Nobla przez Baracka Obamę.

Prosimy o nowe i odważne propozycje Platformy Obywatelskiej.

Szalag mnie trafia. Jeszcze nic nie zrobił,niczym się nie wykazał, a już zarabia więcej. Tylko w tak posranym kraju są możliwe takie rzeczy. Jak by był honorowy, to te 1000 zł przekazałby na biednych. Im by się z pewnością przydało na święta.

no bardzo miło, szlak mnie trafia jak czytam takie bzdety! to teraz bedzie jakieś 12 klocków, któraś z córek do książnicy, życ nie umierać

A ja kruwa nie miałem podwyżki sześć lat!Za dwa lata dostanę podwyżkę. Znaczy, skończę spłacać pożyczkę.Dać LENARDOWI 2000 zł! Za dobre tłumaczenie.

dorwał się do koryta i będzie żarł, jak twierdzi Korwin Mikke.

No to macie to ****st.. z PO-bolszewii,brakuje mira,zbycha i innych.Tak wybrano samorządowców.Ale oni niedługo przyjdą po swoje PO,to organizacja.......,też jest w JELENIEJ.

Czyli będzie zarabiał 13 tys PLN, tak? (jeśli mniej, to proszę przewodniczącego Lenarda o sprostowanie). Czyli pensja wyższa, niż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz? (jej także nowa rada przyznała ostatnio podwyżkę - tyle, że o marne 310 PLN).....Fajnie. Wyborcy MZ - musicie się cieszyć, prawda? A może uważacie, że to za mała pensja jak na wizje, które wasz prezydent roztacza - może powinien zarabiać 20 tys na rękę?
A na poważnie - to żenujące, że kolesie radni - jak usłużne prezydenckie pieski - na dzień dobry uchwalają taki numer. Może liczą na rewanż - podniesienie diet o parę setek? Oczywiście w budżecie miasta to gó.. ne pieniądze, ale sytuacja budzi totalny niesmak. Skojarzenie ze skokiem na koryto w 100% uzasadnione.

Co waloryzować? Jak ktoś zarabia tysiąc to, jemu można podnosić pensję a nie temu kto zarabia ponad diesięćtysięcy!!! Jak tak można oszukiwać mieszkańców, nie zgadzam się z tym! Zasuwajcie z łopatami do śniegu albo dajcie ten tysiąc komuś niech zarobi na święta!!!!!!

Oj, przecież jak z tego wynika to nie wina Pana Zawiły, którego nawet nie było, a więc został postawiony przed faktem dokonanym. To tylko dowód na humanitaryzm nowej Rady Miasta, która nie może pozwolić na to, aby prezydent tak zacnego miasta nie miał miał rewaloryzowanych zarobków. Tym samym RM Jeleniej Góry demaskuje słowa niejakiego Brudzińskiego, iż Polska to dziadowskie państwo. Czekamy na kolejny krok bohaterskiej Rady - podniesienie na wyższy poziom własnych dochodów.

O proszę jaka piękna decyzja na sam początek. Ciekawe kiedy będą jakieś decyzję pożyteczne dla mieszkańców.

Powinien dostać służbowe BMW i drugie dla żony - dyrektorki Muzeum Karkonoskiego. W końcu PO rządzi, to co sobie żałować.

Aby sprawa stała się jasna to prezydent powinien złożyć oświadczenie majątkowe ,wypłata to nie wszystko. Najcenniejsze to " konfitury "i znajomości,przewidziałem że będzie referendum za odwołaniem.

Chcieliście to macie!

Chcieliście, to macie!

BARDZO DOBRZE!!!!!!!!! MACIE SWOJE PO!!!! HA HA HA

Zawsze, gdy przyjmowałem się do nowej pracy to dostawałem najniższe tzw. zaszeregowanie i musiałem się czymś wykazać, aby dostać podwyżkę i dlatego to posunięcie rady uważam za skur.....stwo.Zastanawiam się jednak, dlaczego w tym działaniu,czyt.skoku na kasę, pominięci zostali desantowcy z Jeżowa i Dziwiszowa - Tomera i Wrotniewski, przecież oni muszą na sesje dojeżdżać z obcej gminy, a to kosztuje.........

A co ma podwyżka do tego czy P.Zawiła będzie lepszym prezydentem? Wkońcu ma sie wykazać nie za kasę, a swoje działania!!! Ciekawe czy pracownicy budżetówki też tak szybko dostaną podwyzki jak nasz nowy prezydent, bo skoro sie wszystkim wstrzymuje podwyzki to wszystkim bez wyjątku!!!

wreszcie napisze - ile to będzie. Ja nie wim ile zarabiał poprzedni prezydent to nie woem ile będzie zarabiał ten. MOżze porzedni nie brał poborów i wzrost wynagrodzeniea o 1 tys zł to rzeczywiście humnaitarny postępek Rady?

To chyba rekord (narazie 24) wpisów pod tekstem na nj24. To znaczy, że "kasa rozgrzewa" umysły.
Moja uwaga do treści tekstu. Podwyższa to jest wtedy gdy np. Kowalski zarabiał 4 tysiące i dostał np. 500 zł. podwyżki.
Jeśli akurat p. Zawiła "wstąpił" na urząd to oczywiście właściwym terminem było określenie "ustalenie wynagrodzenia" czy się red. ROB podoba czy też nie.

Ludzie, spokojnie. Stracił przecież diety poselskie. Misja, misją, ale MZ nie będzie przecież dokładał do interesu.

DZIĘKUJĘ RADNYM ZA BRAK TAKTU, ROZWAGI I ZADŁUŻANIE MIASTA!!! CIEKAWE JAKIMI PODATKAMI UZUPEŁNIĄ BRAKI (Z NAS ZEDRĄ KASĘ) I CO ZABLOKUJĄ??? BILANS MUSI BYĆ NA 0. A SWOJĄ DROGĄ KOMU JESZCZE PODWYŻKI PRZEWIDUJĄ??

Prezydent miasta bez wątpliwości musi zarabiać dobre pieniądze, inna sytuacja byłaby niepoważna. Natomiast, z samych względów wizerunkowych, pan Prezydent mógł sobie odpuścić takie zabiegi tydzień po zaprzysiężeniu. Nie słyszałem, aby jakiś inny wysoko postawiony urzędnik państwowy dopuściłby się tak szkolnego błędu taktycznego... Panie Prezydencie, zachęcam do doboru dobrych doradców

Tysiące ludzi w naszym mieście nie ma pracy a ci co ją mają często muszą pracować za 1000zł lub mniej w warunkach uran gających godności człowieka i być orani by móc nadal ją mieć a prezydentowi miasta nie wystarcza 10000zł miesięcznie i podnosi sobie po cichu pensję do 11000zł. TERAZ PRZEJRZELIŚCIE NA OCZY KOGO WYBRALIŚCIE?!!!

Przecież to było wiadome, że chodzi tylko o kasę i o PObratymców, żeby kolesiom żyło się lepiej.Kto głosował na Zawiłę teraz morda w kubeł i przpraszać obecne i przyszłe pokolenia z JG!

Szanowni forumowicze, kto wie ile zarabiał Pan Zawiła jako poseł??? ... i wszystko jasne !!!

..."samorządowca", który nie pchał się po diety? :evil: :lol: :woohoo:

Wysokie zarobki powinny być uwarunkowane odpowiedzialnością - wtedy ok. W naszym kraju politycy nie biorą odpowiedzialności za nic, ani za słowa, ani za czyny, więc ich wysokie zarobki są marnotrawstwem które funduje sobie społeczeństwo.

żenada :unsure:

Szkoda,że tylko Ci z ratusza dostają podwyżki, a taki szary człowiek dostanie 50 zł po kilku latach pracy i się ciesz łosiu i rób!!! Ciekawe jakie bedą obietnice Prezydenta wobec niektórych zakładów pracy,w 100% bez pokrycia!!!!!!!!!!!!

A Zawiła te komentarze ma głęboko w ... tak jak całą Jelenią Górę i jej mieszkańców. On i tak ich nie czyta. Weźmie co miesiąc "nasze" i oby do następnej wypłaty. Rozliczymy cię prezydencie, oj rozliczymy... A będzie z czego - tyle obietnic, a tu już na początku uszczuplanie budżetu...

Wynagrodzenie dla prezydenta nie tylko leży w gestii rady miasta, ale również jest jej obowiązkiem - wyjaśnia J Sarzyński. Jeśli tak to biedny Zawiła nie mógł odrzucić takiej propozycji. Rada bowiem jest z wyboru społeczeństwa, czyli reprezentuje również was drodzy komentujący. Zawiła zrobiłby więc wam niefart nie przyjmując waszej daniny, a tak zachował się chłop honorowo. Poza tym jest to zgodne ze znanym hasłem polityków - walki o lepsze jutro. Przecież nikt z nich nigdy nie powiedział że nie dla siebie.

tutek napisał:
tyle obietnic, a tu już na początku uszczuplanie budżetu...
a następni w kolejce Zosia i Hubert

Pan Zawiła powinien się wstydzić. PO to wyjątkowo obłudna partia.

Ale macie prezydenta z PO-bolszewii,taką ma MISJĘ jako smorządowiec,to niech robi np.za 1500zł./m-c.A reszta to przecież POWOŁANIE,misja do spełnienia.

Dlaczego nie podwyższyć o 15.000,- zł. Przecież prawie każdy człowiek na to zasługuje, a i potrzeby z pewnością ma.

Gratulacje!!!PO rządzi jak chce, ma wszystko, więc powinni się cieszyć wszyscy, którzy na nich głosowali.Pan Zawiła zaczął rządzenie miastem od podwyżki i obiadku w Złotym Klubie Bosmana na Pocztowej. Potrzebuje podwyżki, żona jego też napewno mało zarabia, pewnie będzie podwyżka. A to wszystko dla ideii samorządowej, gdzie my żyjemy!!!