To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Podsumowanie wypadku - zobacz VIDEO

Podsumowanie wypadku - zobacz VIDEO

Trzystu ratowników z całej Polski wzięło udział w zakończonych w czwartek XII Manewrach Ratowniczych. Niżej prezentujemy podsumowanie działań, przygotowane przez straż pożarną.

Tak duża liczba ratowników wymagała przeprowadzenia akcji o dużym rozmiarze i skomplikowanym charakterze. Stąd pomysł wypadku drogowego z udziałem aż 3 autobusów, 4 samochodów osobowych oraz cysterny przewożącej substancje niebezpieczne – informuje kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. - W celu skomplikowania sytuacji jeden z samochodów objęty został pożarem, a cysterna uległa rozszczelnieniu, w wyniku którego doszło do skażenia ludzi.

Ćwiczenia – jak mówi kpt. Ciosk – nie bez powodu odbyły się przy zjazdach z krajowej „trójki” w pobliżu CH Echo. - Zabobrzańskie „ślimaki” pozwalają na organizację tak dużego przedsięwzięcia bez wprowadzania dużych utrudnień w ruchu samochodowym - mówi. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że problemy wystąpiły i dlatego przepraszamy za powstałe niedogodności. Analiza prowadzonych ćwiczeń, pozwoliła na wyciągnięcie wniosków, dzięki którym sprawniej i z jeszcze z większym profesjonalizmem działać będą ratownicy w przypadkach tak ekstremalnych zdarzeń. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym instytucjom i osobom za efektywną współpracę podczas ćwiczeń ratowniczych.