To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pociągiem retro do Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Wrocławia

Fot. archiwum

W ostatnią niedzielę sierpnia będzie się można przenieść w czasie. Niemal dosłownie. Z Wrocławia do Szklarskiej Poręby wyruszy pociąg retro „Liczyrzepa” z zabytkowym parowozem. Na odcinku od Piechowic do Szklarskiej Poręby w retro składzie o nazwie „Józefina” na podróżnych i turystów będą czekały niespodzianki.

Pociąg wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7.39, a pod Szrenicą spodziewany jest w południe. Retro skład w oddzielnym przejeździe zabierze wszystkich chętnych do Piechowic i z powrotem.  Biletu na pociąg „Józefina”, bo taką nazwę przybierze skład można już nabyć w informacji turystycznej oraz na stronie turKol.pl.

Na stacji w Szklarskiej Porębie na wszystkich czekać będą dodatkowe atrakcje: retro kawiarenka, wystawa dotycząca historii kolejnictwa na naszym terenie, a także kankan i inne tańce retro na przywitanie i pożegnanie pasażerów. Ważnym punktem programu przejazdu pociągu będzie z całą pewnością możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacji w Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie.

Komentarze (7)

119 zł za bilet, niezależnie od tego, na jakim odcinku się jedzie?! Mają tupet. To Pendolino jest tańsze!

Koleżko - czytaj ze zrozumieniem !!! Normalny bilet (a są również ulgowe) 119,00 zł w obie strony za wycieczkę z Wrocławia przez Szklarską, Lwówek itd..zabytkowym pociągiem. Nie pierdziel głupot jak nie rozumiesz co czytasz ! (uczą tego w klasach 1-3 podstawówki)...Tupet to masz Ty pisząc takie pierdoły na forum. Nie ośmieszaj się...

Coś tak wyskoczył.Też czytaj ze zrozumieniem. Nie dla wszystkich są bilety ulgowe. Bilet jest obligatoryjny i nie zależnie od trasy na jakiej jedziesz płacisz tyle samo. Dlatego maja tupet.

Pewnie jakiś szczeniak, któremu połowę ceny biletu sponsoruje jeszcze państwo, a drugą połowę mamusia. Typowy mikol-góvvniarz z pryszczami na twarzy i na mózgu.

Pociągi retro to jeżdżą z Wrocławia codziennie. Koleje Dolnośląskie notorycznie zabierają z naszej linii nowoczesne Impulsy żeby jeździły do Legnicy (bo tam brakuje pociągów), a do nas kierują stare jednostki pamiętające jeszcze Gomułkę z wielkimi kartkami w środku na których jest napisane "pociąg retro". Raz jechałem takim pociągiem bez żadnej klimatyzacji w 35-stopniowym upale. Nigdy więcej nie skorzystam z pociągów Kolei Dolnośląskich!!!

Warto przeczytać dyskusję pod tym artykułem: rynek-kolejowy.pl/59006/pr_sprzedadza_dolnemu_slaskowi_en57.html

Najbliższa niedziela to 23, a pociąg jedzie 30.pozdr

"W ostatnią niedzielę sierpnia..."

Potrafisz ty czytać?